Problem z przerejestrowaniem samochodu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mój problem polega na tym samochód był kupiony w komisie komis sprzedał go osobie od której kupiłem, auto nie było przez nią przerejestrowane, po czym chciałem go zarejestrować, i w wydziale komunikacji usłyszałem że nie da się go przerejestrować ponieważ nie ma umowy pomiędzy sprzedającym a komisem co w tej sytuacji zrobić
  
 
przerabiałem to, pojechałem do komisu i dostałem od nich kopię tej umowy, potwierdzoną przez notariusza
  
 
A sprzedajacy nie chce Ci udostepnic tej umowy? Pytales w urzedzie czy musi byc oryginal - moze wystarczy jak da Ci kopie?
  
 
miałem kiedyś podobny problem. są jakieś rozwiązania, ale musiałbyś mi coś więcej na ten temat powiedzieć.. dokładnie chodzi o to czy wogóle była kiedyś taka umowa pomiędzy komisem a sprzedającym czy poprostu auto było kupione bez umowy. w dodatku czy auto jest zarejestrowane i czy ma oc? i jakie masz dokumęty od tego auta?
  
 
Auto jest zarejestrowane, ale na osobę, która oddała samochód do komisu dokumenty, które mam to karta pojazdu, faktura, i umowa od gościa, od którego go odkupiłem, ubezpieczenie jest przegląd itp. a pojechać do komisu mi się trochę nie widzi, bo komis jest z poznania a z lublina to nie mały kawałeczek, gadałem ze znajomym, że wystarczy xero tej umowy
  
 
Komis zwykle pisze umowe z danymi własciciela auta ktory wstawił go do komisu, kupił auto za granicą itd.
  
 
Cytat:
2010-10-10 13:09:45, pawellbn pisze:
...gadałem ze znajomym, że wystarczy xero tej umowy


nie sądzę
ja wprawdzie miałem taką sytuację 5 lat temu i wtedy potrzebny był oryginał umowy (i tak też pewnie jest dalej logicznie na to patrząc) - na szczęście koleś mi go dosłał, ale ile było przy tym stresu to moje

życzę powodzenia
  
 
Na pewno musi być oryginał umowy, przerabiałem to ostatnio.