Błagam POMOCY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam wielki problem. Otóż w moim polonezie rocznik 1989 nie działa 1 lampa świateł drogowych, przy czym przy przełączeniu na światła długie świecą wszystkie lampy (włącznie z tą która nie dział w trybie świateł drogowych) w czym tkwi przyczyna. Proszę o pomoc
  
 
zmien zarowke
  
 
zmieniałem i nic. Czy w drogowych są inne żarówy niż w długich ??
  
 
A może poprostu żarówka-przecież są dwuwłóknowe.
  
 
Cytat:
szewc Wysłany: 2003-10-13 13:28:14

zmieniałem i nic. Czy w drogowych są inne żarówy niż w długich ??



nie to sa zarowki dwuwłóknowe taką załozyłas?.
  
 
wsadziłem jakąś ale nie wiem jaką. ale teraz kupię 2-włóknową. ma nadziej że zadziała dzięki wielkie za pomoc
  
 
Na poczatek trochę teori. Światła nazwyane przez ciebie DŁUGIMI fachowo nazywają sie DROGOWE, natomiast zwykłe światła sa to światła MIJANIA.
Jak masz H4 to zwróć uwagę, ze przy przełączaniu na długie z mijania przełącza sie prąd pomiędzy drucikami wewnątrz jej. Jak masz drogowe działa jeden obwód, jak mijania to drugi, nigdy nie widziałem by działały razem. Najwyrażniej masz zepsuty przewód od świateł mijania na kloszu który nie świci. Do żarówki podłaczone są 3 kable, dwa plusy (zwykłe i mijania) i masa, tak wiec jeśli nie zarówka wychodzi że tam masz coś skopane.

PS. Niech mnie nikt nie spieprzy ze w 89 nie było H4, bo miałem kiedyś takiego Poldka i miał właśnie klosze na H4

[ wiadomość edytowana przez: Mebig dnia 2003-10-13 13:40:58 ]
  
 
a co to jest H4 ??
  
 
Cytat:
2003-10-13 13:37:53, Mebig pisze:

PS. Niech mnie nikt nie spieprzy ze w 89 nie było H4, bo miałem kiedyś takiego Poldka i miał właśnie klosze na H4



Ja tam nie wiem ale w 86 nie było H4 tylko zwykłe "bańki" 45W
  
 
Cytat:
2003-10-13 14:07:03, szewc pisze:
a co to jest H4 ??



żarówka halogenowa o standardowej mocy przeważnie 60/55W
  
 
ja mam zwykłe bańki czy bańki są 2 i 1 włóknowe ??????????????????
  
 
Mozliwe że są jednowłóknowe Ty potrzebujesz dwuwłóknowe...przełoż żarówkę z działającej lampy i zobaczczy świeci jesli tak to wna żarówki jeśli nie to trzeba szukac przyczyny w instalacji
  
 
A miernik w reke (wystarczy zaroweczka i 2 kabelki, zapalic swiatla krotkie czy jak wolisz mijania i wtykac te druciki w oprawke zarowki we wszelkich kombinacjach. Powinno sie zaswiecic. Jesli nie - uszkodzona instalacja, jesli tak - zarowka.
  
 
Cytat:
2003-10-13 14:08:53, Mokry pisze:
Cytat:
2003-10-13 13:37:53, Mebig pisze:

PS. Niech mnie nikt nie spieprzy ze w 89 nie było H4, bo miałem kiedyś takiego Poldka i miał właśnie klosze na H4



Ja tam nie wiem ale w 86 nie było H4 tylko zwykłe "bańki" 45W


W fiacie 87 miałem H4....