Podświetlenie przycisku otwierania szyb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Potrzebuję pilnej pomocy jak wymienić żarówkę w przycisku otwierania szyb ps. jak ktoś wie jaka to żarówka będę wdzięczyny.

Czekam na odpowiedzi
  
 
po prostu rozbierasz przełącznik,wywalasz żarówkę i zamiast żarówki w przycisku zapodaj diodę i po kłopocie
  
 
Rozebrałem przełącznik a tu niespodzianka ktoś mi powie czy w oryginale tego przełącznika była dioda świecąca n zielono? Bo z jednej strony mam niechlujnie dołączoną zwykłą diodę – która padła, a z drugiej tak jakby fabrycznie diodę świecącą na zielono

[ wiadomość edytowana przez: EsiGrudziadz dnia 2010-09-01 11:32:53 ]
  
 
Jeśli chodzi o MKVII to moje przełączniki wyglądały tak:


W orginale świeciły na bajorowy zielony.




  
 
Cytat:
2010-08-31 22:45:53, EsiGrudziadz pisze:
Rozebrałem przełącznik a tu niespodzianka ktoś mi powie czy w oryginale tego przełącznika była dioda świecąca n zielono? Bo z jednej strony mam niechlujnie dołączoną zwykłą diodę – która padła, a z drugiej tak jakby fabrycznie diodę świecącą na zielono [ wiadomość edytowana przez: EsiGrudziadz dnia 2010-09-01 11:32:53 ]



u mnie sa ledy zamienione na czerwone smd
jesli twoja dioda padla, proponuje sprawdzic rezystor. dioda z czasem moze sie przepalic, jesli bedzie przez nia przeplywal zbyt duzy prad.
proponuje wykorzystac wzor:

R=U/I=14V/0.010A=1400Ohm=1.4kOhm lub potocznie 1k4
R-wartosc rezystacji
U-napiecie instalacji (12-14V)
I-prad plynacy przez diode powinien sie miescic do 20mA czyli 0.02A ale z praktyki wiem, ze 10mA bedzie dzialalo tak samo.

z tego wynika, ze w sklepie mozesz zakupic rezystor np 1k lub zblizony.

uwaga: diode nalezy wlutowac w odpowiednim kierunku. inaczej nie bedzie swiecila - test warto wykonac przykladajac diode do przelacznika przed lutowaniem.

powodzenia
  
 
jaki 1 kilo????,po co taki duży??
wystarczy 650 om/0,125 W

przerobione żarówki podświetlenia sikorów i zegarka,na żywo wygląda lepiej.





Rezystory schowane we wkładach.
  
 
Cytat:
2010-09-13 20:12:42, zigg pisze:
jaki 1 kilo????,po co taki duży?? wystarczy 650 om/0,125 W



zgadza sie, wtedy jest wiekszy prad i led bedzie swiecilo jasniej - ale zbyt maly (500Ohm i mniej) nie jest zalecany - nie poprawi jasnosci a powoduje wieksze zuzycie pradu i moze szybko przepalic leda.
moc 0.125W jest dobrym wyjsciem dla rezystora bo jest malutki i przyjemnie sie go ukrywa
  
 
klik
led10mm 100mA 180stopni (świeci jak 10...15 diód 3mm):

Uploaded with ImageShack.us


i zwykła fi5:


Uploaded with ImageShack.us