[VECTRA B] Problem z rozpoznaniem silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie, to mój pierwszy post.

Od miesiąca posiadam Vectre B z silnikiem 1.6 16V (??) i od razu mam wątpliwość.... czy to taki silnik..
Czy istnieje możliwość rozpoznania typu silnika bez patrzenia się na oznaczenia na silniku ? (takowych nie ma), a wiem że po nich rozpoznaje się właśnie typ silnika.

Mam wątpliwość czy mam silnik 1.6 16V czy 1.4 16V (a te w Vectrach B nie były montowane), a podobno konstrukcyjnie są identyczne z 1.6 16V i można je bez problemu i zmiany osprzętu wymienić.

Czu można tak wzrokowo jakoś ocenić który silnik się ma ? (w dokumentach wszędzie 1.6), czy też trzeba zajechać do ASO i tam sprawdzą (jeśli tak to w jaki sposób).

Byłbym wdzięczny za poradę.


[ wiadomość edytowana przez: Swierszcz82 dnia 2009-08-06 12:59:19 ]
  
 
A co z numerem silnika? Z Twojego postu wnioskuję, że są nieczytelne...

[ wiadomość edytowana przez: Jacek1983 dnia 2009-08-09 23:00:30 ]
  
 
Tak, nie ma ich.
Panowie w Oplu stwierdzili żeby nie sugerować się numerami silnika na tabliczkach tych widocznych z przodu.
Prawdziwy rodzaj silnika poodbno można sprawdzić gdzieś pomiędzy silnikiem i skrzynią biegów....

Coś o tym wiecie może ?
  
 
Ciężko powiedzieć, jeżeli tam się znalazł 1,4 16v to tylko jako swap. Różnice między tymi silnikami są np w średnicy cylindrów i skoku tłoków ale tego raczej nie sprawdzisz Nic z prostych pomysłów nie przychodzi mi do głowy
  
 
Znajdż część, może w osprzęcie silnika, która jest na 100% inna w 1.4 i 1.6, spisz numer i do ASO.
  
 
Jak sądzę, wystarczy wizyta w pierwszej z brzegu stacji diagnostycznej, tam z pewnością wiedzą, gdzie jest umieszczony nr silnika i z pewnością pomogą odczytać. Natomiast jeśli jest usunięty, to wnioski musisz sam wyciągnąć, nie wypada ich tu publicznie wysnuwać.
  
 
Byle elektronik sczyta odpowiedź z kompa.
  
 
Cytat:
2009-08-10 08:58:41, Swierszcz82 pisze:
Tak, nie ma ich. Panowie w Oplu stwierdzili żeby nie sugerować się numerami silnika na tabliczkach tych widocznych z przodu. Prawdziwy rodzaj silnika poodbno można sprawdzić gdzieś pomiędzy silnikiem i skrzynią biegów.... Coś o tym wiecie może ?



Numery silnika są WYBIJANE na bloku silnika, a nie na tabliczkach. Na tabliczce to masz VIN i kod koloru, a nr silnika w 1.6 wybijany jest po prawej górnej stronie bloku silnika [patrząc od przodu].
  
 
u mnie w X16xel jest wybity trochę poniżej plastikowej pokrywy nad zaworami
  
 
Zrób zdjęcie, podaj rocznik i VIN.W vectrach B 1.4 chyba nie szło na Europę. A skąd wogóle podejrzenie, ze to 1.4

[ wiadomość edytowana przez: Zubek73 dnia 2009-08-17 20:41:03 ]
  
 
Hmm... podejrzenie wyszło tak szczerze mówiąc znikąd
Czytałem sobie książkę "sam naprawiam..." i wyszło że silnik 1.4 i 1.6 16 V są identyczne ... a dodatkowo na forach przewija się możliwość zamiany silnika 1.4 16v <<>>> 1.6 16v jako silniki idealnie pasujące...

Dodatkowo w tejże książce jest "rozkodowanie" silnika po tabliczce przymocowanej do silnika (w 1.6 16v po lewej przedniej stronie silnika patrząc z przodu) ..... której u mnie nie ma ....

.... i stąd takie problemy sobie stwarzam
  
 
Sprawdź czy nie masz oznaczenia silnika na kołnierzu łaczącym silnik ze skrzynią - powinno byc widać od przodu auta.
  
 
Ale tak swoją drogą, 1.4 w Vectrze, nawet 16V, musi być mułowaty, jak 1.6 ledwo sobie radzi z tym autem...
  
 
ma ktoś dane na temat astra f silnik c 16 nz
  
 
Cytat:
2009-11-11 17:00:09, loks148 pisze:
ma ktoś dane na temat astra f silnik c 16 nz


ale jakie dane?
techniczne silnika masz tu:
http://astra.autokacik.pl/silniki.html
  
 
Numery gdzieś muszą być. Wątpliwe, aby ktoś męczył się usuwając numery. Mój x16sz ma na przykład pod kolektorem wydechowym. Również przez długi czas nie mogłem ich znaleźdź. Pozdrawiam