[MKVII] Podgrzewanie elektrycznych lusterek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Powiedzcie mi, proszę, co to za wtyczka (wychodzi z wiązki od drzwi i foteli). Moje przypuszczenie pada na ogrzewanie lusterek. Tylko, gdzie to wpiąć, żeby to uruchamiać przyciskiem podgrzewania tylnej szyby.

Pomożcie.

Foto: http://img10.imageshack.us/i/img9344a.jpg/
Wtyczka z numerem 8 - ta prostokątna z fioletowym i czarnym kablem.

[ wiadomość edytowana przez: GnomB dnia 2010-06-15 23:19:40 ]
  
 
Nikt nie jest mi w stanie pomóc?
  
 
jak podepniesz wiazke do skrzynki bezpieczników i właczysz ogrzewanie tylnej szyby to lusterka powinny grzać. podłączałeś wogole ta wiazke?? jak mozesz to zrób fotke samej wtyczki...
  
 
Cała reszta podpieta oprócz tej kostki i własnie nie podgrzewaja die lustra - kabel fioletowy i czarny. Nie wiem gdzie ja wsadzić. Tutaj masz zdjęcie mojej skrzynki http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=247723&c=296&f=20
  
 
ja mam mk6 ty masz mk7... szkoda ze sprzedający nie oznaczyl ci poszczególnych wtyczek... kupowałeś to od kogos z froum??

z wątku który mi podrzuciłeś wynika ze będziesz musiał zmienić skrzynkę bezpieczników bo twoja skrzynka nie ma pinów zaznaczonych na czerwono...




i moim skromnym zdaniem ta wtyczka z numerem 8 musi być tam wpięta


a teraz twoja skrzynka




jak widzisz nie ma tych pinów...

ja jak chciałem dołożyć elektryczne lusterka i szyby to najpierw kupiłem skrzynkę z prawie wszystkimi pinami i dopiero wtedy grzebałem... zacznij od zmiany skrzynki... tylko uważaj jak bedziesz kupował bo skrzynki mk6 i mk7 znacznie różnią się od siebie... aha i mam nadzieje ze nie zapomniałeś o bezpieczniku w skrzynce??
  
 
Fuck, a było tak pięknie. :/

Nie da się tego jakoś wyprowadzić inaczej? Bo przecież jest jeden bezpiecznik od tylnej i lusterek (30A).
  
 
nie wszystkie lusterka elektryczne były elektryczne i jednocześnie podgrzewane... możesz spróbować podać napięcie z kabli od ogrzewania tylnej szyby, ale które to, to nie wiem
  
 
Ja podpinałem kilka dni temu lusterka u siebie bez żądnych wiązek (sam sobie zrobiłem instalację ) U mnie w MK7 napięcie podgrzewania tylnej szyby było oznaczone kablem w kolorze niebiesko-fioletowym Tylko, że ja się wpinałem bezpośrednio przy przycisku od ogrzewania szyby a nie w skrzynkę bezpieczników.
  
 
Czyli można podłączyć to "na krótko" z obejściem skrzynki bezpieczników? Nie potrzebuje dodatkowego bezpiecznika 30A wsadzić?

Jak przetestować, czy działa? Zewrzeć tą kostkę i sprawdzić, czy lustra się zagrzeją?
  
 
możesz wsadzić na wiązce taki bezpiecznik
  
 
Ok, spróbuję podłączyć.

[ wiadomość edytowana przez: GnomB dnia 2010-06-15 23:54:04 ]
  
 
Dobrze. Podłączyłem sobie (do grubych kabli idących od włącznika) i coś tam działa (ale nadal nie wiem, czy nie musi być bezpiecznika 25A, ale w sumie to chyba nie). Tylko mam taką sytuację: prawe lustro się szybko nagrzało i po przyłożeniu dłoni czuć przyjemne ciepło. Lewe lustro zimne, tak samo szyba tył. Normalne, tzn. chodzi mi o lusterko, bo szyba sprawna?
  
 
jak podpiąłeś się równolegle do ogrzewania tylnej szyby, to najszybciej i najmocniej będzie ciepło gdzie masa i rezystancja są najmniejsze - dlatego lusterko grzeje a tylna szyba już nie.
  
 
Czyli jak podpiąć żeby było dobrze, bez przerabiania skrzynki?

Zrobiłem tak:
Do kabli od włącznika tylnej podłączyłem kabel, który biegnie do tej kostki.

Źle zrobiłem? Powinienem podpiąć do kabla, który idzie już od bezpieczników do tyłu?

Jak zrobić, żeby było dobrze i się nie spaliło?

Z góry dzięki za pomoc.
  
 
Musisz się podpiąć za przekaźnikiem podgrzewania tylnej szyby, albo bezpośrednio w skrzynce po ludzku albo już do kabla idącego do szyby.
  
 
Którędy biegnie wiązka do ogrzewania tylnej szyby? :>
  
 
od skrzynki do zlacza na progu bagaznika
  
 
Rany! Ale dołem, czy górą. Obok linki od otwierania bagażnika?