Czym odkręcić pasy i tylną kanape??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, moze to glupie ale szukam klucza do odkrecenia dolnej sruby przy pasach i tylnej kanapy. jest to taki klucz gwiazdkowy tylko za cholere nie wiem jakie rozmiary. widzialem cos takiego w obi tylko nie widzialem jaki bedzie pasowal bo bylo ich tyle ze... glowa boli. mozecie mi pomoc ? to bedzie jeden i ten sam chyba do pasow i do tych dwoch srub co trzymaja telne siedzenia

[ wiadomość edytowana przez: franek1969 dnia 2008-05-30 09:45:22 ]
  
 
torx ale jaki rozmiar nie pamietam
kup zestaw - nie jest drogi
  
 
ew boszką jak Ci nie zależy na śrubach to jakąś "żabą też by poszło"
  
 
Cytat:
2008-05-30 10:03:40, Asior pisze:
ew boszką jak Ci nie zależy na śrubach to jakąś "żabą też by poszło"


niebardzo, bo śruby mają lekku wypukły łeb, a i schowany często w zawiasie...
Torx bodajże 40, ale lepiej kup komplet (np jakiś topex za 10pln)
  
 
no topex to ja raczej odrazam bo zajechalem ten jklucz przy drugiej srubie oczywiscie uderzenie mlotkiem i wd 40 bylo ale te sruby sa na jakims kleju czy tez czyms co puszcza przy uzyciu dosc duzej sily
  
 
U mnie Topex parę razy ją odkręcił i dalej leży w zestawie kluczy Ale żeby na czymś był te śruby to nie pamiętam
  
 
dzieki wam
  
 
Cytat:
2008-05-30 11:16:40, Wojo pisze:
U mnie Topex parę razy ją odkręcił i dalej leży w zestawie kluczy Ale żeby na czymś był te śruby to nie pamiętam



ja jak odkręcałem to też miałem taki niebieski klej na gwincie i to chyba jest po to żeby się same nie odkręcały
  
 
Doloz troszke wiecej i kup cos lepszego, ja kupilem jakies lipne i jak chcialem kanape tylna odkrecic to sie od razu obrobily.
  
 
to jest klucz gwiazdkowy "torx" 45 ostatnio zmieniałem całe wnętrze i jestem na bieżąco w temacie...kup zestaw ja nim odkreciłęm wszystkie kanapy, rozebrałem stare na miazge w sumie poszło nim jakieś 30 śrub jeśli chodzi o odkręcanie i zakręcanie i klucz cały...sek w tym zeby włożyć go prosto a nie krzywo, bo zjedzie i wtedy na pewno sie obrobi...

mam coś takiego

allegro.pl/item371537081_klucze_imbusowe_torx_t10_t50_stal_crv.html
  
 
Cytat:
2008-06-06 14:23:03, trance pisze:
to jest klucz gwiazdkowy "torx" 45 ostatnio zmieniałem całe wnętrze i jestem na bieżąco w temacie...kup zestaw ja nim odkreciłęm wszystkie kanapy, rozebrałem stare na miazge w sumie poszło nim jakieś 30 śrub jeśli chodzi o odkręcanie i zakręcanie i klucz cały...sek w tym zeby włożyć go prosto a nie krzywo, bo zjedzie i wtedy na pewno sie obrobi... mam coś takiego allegro.pl/item371537081_klucze_imbusowe_torx_t10_t50_stal_crv.html

Ja mialem identyko jak Twoje i byly wlozone prosto a i tak sie obrobily, strasznie miekkie sa.
  
 
Panowie w kwestii narzędzi i kluczy nie ma co oszczędzać..

Kup naprawde dobry zestaw kluczy - stal chromowo-wanadowa. Taki zestaw odkręci ci każdą śrubę, nie ukręci się i starczy na dluuugie lata... i w efekcie się bardziej opłaci niż kupowanie nowego "Topex'a" co drugą śrubę.

Poza tym mam takie wrażenie, że dobrymi kluczami śruby odkręca się lżej i szybciej
  
 
mefis te klucze wyglądają identyko ale to nie jest topex tylko polska firma stal CRV...
  
 
Odświeżę trochę kotleta bo mam problem z demontażem tylnych pasów. Lewy z trudem ale odkręciłem, zaś prawy ani drgnie na dodatek nie wiem jaki gwint ma śruba prawego pasa. Lewy odkręca się normalnie tj. przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a prawy też tak samo? Nie wiem bo w obydwie strony ani drgnie a nie chcę zjechać śruby. Można jakoś pomóc sobie przy tej akcji? WD40, postukać lekko młotkiem? Szlag by trafił te śruby, no ale cóż bezpieczeństwo.
  
 
Z tego co pamiętam to chyba normalna jest. dobra nasadka, klucz i jedziesz. "siłom i godnościom osobistom"
  
 
Wszystkie w tę samą stronę się odkręcają, przerabiałem temat ostatnio. Zapewne rdza Ci trzyma od spodu...... dobry torx, dobre ramię do pociągnięcia i albo wyjdzie albo pójdzie.
  
 
Cytat:
2011-12-30 15:48:44, Venom_4x4 pisze:
Z tego co pamiętam to chyba normalna jest. dobra nasadka, klucz i jedziesz. "siłom i godnościom osobistom"


nasadka raczej nie, bo są tam torxy tj. gwiazki, do tego śruby mają gwint bardzo gęsty i jeszcze ten niebieski klej na gwincie...
Jutro będę walczył z tym. Kluczem hydraulicznym też próbowałem ale śruba ma lekko stożkowy kształt i nie da się.
  
 
a.. zapomniałbym. są klejone
sąi nasadki torx na klucz kwadrat
i raczej jej nie ukręcisz. klucze z marketa za 20 złoteych wywal do śmieci,
mało nie podciąłem sobie żył jak mi w łapach strzelił na 3 części!!


[ wiadomość edytowana przez: Venom_4x4 dnia 2011-12-30 15:53:26 ]
  
 
Cytat:
2011-12-30 15:49:52, czapa_74 pisze:
Wszystkie w tę samą stronę się odkręcają, przerabiałem temat ostatnio. Zapewne rdza Ci trzyma od spodu...... dobry torx, dobre ramię do pociągnięcia i albo wyjdzie albo pójdzie.


Ze rdzą nie będzie problemu bo odkręcam tą górną śrubę która trzyma ten "wieszak" pasa, i przez niego nie mogę zdjąć tylnego trójkąta na głośnik.
  
 
Najlepszym sposobem jak już ktoś wspomniał będzie długie ramię(dźwignia) do klucza. W swoim kombi też miałem problem ale w końcu poszło.