[MKVII]wywala uszczelniacz wału korbowego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
po 2 wymianach uszczelniacza(orginał) nadal cieknie olej przy okazji wymieniana była uszczelka misy olejowej nie mam pojecia co robic dalej prosze o pomoc (essi 1.6 16V 1997r zetec)
  
 
Może odma zatkana ?
  
 
Ja proponuje sprawdzić zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej, choć nie obstawiał bym go. Możliwe że na wysokości uszczelniacza wytarł się już wał... tak tak wiem że ktoś zaraz napisze że to niemożliwe żeby guma wytarła metal, lecz wiem z doświadczenia że jest taka możliwość. Proponuje zebrać wymiary nowego uszczelniacza i kupić gdzieś minimalnie mniejszy, tak aby ciaśniej wszedł na wał.

[ wiadomość edytowana przez: lipek88 dnia 2010-10-28 18:15:09 ]
  
 
mechanik twierdzi ze odpowietrzanie jest ok a wał bedzie własnie sprawdzany bo były tez podejrzenia ze moze wał ma jakis luz ale naprawde dziekuje za odpowiedzi kazda podpowiedz sie przyda bo powoli ma juz dosyc wywalania skrzyni.
  
 
było by fajnie gdyby kolega napisał jak rozwiąże problem bo kto wie czy np. ja nie będę walczył z tym za tydzień
  
 
Jutro bedzie chyba zmontowany do kupy i zobaczymy czy nasze kombinacje dadzą rade(niestety są problemy z dostaniem odpowiedniego uszczelniacza wiec będziemy skracać sprężynkę
a jesli to nie pomoże to bedę musiał udac sie do BEMO MOTORS i zakupić uszczelniacz razem z blaszką za koooosmiczną cenę prawie 300 złoćiszy)Ale napewno dam znać jak wyszło
tylko u mnie tak od razu nie cieknie olej tylko jak dostanie temperatury ale gdyby nie pomoc lipka88 to stałbym teraz w miejscu bo mechanik tez juz mi ręce rozkładał.Serdeczne dzięki
  
 
i jak zrobię autko to sie wszystkim kulturalnie przedstawie bo troche mało kulturalnie zacząłem pobyt na forum ani witam ani pocałuj mnie w ...ale poprawie sie
  
 
spoko spoko skrócenie sprężynki powinno załatwić sprawę i tej wersji się trzymajmy bo 300zł za uszczelniacz zabolało by chyba każdego.
  
 
i nic po 3 interwencji w uszczelniacz (skracanie sprezynki)nic sie nie zmieniło nadal cieknie chyba czas wymienic mu silnik chociaz przejezdzic zime a na wiosne kupno i wymiana