E10 4E-FE Corolla kopci po wymianie sprzęgła

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mój kuzyn ostatnio wymienił sprzęgło i nie wiem, czy to zbieg okoliczności i padła np. uszczelka pod głowicą, czy coś mu zj...li w warsztacie, ale Rolka zaczęła kopcić i śmierdzieć grillem . Śmieszne, ale mówi, że smród węgla drzewnego. Na wolnych obrotach jest spoko, ale przy przyspieszaniu - jak stary diesel.

Druga sprawa mniej ważna- chciałem kupić diesla Hiace z przebiegiem ok 200 tys. (no chyba że z Polskim "rodowodem" 300 tys.) bo tylko na tyle mnie stać. Na alledrogo widziałem, że to bardzo tania alternatywa do VWT4 i innych, poza tym ma ładowność ok. 1200kg!. Czy ktoś wie z czym się mogę liczyć przy takim przebiegu (nie licząc paska rozrządu, filtrów i oleju, chociaż też chciałbym poznać te ceny). Mój przewidywany roczny przebieg to góra 20 tys więc liczę, że jeśli nie zgnije to pojeżdżę z 5 lat.

Pozdrawiam!
  
 
Skad kopci z rury czy z pod maski Moze to sprzeglo z dżewa wystrugali z naciskiem na dż nie drz

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Z rury mu kopci (może mu się zrobiła przetoka ze sprzęgła ) dlatego podejrzewam uszczelkę. Generalnie przewalone jest z tym autem (już kiedyś pisałem o znikających hamulcach), bo jest ściągane z zachodu, kierownica była wymieniana i nakładki na pedały, czyli licznik odkręcony a gość ma ciężką nogę. Dopóki nie nawaliły hamulce to w trasie zmieniał biegi tuż przed czerwonym polem na obrotomierzu
  
 
silnik jest pancerny i takie niby katowanie go nie rusza
  
 
Cytat:
2010-11-13 05:06:52, rng17 pisze:
silnik jest pancerny i takie niby katowanie go nie rusza



To bardzo good news bo mam bliźniaczą rok młodszą E10-kę tylko że 5D. i walę dziennie 80km do pracy na hardcorowej jedynce do Bielska. Szkoda, że blachy nie ma pancernej. Leczę i leczę ale "raka blachy" na dłuższą metę nie zatrzymam. No, ale babcia ma już swoje 16 lat