Spadek mocy [Avensis D4D 2003]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam może mi ktoś pomoże? Mam problem ze swoją Avensis 2,0 D4D 2003 r w czasie jazdy traci moc i zapalają się kontrolki silnik kontrol i VCT i TRC, po wyłączeniu silnika moc wraca a kontrolki nadal się świecą. Byłem w serwisie i po odczytaniu kodu stwierdzili że turbina jest do wymiany, może ktoś miał podobny przypadek? Pozdrawiam!!!

[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2010-08-25 21:56:02 ]
  
 
jak w wielu postach -musisz dowiedzieć się jakie to były kody błędu i wpisać je tutaj,oczywiście może to być turbina ale również może to być jej sterowanie.podstawa to kody błędu.
  
 
Jezeli stwierdzili ze turbina to zakladam ze podlaczyli tester i wyszedl kod p1251
Trzeba do nich zadzwonic czy napewno ten kod byl w pamieci.
Jezeli tak ,to poczekac az kod sie powtorzy, i zanim sie go skasuje testerem wejsc w rozwiniecie kodu i sprawdzic jakie cisnienie wystapilo przy jakich obrotach silnika.
Powodem moze byc zapchany filterek elektrozaworka,sam elektrozaworek lub rozkalibrowana turbina.
Jezeli wykluczysz zaworek i instalacje el.to trzeba sprawdzic luz na wirniku turbiny -poosiowy i popromieniowy.Jezeli luz w normie to mozna skorygowac sprez turbiny,ale trzeba do tego tester i chlopa co ma pojecie.Lub wymienic turbine na sprawna uzywke.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
tak podłącze się do pytanie ... gdzie dobrze regenerują turbiny
  
 
Cytat:
2010-08-25 17:43:27, magin pisze:
tak podłącze się do pytanie ... gdzie dobrze regenerują turbiny


Nigdzie Kupuje sie uzywana w dobrym stanie.Regenerowana to zawsze porazka.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer