[MkVI] Łożyska kół

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak sprawdzić które łożyska kół są do wymiany, tzn. czy przednie czy tylne? Ile można na takim czymś jeździć i co się może stać na trasie np przy predkości 100 km/h. Dodałm ze wszystkie 4 łożyska robiłem w tamtym roku a od jakiegoś tygodnia znowu zaczyna delikatnie buczeć na zakrętach.
  
 
podnieś na lewarek i kręć kołem, powinieneś czuć taki szum delikatny nie koniecznie stały, Luz na kole ale pamiętaj że przód może mieć luzy w zawieszeniu i ci nie pokaże miarodajnie.

Albo jedziesz autem i jak skręcasz przy np. 80 km/h lekko w lewo to słychać wycie mocniejsze w prawym kole, jak w prawo skręcasz to w lewych kołach.
Co się może stać? koło odpadnie podczas jazdy np. ale czy na pewno odpadnie...niekoniecznie. Można jeździć pół roku albo dwa dni.
Ja wymieniałem miesiąc temu a teraz znowu czeka mnie wymiana ale teraz razem z sworzniem bo coś za często w tym kole wymieniam.
  
 
To ja się podepnę:

Różnią się czymś łożyska tył od MKVII RS i zetec 1.6 ? czy te same
  
 
Nie. Jedynie kombi tył miały inne. Tarczobębny i bębny mają takie same łożyska. To jest odpowiedź na pytanie które ja zadałem rok temu kiedy jechałem RSem z rozwalonym łożyskiem.
  
 
co do wykazania ktore to lozysko to lepiej posluchac tego przy duzych predkosciach i najlepiej z pomoca osoby towarzyszacej, napewno uda sie wskazac z ktorej strony daje duzo halasu przod czy tył....a jesli prawa czy lewa...to radze podniesc lewarek,,,pokrecic kolem i sluchac na pewno wyda sie z ktorej strony jest glosniej, a najlepiej przylozyc reke do kolumny mcpfersona i wyczuc silne drgania,,,tam gdzie sa najwieksze tam jest wada , co do typow lozysk,,,to powiem ze przod rozni sie od tylnych tak mialem w 1.6 16V zetec 95 mk7..... z przodu byly kolowate,,,,z tylu stozkowe. a ile mozna przejechac,,,,jesli cie nieee drazni ten halas to jedz az sie rozsypie,,,,no ale bez zartow...lepiej wymieniac niz wydac potem na gruntowny remont zawiechy itp. nieee jest drogo bo ja w sumie z lozyskiem i montazem ok. 130 zl dalem (50 zl robocizna). Nie polecam OPTIMAL'a gdyz po krotkim czasie znow poszlo ,,, zastosowalem SKF i do dzis (autem jezdzi moj brat) nieee ma problemow. POZDRAWIAM