Śmierdzi spalinami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, wczoraj zatankowalem gaz i tak zaczelo walic spalinami w kabinie ze oczy mnie szczypaly, nie wiem teraz czy to wina gazu czy karter mi sie rozszczelnil.Kurcze, nie wiem co robic.
  
 
a otworz po ciemku mache i zobacz latarka, czy gdzies nie dymi - moze zasysac wentylacja. A latarka, bo wtedy spaliny widac lepiej. Oswiec zwlaszcza pory i okolice. Mowi to wybitny praktyk w dziedzinie nieszczelnych portek.
PS. znow mi trzeasnela uszczelka. Poddaje sie, niech se pierdzi. Aby do wiosny.
  
 
Sprawdź, czy masz zaślepkę plastikową na kanale przy lewarku. Jak ją miałem źle poskładaną, to zalatywało spalinami konkretnie. Przedmuch był na połączeniu dwururki i pierwszego tłumika.
Pozdro.
  
 
Proponuję sprawdzić czy uszczelka bagażnika równo przylega do pokrywy bagażnika. U mnie trochę się kiedyś przesuneła i spaliny z wylotu rury wydechowej jakimś teafem wpadały do bagażnika a potem na cały samochód. U mnie to pomogło.
  
 
Dobrze też robi przedłużenie końcówki tylnego tłumika najlepiej poza obrys zderzaka, ponieważ podczas jazdy w kabinie robi się podciśnienie i zasysa do środka spaliny u mnie zwłaszcza przy lekko uchylonych przednich szybach.
  
 
Poza tym naprawdę uważaj, żeby się nie zatruć!
  
 
sprawdzilem wszystko, opada mi klapka nawiewu z silnika i z tego capi,a tlumik mam przedluzony o koncowke.Dzieki wszystkim za rady.Pozdrawiam.