Amortyzatory i Rozrzad

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam pytanie jakie amorki wybrac gaz czy olej?

Daewoo Espero 2,0

I co do rozrzadu to czy ten z aukcji jets dobry??

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-daewoo-nexia-espero-1-8-2-0-i1213792175.html

Dziekuej za pomoc.

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: as1799 dnia 2010-09-09 10:45:11 ]
  
 
Ja polecam Ci amorki Kayaba gazowe.
Cenowo są przystępne, a Espero bardzo fajnie pracuje na takich właśnie amorkach.
  
 
Cytat:
2010-09-09 10:37:54, as1799 pisze:
...I co do rozrzadu to czy ten z aukcji jets dobry?? http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-daewoo-nexia-espero-1-8-2-0-i1213792175.html Dziekuej za pomoc.




Pasek "Gates'a" wg mnie jest OK


Jeżeli pompa wody i napinacz ...rzeczywiście są z Korei (mają wytłoczoną kapustę) to bierz bo cenowo jest OK

...ale pod warunkiem że są oryginł - Korea (napisz do ściemniacza - niech Tobie to potwierdzi !!!).


W mojej regionalnej hurtowni Daewoo, ceny oryginałów przedstawiają się następująco :

- pompa wody 80 zł
- napinacz paska 60 zł
- uszczelka pompy 13 zł
= 153 zł

...a gdzie pasek ?

Allegrowicz całość sprzedaje za 165 zł więc ...trochę daje do myślenia
Na tych podzespołach to ja bym nie oszczędzał bo ew. ponowna robocizna jest zbyt droga.
  
 
Witam

Dzieki za podpowiedzi

Dzwoniłem do tego allegrowicza i mowi ze sprzedaja od kilku lat ten zestaw i nikt nie zgłasza reklamacji.

Wiec wydaje byc sie ok
  
 
Cytat:
2010-09-09 16:33:12, as1799 pisze:
Witam Dzieki za podpowiedzi Dzwoniłem do tego allegrowicza i mowi ze sprzedaja od kilku lat ten zestaw i nikt nie zgłasza reklamacji. Wiec wydaje byc sie ok



...mawet jakby ktoś zgłaszał uwagi to ten i tak się nie przyzna


Jeżeli jednoznacznie nie potwierdził, że jest to Korea (a z opisu aukcji też to nie wynika) to zdecydowanie jest to ...Made in P.R.C. (People's Republic of China)


Wybór należy do Ciebie
  
 
Cytat:
2010-09-09 16:17:22, nawigator5 pisze:
W mojej regionalnej hurtowni Daewoo, ceny oryginałów przedstawiają się następująco : - pompa wody 80 zł - napinacz paska 60 zł - uszczelka pompy 13 zł = 153 zł



W "mojej" hurtowni ceny kształtują się następująco:
napinacz paska ( Made in Canada) 130 zł,
pompa wody HEPU 95 zł ( w komplecie jest już uszczelka),
pasek Gates'a 35 zł.

Na tym się nie oszczędza. Co prawda nie jest 16V, ale robocizna też kosztuje.
BTW- Ten gostek ma dopiero 2 komentarze na alledrogo
  
 
Cytat:
2010-09-09 17:16:24, JaRabbit pisze:
W "mojej" hurtowni ceny kształtują się następująco: napinacz paska ( Made in Canada) 130 zł, pompa wody HEPU 95 zł ( w komplecie jest już uszczelka), pasek Gates'a 35 zł. Na tym się nie oszczędza. Co prawda nie jest 16V, ale robocizna też kosztuje. BTW- Ten gostek ma dopiero 2 komentarze na alledrogo




Jeżeli cena jest wykładnikiem jakości, a przeważnie tak jest - to OK. Ceny o których ja pisałem, to były ceny produktów DAEWOO (z kapustą) .


I potwierdzam, to co Jacek napisał, że na rozrządzie się nie oszczędza.



Pasek możesz kupić (choć ten tam jak na Gates'a wydaje się drogi) ...reszty już raczej nie kupuj
  
 
pasek Bosch albo Gates - wsio ryba a reszta rozrządu sygnowane przez Ruvilla i śpisz spokojnie
Amory fakt Kayaby dobre są a co ważne nie tylko przez pierwsze 5 tys km


[ wiadomość edytowana przez: rudi dnia 2010-09-09 19:17:08 ]

[ wiadomość edytowana przez: rudi dnia 2010-09-09 19:19:52 ]
  
 
Witam

Mam jeszcze pytanie kolejne co sadzicie o bebnach tylnych firmy ABE????

Dzieki za pomoc
  
 
chciałem zaoszczędzić i kupiłem tanie graty nawet korea było napisane (15-20 tys km wytrzymały). Zamiast oszczędzić straciłem i kasę i nerwy. Ale oryginały to nie jest made in korea. Napinacz to z canady pasek był gates pompa nie wiem ale sam dałem skf. Co do amorków jeżeli chcesz mieć komfort "eperowski" (sam taki preferuje) bierz olejowe bardziej utwardzone to gazowe. Warto wymienić zimeringi przy rozrządzie.