Pompa paliwa z allegro ( i nie tylko )

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. jakiś czas temu padł mi wskaźnik poziomu paliwa. nie przypilnowałem poziomu paliwa i pompa padła. na początku się tym nie przejmowałem bo odpalam na gazie w trybie awaryjnym. ale idzie zima i któregoś dnia mogę nie odpalić. ale do rzeczy.. sprawdziłem w katalogu IC i pompa paliwa Pierburga kosztuje (po zniżkach) 280zł. szukam tańszego zamiennika i owszem są pompy na allegro za 60-100 zł marki "krzak". ktoś ma jakieś doświadczenia co do pomp z allegro ? niby dają 12mc gwarancji ale wcale mnie to nie uspokaja.

druga sprawa to kompletny rozrząd do 1.8 90hp. w carsie z pompą wody i napinaczem SKF, z pasekiem Bosch to wydatek rzędu ~400zł. patrzę na allegro a tu zestaw: pasek Gates, pompa Febi i koreańska rolka/napinacz za niecałe 200zł. gdzie tu haczyk ?

reasumując. idzie zima. na częściach z allegro mogę zaoszczędzić a za to kupić 2 nowe opony więc się zastanawiam. poproszę o wszystkie za i przeciw ale osób które zakładały u siebie graty z allegro a nie, że ktoś komuś kiedyś coś mówił na ich temat.

pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: voo dnia 2010-09-28 22:38:47 ]
  
 
Ja mam pompę z allegro za 100 zł i latam już 2 lata.
A rozrząd zawsze ktoś mógł walnąć z firmy gdzie pracuje i sprzedaje taniej
I ma na czysto całą kasę.
A tak na poważnie to pewnie ma dobre zniżki
  
 
Co do pomp temat był wałkowany. Te zamienniki z allegro zazwyczaj nie pasują bez przeróbek. Sam taką mam, ale na razie stara dogorywa
  
 
pompa paliwa
klik
ja na takiej śmigam już około 6 miesięcy i jest ok. pompa z Boscha w dobrej cenie
  
 
Cytat:
2010-09-28 22:57:32, robert_or3 pisze:
... Te zamienniki z allegro zazwyczaj nie pasują bez przeróbek...


Te zamienniki ...zawsze pasują , pod warunkiem , że się je dobrze dobierze /co nie ukrywam , przy zerowym poziomie wiedzy pseudo handlowców z allegro jest czasami niewykonalne /

te (złe) zamienniki ..z tego co pamiętam , różniły się głównie ilością łopatek ...ciekawe jakbyś to chciał "przerobić" żeby jednak pasowały

odnosząc się do haczyków w porównaniu cenowym ...Inter Cars ponad rok temu to chyba zmienił właściciela ...bo nagle zdecydowana większość ich cen pojechała w górę o ponad 30% minimum! ...i tak już zostało - tam jest nienaturalnie DROGO !
  
 
Cytat:
2010-09-28 23:11:44, sta3x63 pisze:
pompa paliwa klik ja na takiej śmigam już około 6 miesięcy i jest ok. pompa z Boscha w dobrej cenie


Dokladnie taką pompę zakladalem u siebie i było tak jak pisał robert_or3 o zamiennikach - za cholere nie mogłem jej ułożyć, odstawał kołnież od strony przewodu paliwowego, na chama probowałem docisnać i załapać śrubkami...
Wczesniej miałem jakas lipke noname, która pochodziła pół roku, ale pasowała idealnie.
  
 
no taa...a ja ze zmęczenia chyba ..pomelałem pompy paliwa ze wodom ( ta "rozpiska" kompletacji rozrządu mię zmyliła )

...soorki Panowie
  
 
Ja kupiłem sam wkład. Bez piłowania "stelaża" się nie obejdzie.
  
 
W marcu czy kwietniu kupiłem w real-sklepie we Wrocku oryginalne graty do rozrządu 1.8 za bodaj 180 PLN.
Tak że cena 200 PLN na Allegro nie jest moim zdaniem podejrzana.
Pamiętaj, że oryginalny napinacz jest made in Canada i po tym się poznaje jego "oryginalność".
Bogdan ma oczywiście też rację z cenami w InterCars - przegięcie...

Pzdr.
  
 
Ja 3 lata temu kupiłem na allegro używaną oryginalną pompę za 50zł. Akurat z kasą było ciężko, a była akurat w Katowicach, więc szybko ją sobie wymieniłem.
Ryzyko kupna używanej pompy duże, ale akurat mi się udało. od 3 lat jeżdżę z paliwem ciut powyżej rezerwy a ona ciągle działa

pozdr.
  
 
ja mialem zamiennik za 189 zł i pochodzil rok. kupiony w sklepie motoryzacyjnym mial gwarancje 12m ale nie wiem czy bym chcial reklamowac. auto sprzedalem z uszkodzona pompa.
  
 
ok dzięki za informacje.

pozdrawiam.
  
 
witam.

kupiłem z allegro części, o których mowa w pierwszym poście. rozrządu jeszcze nie zmieniałem bo czekam na termostat. wymieniłem za to pompę paliwa. niestety z Bosch'a to ma tylko pudełko (link do aukcji parę postów niżej). na starcie musiałem zmienić filtr wstępny z ori pompy i podgiąć rurkę wyjściową bo zahaczała o otwór pozwalający dostać się do zbiornika. podłączyłem, przekręcam zapłon - pompa idzie ale auto nie chce zapalić. okazało się, że pompa młuci ale w drugą stronę zamiana pinów na wtyczce załatwiła sprawę.

pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: voo dnia 2010-10-06 10:54:16 ]
  
 
Cytat:
2010-09-29 15:29:38, robertkaluza pisze:
Ja 3 lata temu kupiłem na allegro używaną oryginalną pompę za 50zł. Akurat z kasą było ciężko, a była akurat w Katowicach, więc szybko ją sobie wymieniłem. Ryzyko kupna używanej pompy duże, ale akurat mi się udało. od 3 lat jeżdżę z paliwem ciut powyżej rezerwy a ona ciągle działa pozdr.



No i wykrakałem. dzisiaj jade szukać nowej pompy


Pozdr.


[ wiadomość edytowana przez: robertkaluza dnia 2010-10-12 14:06:05 ]
  
 
Cytat:
2010-10-12 14:05:51, robertkaluza pisze:
No i wykrakałem. dzisiaj jade szukać nowej pompy Pozdr. [ wiadomość edytowana przez: robertkaluza dnia 2010-10-12 14:06:05 ]



Szok. wczoraj ją wykręciłem, wylałem to co w niej było, wydłubałem resztki tej gumy i nie działała.
Dzisiaj bez problemu mogłem jezdzić na benzynie Chyba wczoraj jak ją włożyłem to była jeszcze zapowietrzona dlatego nie odpalała, a teraz śmiga aż miło

Pozdr.
  
 
robertkaluza: przymierzaj się jednak powoli do kupna nowej. poprzez wstrząs twoja obecna pompa ruszyła ale z autopsji wiem, że w niedługim czasie problem się powtórzy.