Bład p0093

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, mam Toyote Corolle Verso T180 2.2 d-cat , kod błedu to p0093. co z tym zrobić? z góry dzieki za odpowiedz
  
 
fuel system leak detection -high leak

wyciek paliwa co oznacza, że ECU nie podoba się praca twojego układu paliwowego. pewnie wtryski leją na przelew.
  
 
czyli musze wymienic wtryski? wszystkie? jak moge sprawdzic który leje????
  
 
A to przypadkiem nie jest amerykaniec ?
Te ich durne błędy przy zbyt gwałtownym odkręcaniu korka od baku itp...
Pozdro.
  
 
Cytat:
2012-03-14 22:39:11, Radziow pisze:
czyli musze wymienic wtryski? wszystkie? jak moge sprawdzic który leje????


W ADeku jak leja to wszystkie po trochu.Czyli wtryski do wymiany lub najpierw pompe wyslac na podniesienie cisnienia czasem to pomoze zalezy jak bardzo leja.
No chyba ze masz chipa to zmniejszyc mu moc lub calkiem wywaalic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
czy trzeba odrazu wymieniac wtryski czy moge tak jeszcze pojezdzić? bład pojawił sie juz 3 razy, pierwsze dwa zignorowałem bo po niedługim czasie kontrolki zgasły(check engine,VSC,TRC) . dodam ze auto sprawuje sie dobrze, zwalnia całkiem tylko w momęcie pojawienia sie kontrolek

[ wiadomość edytowana przez: Radziow dnia 2012-03-16 13:05:12 ]
  
 
Cytat:
2012-03-16 13:04:37, Radziow pisze:
czy trzeba odrazu wymieniac wtryski czy moge tak jeszcze pojezdzić? bład pojawił sie juz 3 razy, pierwsze dwa zignorowałem bo po niedługim czasie kontrolki zgasły(check engine,VSC,TRC) . dodam ze auto sprawuje sie dobrze, zwalnia całkiem tylko w momęcie pojawienia sie kontrolek [ wiadomość edytowana przez: Radziow dnia 2012-03-16 13:05:12 ]


Mozna jezdzic az padnie calkiem ale jak padnie podczas wyprzedzania to juz moze nie byc okazji.
Pozatym nie odpowiedziales na pytanie czy jest tam chip czy niema????
Pozatym zaczalbym od pompy , szybciej i taniej.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
sorry, zapomnialem .... chipa nie ma, zaraz jade do mechanika i zobaczymy. mieszkam w Anglii wiec nie wiem czy zajmą sie pierwsze pompą czy odrazu przejda do wtrysków. dam znac jak wrócę. dzieki
  
 
własnie wróciłem od mechanika, w poniedziałek zajmą sie moim autem. mają zacząc od pompy,potwierdzili twoja wersje Bigelektron. dzieki wielkie .oby to pomogło
  
 
Cytat:
2012-03-17 12:01:55, Radziow pisze:
własnie wróciłem od mechanika, w poniedziałek zajmą sie moim autem. mają zacząc od pompy,potwierdzili twoja wersje Bigelektron. dzieki wielkie .oby to pomogło


Nawet jezeli juz nie pomoze to po wymianie wtryskow nastepny zestaw pochodzi znacznie dluzej.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam ponownie, dopiero dzisiaj naprawili mi auto, musiałem czekac na część. wymienili Suction Control Valve ( zawór SCV). narazie jest ok. co o tym myślisz Bigelektron. to była diagnoza toyoty w uk, naszczescie zrobili to na gwarancjii
  
 
Cytat:
2012-03-23 18:21:50, Radziow pisze:
witam ponownie, dopiero dzisiaj naprawili mi auto, musiałem czekac na część. wymienili Suction Control Valve ( zawór SCV). narazie jest ok. co o tym myślisz Bigelektron. to była diagnoza toyoty w uk, naszczescie zrobili to na gwarancjii


My w Polsce wysylamy pompe do Mabi i oni wymieniaja SCV na zmodyfikowany i podkrecaja cisnienie , kazdy kraj ma inne wytyczne..Czas pokaze czy wystarczy wymienic scv.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam ponownie, niestey musze wznowić wątek....
po wymianie zaworu auto było ok ale tylko przez tydzien. znowu pojawił sie ten sam problem, auto zwalnia całkowicie i pojawia sie bład p0093... w serwisie toyoty sprawdzali juz 2 razy. twierdza ze to katalizator z filtrem jest do wymiany bo wszystko inne niby sprawdzili i dziala bez problemu. prosze o opinie bo to ogromny koszt naprawy...
kurcze czy mi sie trafił taki kiepski model czy te auta maja takie problemy
  
