Tankowanie paliwa pod korek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, czy przez tankowanie w ten sposób w d4d może wywalić jakieś błędy?
Prośba do Bigelektrona o sprawdzenie w bazie mojej verso co do ewentualnych napraw i przebiegu w niemczech NMTEX16R60R039927, dzięki

[ wiadomość edytowana przez: tomi150 dnia 2010-07-03 20:02:21 ]
  
 
Nie tankuje sie pod korek ,wkladasz lufe na automat naleje sie do pelna i wybije... wszystko.Inaczej zalejesz uklad odpowietrzania i wielce prawdopodobne ze zaczna sie jaja.
Jak byles kiedys na naprawe komputera to ci sprawdzilem przebiegi i historie i z tego co pamietam nie byles zachwycony zwlaszcza przebiegiem...Zmieniles samochod?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie nie zmieniłem auta, ale nie przypominam sobie tematu przebiegu. Gdy go sprowadziłem miał opony z oznaczeniem 1105 świadczącym, że chyba miał je od nowości; w toydiy wyrzuca rok produkcji 03/2005. W książce serwisowej ostatni wpis z 16.7.2007 przy przebiegu 20 tys. co jest potwierdzone fakturą z przeglądu w aso (TOYOTA SFK Autohaus GmbH w Meerbusch).
Myślisz, żeby Niemcy zadali sobie tyle trudu by cofnąć licznik fałszując przy tym fakturę i ks.serwisową?.
W książce były 2 wpisy z przegladów:
z 20.6.06 10274 km oraz z 16.7.2007 20026 km więc wynika, że gość robił ok 10tys.km rocznie. Auto sprowadziłem w sierpniu 2008 z przebiegiem ok 27 tys.km
Proszę, sprawdź ten przebieg by rozwiać moje wątpliwości.
A i druga sprawa, piszesz o awaryjności diesli w toykach, w takim razie co mógłbys polecić za autko w dieslu?
pozdro, tomi150
  
 
Cytat:
2010-07-04 17:50:55, tomi150 pisze:
Nie nie zmieniłem auta, ale nie przypominam sobie tematu przebiegu. Gdy go sprowadziłem miał opony z oznaczeniem 1105 świadczącym, że chyba miał je od nowości; w toydiy wyrzuca rok produkcji 03/2005. W książce serwisowej ostatni wpis z 16.7.2007 przy przebiegu 20 tys. co jest potwierdzone fakturą z przeglądu w aso (TOYOTA SFK Autohaus GmbH w Meerbusch). Myślisz, żeby Niemcy zadali sobie tyle trudu by cofnąć licznik fałszując przy tym fakturę i ks.serwisową?. W książce były 2 wpisy z przegladów: z 20.6.06 10274 km oraz z 16.7.2007 20026 km więc wynika, że gość robił ok 10tys.km rocznie. Auto sprowadziłem w sierpniu 2008 z przebiegiem ok 27 tys.km Proszę, sprawdź ten przebieg by rozwiać moje wątpliwości. A i druga sprawa, piszesz o awaryjności diesli w toykach, w takim razie co mógłbys polecić za autko w dieslu? pozdro, tomi150


Dobra sprawdze ale nie obiecuje kiedy bo mam ostatnio straszny mlyn i nie mam kiedy grzebac w papierach.
Co do awaryjnosci diesli to mozna podzielic na trzy grupy.
Ci co tankuja na normalnych stacjach i nie maja problemow z zadna marka z dieslem pod maska.
Ci co tankuja na normalnych stacjach ale tam gdzie taniej i czasem maja pecha.
Ci co tankuja berbelowe na Neste Statoil kolo hipermarketow tam gdzie najtaniej z lokomotywy ,koparki ,wymieniaja wtryskiwacze i pompy 3 razy na gwarancji w ciagu 100tys,sa wiecznie zdziwieni i zaskoczeni,uwazaja ze cala reszta to idioci co przeplacaja itd i twierdza w zaparte ze tankuja tylko na markowych stacjach.
Jest tez margines ktory leje opal i roslinny ale sie przyznaja i nie dziwia.
Co do diesla ktorego moge polecic to tylko 2.0 TDCI po 2008 r
jest w Volvo i Fordzie,i chyba Peguocie oczywiscie tylko wersja bez DPFu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
To jakie stacje według ciebie są markowe ?
  
 
Cytat:
2010-07-05 04:42:11, rng17 pisze:
To jakie stacje według ciebie są markowe ?


No zaraz widac z ktorej jestes grupy

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Poprostu chciałem wiedzieć co ten termin oznacza ?? Bo jest wiara w ludziach że jak płacą więcej za paliwa to dostają lepsze i niech sobie w to wierzą dalej, a prawda jest taka że rafinerie są dwie w Polsce i tyle w tym temacie . W temacie neste to właśnie jedyna stacja gdzie niema pracowników więc nikt nic nie dolewa .To może powiesz że BP, Shell, Orlen to pewniaki ? a wiesz ile z nich to punkty ajencyjne gdzie robią co chcą .Osobny temat stacje gazowe prywatne i gaz na stacjach dużych korporacji BP itp. każdy ma jakąś teorię spiskową niestety znowu jeden dostawca zza Buga więc jakość ta sama tylko ilość niestety nie bo prywaciarz coś zawsze na liczniku pozmienia jeśli masz jakieś złe doświadczenia odnośnie jakiejś stacji konkretnej to się podziel z innymi warto wiedzieć gdzie nie warto nalewać i gdzie jest wszystko jak należy ,a cała sprawa zasługuje na osobny temat gdzie warto tankować a gdzie nie. pozdrawiam
  
