[Ogólne]Brzęczy przy pewnych obrotach (rezonans, drgania)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Ostatnio zaczęło mi brzęczeć coś przy ok 2-2,5tys obr. Na początku myślałem, że to coś w kabinie, na półce, jakby z prawej strony z przodu, jednak ostatnio otworzyłem drzwi kierowcy i słyszałem to brzęczenie spod spodu samochodu, wychodzi na to, że dźwięk dociera spod spodu samochodu conajmniej ze środka, jeśli nie z prawej strony (bardziej na przodzie).
Katalizator, czy jakies rury/tłumiki się poluzowały?
Czyżby zaczynał się sypać samochód?


[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-02-28 17:20:10 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
raczej popękał ci wkład w katalizatorze i to on właśnie tak brzęczy,więc albo wybij go całkiem (półśrodek) albo wstaw innego kata (sensowne rozwiązanie)
  
 
Cytat:
2006-11-22 12:48:52, Remarq pisze:
raczej popękał ci wkład w katalizatorze i to on właśnie tak brzęczy,więc albo wybij go całkiem (półśrodek) albo wstaw innego kata (sensowne rozwiązanie)



Exactly.
  
 
łojeja... czyli wchodzi w rachubę spawanie? a już na pewno kanał
czyli warsztat i money money
  
 
Sprawdź osłonę katalizatora (to dziurkowane)
U mnie jeden spaw puścił i brzęczało jak szalone.
  
 
Hmmmm albo gdzieś przybrałeś spodem i ci troszkę wygięło rurę i teraz jest za blisko podwozia i wchodzi w rezonans z resztą ja tak miałem i miałem wrażenie że mi się essi zaraz rozleci.Rozwiązałem to w prosty sposób ponieważ było to już daleko od kolektora wydechowego podłożyłem pasek twardej gumy i obwiązałem drutem i...... NAPRAWIONE
  
 
oki, dzięki za sugestie, zaglądnę gdzie trzeba i zobaczymy
  
 
Środkowy tłumik, widać że był spawany itp, popękał - był do wymiany, teraz jest OK
  
 
Witam
Ja mam podobnie, ale u mnie rzęzi zdecydowanie z przodu (chyba, że to złudzenie) przy ok. 1200 obrotów (przy wolnej jeździe na 2. biegu lub na postoju na jałowym jak troche przygazuję) co to może być? Dźwięk pojawił się wczoraj. Ostatnio zmieniałem sprzęgło i simmeringi - czy to może mieć związek? Rzężenie takie nie do końca metal o metal, raczej jakby plastik o metal, albo drewno o metal, ale moge się mylić :/

W dieselu też jest katalizator?

Ponadto wczoraj słychać było elektroniczne piszczenie jak z monitora komputerowego z poluzowaną cewką, albo jak stara świetlówka! Co to może być?

[ wiadomość edytowana przez: kev dnia 2011-02-28 09:11:20 ]
  
 
Cytat:
2006-11-22 14:50:49, magir pisze:
(...)obwiązałem drutem(...)



"Nie dziaduj, drutem obwiąż"
A co brzęczenia, nie pamiętam jak w essim to dokładnie wygląda, ale otwórz maskę i zobacz czy Ci się osłona od kolektora nie urwała. U mnie w hondzie odpadła ale się zaklinowała między kolektorem a ramą, więc jako że siedzi i zawsze coś tam chroni, to zostawiłem ją, a przy niskich obrotach to potrafi się baaardzo tłuc