 
Cytat:


No coz ponizej napisalem jak usunac ta usterke i wydaje mi sie ze temat jest wyczerpany.A jezeli ktos twierdzi ze katalizator moze dac taki kod bledu to szkoda komentowac.
To jakby stwierdzic na podstawie kaszlu ze pacjent ma raka kolana i to jest przyczyna.
Ale pozwol im wymienic ten katalizator dla samej satysfakcji jakie beda mieli miny jak kod powroci tylko nie plac czasem


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2012-04-13 12:00:06 ]
  
 
własnie wróciłem z serwisu, musze wprowadzic małe poprawki bo przez telefon wszystkiego mi nie powiedzieli. co do kodu p0093 testowali auto 2 razy, sprawdzili wtryski, pompe itd i profilaktycznie zmienili ponownie filtr paliwa. nastepnie pojawił sie kolejny bład p2002 i teraz czepili sie katalizatora.... miedzy czasie zdazyli zepsuc komputer i zajechac rozrusznik, za nic nie płaciłem i dalej tez nie mam zamiaru. obciaze kosztami osobe od ktorej kupiłem auto , mam je dopiero 2 miesiace dam znac co jeszcze wymyslą
  
 
Cytat:
2012-04-13 12:17:47, Radziow pisze:
własnie wróciłem z serwisu, musze wprowadzic małe poprawki bo przez telefon wszystkiego mi nie powiedzieli. co do kodu p0093 testowali auto 2 razy, sprawdzili wtryski, pompe itd i profilaktycznie zmienili ponownie filtr paliwa. nastepnie pojawił sie kolejny bład p2002 i teraz czepili sie katalizatora.... miedzy czasie zdazyli zepsuc komputer i zajechac rozrusznik, za nic nie płaciłem i dalej tez nie mam zamiaru. obciaze kosztami osobe od ktorej kupiłem auto , mam je dopiero 2 miesiace dam znac co jeszcze wymyslą


No to sa niezli
Wspolczuje ci.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2012-04-14 18:56:06 ]
  
 
Radziow - jak się skończyła Twoja historia?
  
 
witam, niesty problemy z tym autem mam dalej. co do błedu p0093 pomogła wymiana filtra paliwa, natomiast co do błedu p2002 to... wymienili mi filtr czastek stałych (dpf- na szczescie za to nie musialem placić ). teraz auto stoi u mechanika bo padła uszczelka pod kolektorem wydechowym i wtryski. a kilka miesiecy temu trzeba bylo robic uszczelke pod głowicą. porażka. ludzie omijajcie to auto z daleka, same z nim problemy dla przypomnienia toyota corolla verso T 180 d-cat 2.2 diesel
  
 
Cytat:
2012-12-28 19:32:00, Radziow pisze:
witam, niesty problemy z tym autem mam dalej. co do błedu p0093 pomogła wymiana filtra paliwa, natomiast co do błedu p2002 to... wymienili mi filtr czastek stałych (dpf- na szczescie za to nie musialem placić ). teraz auto stoi u mechanika bo padła uszczelka pod kolektorem wydechowym i wtryski. a kilka miesiecy temu trzeba bylo robic uszczelke pod głowicą. porażka. ludzie omijajcie to auto z daleka, same z nim problemy dla przypomnienia toyota corolla verso T 180 d-cat 2.2 diesel


Co do kodu P0093 to wymiana filtra paliwa nic tu nie pomoze , bo to wlasnie przelewajace wtryski powoduja ten kod bledu wiec dobrze ze w koncu je wymienili.
Co do uszczelki pod glowica to powinienes dostac nowy silnik jezeli samochod byl serwisowany , bo jest na ta przypadlosc przedluzona gwarancja Toyoty do 180 tys.jezeli tylko wymienili uszczelke to tez nie pomoze na dlugo lub wcale.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Radziow - czy w końcu wymienili Ci wtryski? Jaką miałeś korekcję wtrysków przed wymianą?
Podaj więcej szczegółów dla potomnych.