[MK VII] brak sprężystości drążka zmiany biegów co zrobić

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od pewnego czasu zauważyłem brak sprężystości drążka zmiany biegów co mogę zrobić żeby to naprawić??

mi to nie przeszkadza ale nie chcę żeby żona mi rozwaliła skrzynię szukając biegów....

proszę o pomoc
  
 
czy ktoś ma jakiś pomysł??
  
 
co wg Ciebie oznacza "sprężystość" drążka?
 
 
hmmm... chodzi Ci o to ze lewarek zmiany biegow lata luzno na boki a nie sprezynuje by stac idealnie w pionie na luzie?
jesli tak to musisz wejsc pod auto. Pod lewarkiem zmiany biegow masz plastikowa oslone, z jej lewej i prwej strony masz srubki z sprezynami ktore odpowiadaja za utrzymywanie lewarka w pionie i usztywnienie go. Czasami zdarza sie ze sprezynki wylatuja a zalozenie ich nie jest w cale latwe i bez odkrecenia calej obudowy sie nie obedzie
ps: bardziej precyzuj swoje zapytania
  
 
Cytat:
2010-06-30 23:25:27, POMPA pisze:
hmmm... chodzi Ci o to ze lewarek zmiany biegow lata luzno na boki a nie sprezynuje by stac idealnie w pionie na luzie? jesli tak to musisz wejsc pod auto. Pod lewarkiem zmiany biegow masz plastikowa oslone, z jej lewej i prwej strony masz srubki z sprezynami ktore odpowiadaja za utrzymywanie lewarka w pionie i usztywnienie go. Czasami zdarza sie ze sprezynki wylatuja a zalozenie ich nie jest w cale latwe i bez odkrecenia calej obudowy sie nie obedzie ps: bardziej precyzuj swoje zapytania



Albo odwrotnie
Mi kiedys w jednym RS chodzil bardzo sztywno,ze tam gdzie reka pchnales tam zostawal (np przy luzie nie wracal na srodek tylko zostawal pod jedynka czy piatka) - zardzewialy sworznie krzyzaczkow - troche WD i chodzil normalnie - ''sprzezyscie"
  
 
Cytat:
2010-06-30 23:25:27, POMPA pisze:
hmmm... chodzi Ci o to ze lewarek zmiany biegow lata luzno na boki a nie sprezynuje by stac idealnie w pionie na luzie? jesli tak to musisz wejsc pod auto. Pod lewarkiem zmiany biegow masz plastikowa oslone, z jej lewej i prwej strony masz srubki z sprezynami ktore odpowiadaja za utrzymywanie lewarka w pionie i usztywnienie go. Czasami zdarza sie ze sprezynki wylatuja a zalozenie ich nie jest w cale latwe i bez odkrecenia calej obudowy sie nie obedzie ps: bardziej precyzuj swoje zapytania



dokładnie jest tak jak mówisz - lewarek lata jak zwariowany

powiedz mi czy dużo mogą mnie za taką naprawę skasować?? w jakimś warsztacie?
  
 
mysle ze 30-50 zl bo jak by nie bylo trzeba uzyc podnosnika i godzinke sie pobawic o ile sprezynki sa w jednym kawalku