[MKVII] Dobór akumulatora do 1.4.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Potrzebuje akumulatora "na wczoraj". Teorie znam, pytam o praktykę. Który z tych 2 wybrać?
Maxx battery

Bat Profi

Wiem, że najlepsza byłaby Centra, ale w tej chwili fundusze na to nie pozwalają.
A może wystarczy taki: Bat Profi ?

Ess 1.4 95r
  
 
nic z tego.
za wysokie 190mm
i maja zwykle zaciski czyt. okragle
wymaga przerobki
chociaz w malym benzyniaku ujdzie.
szukaj 175mm wys.
  
 
Teraz to mnie zadziwiłeś. Przed chwilą specjalnie poszedłem sprawdzić i jest tam naprawdę dużo miejsca... Mój obecny akumulator ma jakies 180mm (a może nawet więcej, bo mierzyłem zwykłą biurową linijką ) i wydaje się, że spokojnie wejdzie większy. Sprawdzałeś i faktycznie ten 190mm nie wchodzi?
Trochę mi się nie chce budować pudełka o takich wymiarach żeby sprawdzić, ale kto wie czy to się tak nie skończy...

Na klemy mam przejściówkę.
  
 
dac to moze sie da. jest malenki (gabarytowo) przy moim.
zawsze mozna zdemontowac podszybie.
mozna nawet wyciac
moze faktycznie producenci wytwarzaja obnizone specjalnie do forda z plaskimi (niem.) klemami zeby sobie utrudnic
a i zeby dekielek nie pasowal i maska dalo sie zrobic zwarcie.
ja w TD nie wsadzil bym sobie tych przejsciowek bo jak przyjdzie zima to ja musze jezdzic a kazde dodatkowe zlacza to spadek napiecia. wiem nie masz diesla. pomeczysz sie ze skrzynka bezpiecznikow (montowana na +).
mam w szafie DeMoll'a 60Ah chyba - wyjalem z zielonego jak go kupilem. w najwyzszym punkcie ma 190 mm a "slupki" zaczynaja sie na 170mm wiec cos tam cos tam wiem a czym pisze. pewnie polowa esiokow z tej organizacji ma takie akku jak chcesz qpic bo...
bo sa tansze. to nie grzech.
  
 
Dzięki za pomoc. Przed zakupem podjade do nich i sprawdze czy to wszystko fizycznie do siebie pasuje.
Swoją drogą to naprawę nie rozumiem kto i po jakiego grzyba wymyślił te płaskie klemy?

Ten sam sklep ma też wersje specjalnie do Forda - z płaskimi klemami. Ale wysokość też jest 190mm...ford

jak wszystko będzie pasować, to wybiorę :
ten.



[ wiadomość edytowana przez: p_swiderski dnia 2010-06-05 19:32:49 ]
  
 
przymierz sam i cos wybierzesz.
niedrogie te akku. ja 4 stowy zostawilem prawie.
plaskie sa fajne
  
 
jezeli chcesz centre a funduszy brak to kup AD i bedzie chodzil ad to centra tylko inaczej oklejona 2 lata gwarancji, zboku akumulatora jest licencja centry naklejona.

[ wiadomość edytowana przez: RYBA23 dnia 2010-06-05 21:28:30 ]
  
 
Ja zaryzykowalem we wrzesniu, kupilem akumulator 4MAX - 74Ah za 199pln, na licencji Varty i jestem zadowolony.

Od siebie moge tylko polecic nie kupowanie akku na allegro ze wzgledu na warunki transportu (obchodzenie sie z paczkami), gdyz akumulatory wstrzasow nie cierpia;(
  
 
74Ah? Masz diesla, czy tak zaszalałeś do benzyniaka?
Te linki z allegro które podałem, to sklepy znajdujące się niedaleko mnie, więc podskocze do nich osobiście i coś dopasuje. Nawet nie wiem, czy kurierzy nie robią problemów gdyby chcieć wysłać akku.

Cytat:
2010-06-05 20:45:20, CKsrv pisze:
plaskie sa fajne


Chyba nic co płaskie nie jest fajne.

[ wiadomość edytowana przez: p_swiderski dnia 2010-06-06 10:21:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: p_swiderski dnia 2010-06-06 10:21:38 ]
  
 
  
 
Cytat:
2010-06-06 10:17:50, p_swiderski pisze:
74Ah? Masz diesla, czy tak zaszalałeś do benzyniaka?



Mam dieselka, a wielkosc akku podalem, aby pokazac korzystny stosunek pojemnosci do ceny
  
 
Cytat:
2010-06-06 10:17:50, p_swiderski pisze:
Chyba nic co płaskie nie jest fajne.



lcd, plazma, plaskiego klucza tez pewnie raz uzywales
  
 
No i wyszło na Twoje CKsrv. Te przejściówki na klemy to jakaś porażka. Ni cholery nie da się tego zamontować w taki sposób, by przewody miały dobry styk. Po 15min walki razem z facetem który montuje to zawodowo, daliśmy sobie spokój. Ostatecznie kupiłem Eurostart 55Ah z płaskimi klemami.

By the way, to miejsca jest tam pod dostatkiem - ten który kupiłem ma 190mm i zostało jeszcze sporo wolnego miejsca; oczywiście ta "przykrywka" na akumulator pasuje.

Jeżeli chce ktoś te przejściówki na klemy, to oddam za piwo.

Ostatecznie zabawa kosztowała mnie 240zł + te nieszczęsne przejściówki...
  
 
hehe
a ja tylko chcialem zaoszczedzic ci w... tzn czasu
na zdrowie