Nie działa wentylator w radiu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Chciałbym sie dowedzieć czy mozliwe jest to ze odtwarzacz dvd nie czyta płyty z tego wzgledu ze nie ma chłodzenia?? Zauważyłem to na wiosne gdy jeszcze bylo zimno.Radio gdy było zimne i wkładałem plyte po chwili zaczęło czytać płyte i normalnie odtwarzac ale po jakims czasie gdy chciałem włozyci inna płytę to juz nie chciało jej czytać.Radio jakie posiadam jest firmy audiola.Bardzo prosze o pomoc pozdrawiam mateusz
  
 
Wentylator w radiu? Wiem że są radiatory, ale o wentylatorze nie słyszałem. Jaki to jest dokładnie model radia, czy dzieje się to też z płytami cd? Może po prostu jest brudna soczewka lasera? Moim skromnym zdaniem odpada brak chłodzenia, bo jeśli jakieś jest, to zazwyczaj służy chłodzeniu końcówki mocy/wzmacniacza itp.
  
 
moze i to sie nazywa radiator dokładnie sie na tym nie znam. Radio to nazywa sie audiola z wysuwanym 7 calowym monitorem. Nie bym był taki przekonany co do tego chłodzenia bo jak trzymałem radio w rekch to było straszliwie gorące i moze dlatego ma takie problemy z odtwarzaniem. Co dzwnego jest w tym ze jak jest zimne to czyta bez najmniejszego problemu wiec raczaj gdyby laser był przybrudzony to by wogole nie czytal ale to tylko moje zdaanie moze znacie sie lepiej w co nie watpie pozdrawiam

ps. a co do płyt cd to one z większym prawdopodobienstwem się włączą niz inne


[ wiadomość edytowana przez: mateusztomaszow dnia 2010-07-10 22:40:02 ]
  
 
Moze byc soczewka ale słuchaj kolego . Oddaj to radio w odpowiednie ręce i nawet nie otwieraj, bo wyczyścić soczewkę też trzeba umieć. Spartoli się coś i póżniej zapłacisz za to że grzebałes dodatkowo.
  
 
Ja mam DVD firmy JVC i też ma wbudowany wentylator.
Czasami mam podobne problemy z odtwarzaniem, które same przechodzą po jakimś czasie. Dvd i mp3 nie czyta a audio chodzi bez problemów. Czyszczone było i objawy nie znikły. Moim zdaniem jest coś nie tak z napędem płyty.
arti31 ma rację sam nie próbuj nic grzebać.
  
 
Na poczatku wymienie ten wentylator czy tam radiator nie wiem jak to sie dokladnie nazywa a jak to nie pomoze to oddam do naprawy.Dziękuje za pomoc
  
 
Radiatora się nie wymienia bo to kawałek aluminium
Prawdopodobnie, jeśli posiadasz wentylator, to nie dostaje napięcia. Szansa by wentylator szlag trafił oceniam na 1%.
  
 
Wentylator nie działa na sto procent bo sie nie włacza wiec nie wiem po co napisałeś ze to mozlwie jest w 1%
  
 
Cytat:
2010-07-14 19:55:29, mateusztomaszow pisze:
Wentylator nie działa na sto procent bo sie nie włacza wiec nie wiem po co napisałeś ze to mozlwie jest w 1%



Wentylator może być dobry tylko prąd do niego nie dopływa.
  
 
a tak to juz co innego
  
 
Cytat:
2010-07-14 07:44:00, Uriel75 pisze:
Radiatora się nie wymienia bo to kawałek aluminium



Radiatory są zrobione zarówno z alu jak i miedzi, mogą być łączone (np alu z miedzianym rdzeniem). I obstawiam, że te w radiach też są wymienialne w jakiś sposób. (tak, jestem informatykiem)

@mateusztomaszow:
Radiator (z angielska - kaloryfer) - blaszana "konstrukcja" która przyśpiesza oddawanie uzyskanego ciepła
Wentylator - wiadomo

Co do wymian własnych - czyszczenie soczewki lepiej zostawić komuś innemu (jakby Ci tak niechcący kropla płynu wpłynęła obok soczewki, to masz po laserze) i na pewno nie rób tego płytą czyszczącą, a z wiatrakiem wewnątrz, to możesz podłączyć napięcie i sprawdzić czy się zakręci przez radio a jeśli nie, to czy po podłączeniu napięcia bezpośrednio się zakręci.
  
 
Dzięki ale juz sobie dawno znalazłem na googlach co to jest radiator a co do tego ja sie nie bede czapiał tylko dam do kogos kto sie zna Dzięki chlopaki za pomoc