Wyciek smaru z klapy bagażnika (Corolla E11 99r.)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Nie mam pojęcia co to jest i skąd się tam wzięło. Z dwóch otworów w dolnej części klapy bagażnika (tam gdzie są gumowe odbijacze) wyciekło coś, co w konsystencji przypomina żywicę (nieutwardzoną) i ma zapach smaru.

O tym mowa:
Foto_01
Foto_02
Foto_03

Możliwe, że pojawiło się, gdy samochód stał na słońcu kilka godzin.
Co to jest? I co z tym zrobić? Tzn. nie chodzi mi czym to umyć, ale jakie są konsekwencje tego wycieku. Czy te otwory powinny być zaślepione? Nigdy nie zwróciłem na nie uwagi. Tam powinna chyba ewentualna woda wyciekać, ale nie smar... ?
Mógłby ktoś zerknąć u siebie jak to wygląda?

Na początku myślałem, że to ptak nasrał. Później, że ktoś mi chciał bagażnik przykleić. Do czasu, gdy okazało się, że w klapie bagażnika są te otwory. To smar z zamka? Aż tyle? Jakoś przetkać, by woda mogła wypływać i zapomnieć?

Samochód: Corolla E11 Liftback 1.3, 1999r, bardzo mało używane.

[ wiadomość edytowana przez: dykus dnia 2010-07-11 11:58:21 ]

[ wiadomość edytowana przez: dykus dnia 2010-07-11 11:59:56 ]

[ wiadomość edytowana przez: dykus dnia 2010-07-11 12:41:46 ]
  
 
A oleju z silnika nie ubywa???
Zartuje oczywiscie...to konserwacja z klapy,i wycieka bo jest upal a przez dolne otwory odplywowe bo dziala grawitacja zgodnie z tym co odkryl Izaak Newton z tym ze on nie mial Corolli tylko siedzial pod drzewem i spadlo mu costam na glowe,podobno jablko ale niewiadomo bo ptaki tam tez przesiadywaly.Wiec na potrzeby nauki umowiono sie ze bedzie to jednak jablko.
Wazne ze spadlo pionowo w dol.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Oleju? Myślisz, że zamek w bagażniku jest połączony z układem smarowania silnika (olej)? Myślałem, że to dopiero w silnikach VVT-i wprowadzili...

A na poważnie - dopytam raz jeszcze:
1. Czy to ma jakieś negatywne konsekwencje? To jakiś nadmiar wypływa?
2. Czy te otwory mam przetkać? A może zatkać?
3. Unikać stawania w słońcu... wiem. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem...
  
 
Cytat:
2010-07-11 23:32:01, dykus pisze:
Oleju? Myślisz, że zamek w bagażniku jest połączony z układem smarowania silnika (olej)? Myślałem, że to dopiero w silnikach VVT-i wprowadzili... A na poważnie - dopytam raz jeszcze: 1. Czy to ma jakieś negatywne konsekwencje? To jakiś nadmiar wypływa? 2. Czy te otwory mam przetkać? A może zatkać? 3. Unikać stawania w słońcu... wiem. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem...


Wyplywa nadmiar,a jezeli zatyka otwory to przetkac aby woda wyplywala swobodnie z klapy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer