Opony zimowe do Vectry B.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

ze względu zbliżającej się zimy rozglądam się za felgami stalowymi 15" oraz oponami do mojej Vectry. Letnie to: 205/55 R16 V.
Zdecydowałem się na zimówki w rozmiarze 195/60 R15 lub 185/60.
Proszę o poradę który rozmiar z powższych wybrać. Może możecie polecić jakich konkretny, sprawdzony model za rozsądne pieniądze.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
rmickey
  
 
Ty...no nie strasz juz ta zima...brrrr jeszcze troche...
Co do oponek to jak juz kiedys pisalem, uzywam u siebie 195/60 R15 na zwyklych polskich zimowkach ze stomilu (bodajze kormorany) i nie narzekam a raczej jestem ruchliwym uczestnikiem drog niezaleznie od pory
PZDR
Dab
  
 
Na wstępie musze się przyznać, że występuję jako "adwokat diabła" (pracuję w europejskiej cenrali Goodyear-Dunlop). Nie będę więc namawiał do kupowania UG6 Goodyeara czy M3 Dunlopa, a jedynie obiektywnie mogę polecić ci dębickie Frigo Directional. Ze wzdlędu na korzystny stosunek ceny do właściwości jezdnych sam kupiłem je do Focusa mojej mamy i to jako "zwykły" klient, bez specjalnych upustów dla pracowników koncernu W 130-konnym Focusie spisują się bardzo dobrze już drugi sezon. Na pewno trafisz niedługo na jakieś promocje Dębicy. Na marginesie, poprawnym zamiennikiem dla 205/55 R16 jest rozmiar 195/65 R15 (wymienione przez ciebie rozmiary oznaczają odpowiednio 3% i 4.6% różnicy w obwodzie, 65-tki to róznica jedynie 0.4%). Frigo Directional produkowane są z indeksem T, tak więc musiałbyś trochę zwolnić. Zimówki z indeksem V to już trochę wyższa półka cenowa, no i nie ta marka....
Pozdrawiam,