Polonez Caro - Sezonowa Nadstawka Turystyczna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat pojawił sie w fotkach, myślę że to na tyle ciekawostka że zasługuję na nowy wątek
pierwszy raz sie spotykam z takim rozwiązaniem

fotki by Makaveli







Nadstawka jest to specyficzny bagażnik skorupowy montowany na samochodzie osobowym na sezon podróży. Służy do spania, przebierania się, gotowania - słowem jest to meszkanie dla max.4 osób, oraz przewożenia bagaży, także nart, bezpiecznie osłoniętych i zamkniętych. Dodatkowy uchwyt do przewozu windsurfingu. Po sezonie jak inne bagażniki może być zdjęta i składowana w piwnicy, garażu lub na działce. Do zamontowania wymaga odjęcia klapy tylnego bagażnika.
Podstawowa część nadstawki jest uniwersalna, przygotowana do sprzedaży seria nadstawek ma części specyficzne dopasowane do POLONEZA Caro - gdyż szczególnie dobrze nadaje się on pod nadstawkę.

Więcej o tym TUTAJ >>>
  
 
Jak dla mnie bomba. Gdyby nie cena 3kzł to pewnie bym się zaopatrzył . Składając to z niezależnym ogrzewaniem byłby całkiem niezły maszinu . Ciekawe czy można gdzieś dorwać używki... Wiadomo ile tego wyprodukowali?
  
 
a ze mnie sie smieli jak sie pytalem co to
  
 
bajera, a robią takie na DF'a? ale na sedana bo chyba na pick-upa coś takiego było?
  
 
do przewozu anten satelitarnych, w warszawie kilka takich widziałem
  
 
Proszę - tę fotkę kiedyś znalazłem w sieci. Troszkę przypomnina Domobil zaadaptowany do 125p.



[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2006-07-20 15:23:36 ]
  
 
na początku pomyślałem ze to kombi, ale widzę że ma tylny pas, więc wygląda jak sedan, ale gdzie podział sie tylny słupek?? przykryty jest tą nadstawką?
  
 
A ja tak sobie pomyślałem że fajnie byłoby się skrzyknąć gromadą Polonezów z takimi nadstawkami i wybrać razem na zwiedzanie Europy. W ogóle to kiedyś rozmawiałem z producentem Domobila i to jest miły sensowny gościu.
  
 
Mam artykuł o tej wersji Poloneza. Jak bede mial czas to zeskanuje i zalacze
  
 
Cytat:
2006-07-20 15:44:36, Dawids pisze:
Mam artykuł o tej wersji Poloneza. Jak bede mial czas to zeskanuje i zalacze


Przygotuj go do Wehikuł Czasu

  
 
Pomysl stary i wart uwagi.
Bedac w lipcu w Szwecji widzialem taki wynalazek na Saabie 900, piekna sprawa.
Najwiekszy plus - uniwersalnosc. Wada - gdzie to trzymac w zimie?

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Pisali o tym trochę na początku lat 90-tych w Motorach czy Auto-Motor-Sportach. Zdaje się, że i o wersji na Poloneza i o 125p. Z tego co pamiętam to i nawet w którymś numerze reklama producenta była.
Opisywali też kemping "Marizen" na bazie Trucka.
Cytat:
2006-07-20 19:00:43, adamus pisze:
(...) Wada - gdzie to trzymac w zimie? Pozdrawiam Adamus

Jak to gdzie? Podwieszone pod sufitem w garażu, do którego należy wtenczas wjeżdżać tyłem .
  
 
Cytat:
2006-07-20 13:39:23, Koot pisze:
Proszę - tę fotkę kiedyś znalazłem w sieci. Troszkę przypomnina Domobil zaadaptowany do 125p. [ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2006-07-20 15:23:36 ]


wygląda to jak duży sedes
  
 
Tak sie sklada, ze tatko Bolimy w latach 90 pracowal w firmie produkujacej lodzie wedkarskie (w Markach) i tam wlasnie (moze gdzies indziej tez) produkowane byly laminowane czesci od tego wynalazku . Wtedy jeszcze rzucalem cien, ale pamietam ten wynalazek.
  
 
Załanczam wspominany artykuł z Auto Techniki Motoryzacyjnej nr 6/1996
  
 
super sprawa otwiera sie bagaznik i za pomoca silownikow dach leci do gory hehe szkoda ze taka cena bo mozna by wyprobowac
  
 
A ja tam bym chciał VW Caravelle w wersji z podnoszonym dachem i webasto
Oczywiście do tego 2.5tdi i można ruszać w Europę
  
 
Wujek - w Europie jest sporo miejsc gdzie Cię Caravelką nie wpuszczą, a Polonezem owszem.
  
 
Dlaczego Caravelką nie?
  
 
Bo niektóre państwa nawet taką z wyposażeniem kempingowym wersję traktują jako auto dostawcze, a one nie wszędzie są wpuszczane. Wałkowałem temat gdy jeden z moich znajomych miał tego typu auto.