 
No to ani ja ani reszta nie dowie się gdzie jest te lepsze paliwo do kupienia chyba że ktoś mieszka blisko granicy z Niemcami Jakoś dziwnie na ich paliwie spalanie spada o litr nigdy nie zaobserwowałem tego w Polsce
  
 
Cytat:
2010-07-07 01:24:52, rng17 pisze:
Poprostu chciałem wiedzieć co ten termin oznacza ?? Bo jest wiara w ludziach że jak płacą więcej za paliwa to dostają lepsze i niech sobie w to wierzą dalej, a prawda jest taka że rafinerie są dwie w Polsce i tyle w tym temacie . W temacie neste to właśnie jedyna stacja gdzie niema pracowników więc nikt nic nie dolewa .To może powiesz że BP, Shell, Orlen to pewniaki ? a wiesz ile z nich to punkty ajencyjne gdzie robią co chcą .Osobny temat stacje gazowe prywatne i gaz na stacjach dużych korporacji BP itp. każdy ma jakąś teorię spiskową niestety znowu jeden dostawca zza Buga więc jakość ta sama tylko ilość niestety nie bo prywaciarz coś zawsze na liczniku pozmienia jeśli masz jakieś złe doświadczenia odnośnie jakiejś stacji konkretnej to się podziel z innymi warto wiedzieć gdzie nie warto nalewać i gdzie jest wszystko jak należy ,a cała sprawa zasługuje na osobny temat gdzie warto tankować a gdzie nie. pozdrawiam


Niema personelu wiec nikt nie dolewa ???A co myslisz ze to te dziewczyny z kasy chrzcza paliwo??i w przerwie pomiedzy smazeniem hot dogow a kasowaniem klientow miksuja berbelowe???
Napisalem gdzie nie nalezy tankowac lub jezeli sie tankuje to nie nalezy sie dziwic
Gdzie tankowac? dobre pytanie ...niemam bladego pojecia
Wiem ze tam gdzie tankuje ,a jest to BP w Katowicach mam dobre paliwo....Czy jest takie jak byc powinno niewiem od 10 lat tam tankuje i przynajmniej nic mi w odstojniku nie plywa ,zadne farfocle czy opilki lub woda.
Czy wszystkie Bp maja dobre paliwo? Napewno nie bo po zatankowaniu w Krakowie Diesel na Common railu dziwnie pracowal.
Benzyne tez miewaja z opalem bo spuszczalismy nie raz dziwne mixtury z bakow samochodow scholowanych.
Podobnie stacje ktore wymienilem w ostatnim poscie zwlaszcza w Sosnowcu i okolicach przy hipermarketach.Nie jezdzace Yarisy prychajace Corolle,zielone paliwo czerwone swiece i na odwrot itd
Pewnie ze tankujac na drozszej stacji mozna zatankowac dziadostwo.
Ale tankujac na taniej masz to jak w banku.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dawno dawno temu tankowałem tylko na najlepzych stacjach i tak jakoś przypadkiem padła mi pompa paliwa więc fura jeżdziła tylko na gazie i podczas wymiany pompy trzeba było wymienić całe paliwo konsystencja rozpuszczonego w wodzie mydła z duża zawartością czegoś lepkiego morał nie wszystko złoto co się świeci ale sprawdzone stacje polecam jak najbardziej nieważne czy jest tam tanio czy drogo
  
 
Cytat:
2010-07-09 12:43:34, rng17 pisze:
No to ani ja ani reszta nie dowie się gdzie jest te lepsze paliwo do kupienia chyba że ktoś mieszka blisko granicy z Niemcami Jakoś dziwnie na ich paliwie spalanie spada o litr nigdy nie zaobserwowałem tego w Polsce



Ja mieszkam....2 km od granicy. I uwierz paliwo przynajmniej na ich stacji gip coś tam nie jest inne niż na przygranicznej Polskiej BP.
Ja tankuję i na BP i u niemców i zdarza się na A24- paliwo jest z rafinerii w schwedt ( pytałam kierowcę niemca który je przywiózł)
Kiedyś był program....paliwa na wielkich stacjach nie chrzcza, chrzcza dystrybutorzy....
  
 
Cytat:
2010-07-04 00:44:03, Bigelektron pisze:
Nie tankuje sie pod korek ,wkladasz lufe na automat naleje sie do pelna i wybije... wszystko.Inaczej zalejesz uklad odpowietrzania i wielce prawdopodobne ze zaczna sie jaja. Jak byles kiedys na naprawe komputera to ci sprawdzilem przebiegi i historie i z tego co pamietam nie byles zachwycony zwlaszcza przebiegiem...Zmieniles samochod?



Pytanko, czy warto dolewac dodatki takie jak KLEEN-FLO lub jakies z STP do diesla D4D? czy raczej strata kasy ?
co myslisz o tym.
http://allegro.pl/item1153521064_niezawodny_uszlachetniacz_do_diesla_kleen_flo_1l.html