Przewód z gazem nad tłumikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Posiadam Fiata 125p z instalacją gazową. Niepokoi mnie fakt, że przewód doprowadzający gaz z butli do gaźnika idzie na wysokości około 2 cm nad pierwszym tłumikiem. Czy to bezpieczne ? Czy koniecznie trzeba to zmienic ?

  
 
O ile pamietam tou mnie był pociągniety razem z przewodem paliwowym Jeff Colby bedzie na bierząco....( )
.... 2cm nad tłumikiem j
a bym sie troche bał ale niech sie moze specjalisci - gazownicy wypowiedzą......
  
 
ja mam jeszcze blizej, z 1,5 cm i jezdze tak od 2 lat
  
 
No tak. Od czasu zlotu w Czerniewicach mój samochód dusi się gdy daje mu gaz do dechy (podczas jazdy na gazie). Wtedy to urwał mi sie układ wydechowy i przedni tłumik poszedł w górę, zreszta cały układ pracował i mógł naruszyć przewód z gazem. Zacząłem czuć gaz i w pierwszym momencie myślałem, że to tylny zaworek. Teraz jednak po dokręceniu zaworka czuję gaz na wyskości przednich drzwi. Czy to możliwe, że przwód został uszkodzony ? Czy ktos wie ile kosztuje wymiana przewodu ?
  
 
Cytat:
2003-10-13 22:45:49, Waga pisze:
(...) Czy ktos wie ile kosztuje wymiana przewodu ?


ostatnio wymieniałem przewód po tym jak mi jakiś ch$# przeciął próbując ukraść zbiornik paliwa - 1mb przewodu kosztuje ok 11-15 zł, takze musisz sobie pomnożyć x długość
  
 
GDA, a x = ?
  
 
Ja wymieniałem jedynie przewód od zaworu do butli to ok 1,5mb, Ty piszesz o przerwie gdzieś pośrodku takze od butli do parownika to będzie sporo metrów - ok. 5 ?