Jaki polecacie olej do skrzyni biegów na dolewki :) - ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Bede wymieniał zimeringi przy półosiach od strony skrzyni, bo cieknie mi olej z obydwu i troche już go poszło, jeśli ktoś już dolewał olej niech da znać i napisze jaki, mam raczej na 99 % oryginalny fordowski tzn taki jaki stosuje ford, jak wszystko zreszta w tym samochodzie, mosze wystarczy jakis zwykły nasz krajowy, niewiem czy można mieszać. Musze to zrobić migusiem bo kiedy silnik chodzi na wolnych obrotach to przy małym mrozie i zimnym silniku slysze skrzynie.



dzieks za opinie
  
 
Na dolewki taki sam - Fordowski.
  
 
nalej nasz Polski Hipol!! Będzie ok!
  
 
Skrzynia biegów mechaniczna

- pojemnośc 3,1l (MTX) 2,6l

- Rodzaj oleju EP SAE 80

Jak masz pewność ze jest tam orginalny to lej orginał
  
 
Korzystając z okazji dobrego tematu mam pytanko:
- jak się dowiedzieć czy trzeba wymienić olej w skrzynce ?
- co ile km`ów trzeba zrobić coś takiego ?
  
 
nie wymienia sie
  
 
To w takim razie jak sprawdzić poziom i czy trzeba dolać ??
  
 
Oj wymienia się. Trzeba trochę spuścić i zobaczyć czy nie jest czasem czarny i przepracowany - jeżeli tak trzeba go wymienić.
Ja ostatnio wymienialem w Zetecu - wchodzą 3 butelki fordowskiego - 50 PLN kazda :/
  
 
Ja mam też zetecu i co ja wiem to producent nie przewiduje wyminy tylko dolewanie sprawdz w archiwum forum
  
 
Chłopaki, dolewanie czy wymiana ? W chwili obecnej nie ma to znaczenia bo jeszcze nikt nie odpowiedział jak to sprawdzić ? Jest bagnet w skrzyni, żeby sprawdzić poziom przed dolewką ? OK, jak spuszczę troszkę i będzie przepracowany to wymienię ale skąd się dowiedzieć czy dolać ?
  
 
fotka
  
 
Adam, widzę, że masz ciekawą literaturę. Gdzie można coś takiego dostać ? Pytam poważnie. No chyba, że jest szansa na scan.
ale to faktu nie zmienia, że w dalszym ciagu nie mam zielonego pojęcia jak sprawdzić czy trzeba dolać czy nie.
  
 
tu
  
 
Ksiązke pożyczyłem od kupla a co do skanu niemam możliwości mój padł skaner
  
 
a to zdjecie z aparatu cyfry
  
 
No to jush wiem wszystko.
Dzięki

Aha, jakby kumpel byl miły i miał skaner to może dąło by się coś zrobić z tą książeczką ??

pozdrawiam
  
 
zobaczymy co da sie zrobić dla mnie też by sie przydała
  
 
OK producent może i nie przewiduje (podobnie jak i wymiany płynu w układzie wspomagania) ale ja widziałem jaką breję miałem w skrzyni, a jak wyglądał ten który mi zalali - mówię Ci jest zdecydowana różnica . Jeżeli to tylko w moim po 150 tyś przebiegu i 9 latach używania tak wygląda a u innych jest miodzio to OK. Ale sam pomyśl że przez taki okres musiał się ten olej trochę zmęczyć, zestarzeć i napracować - więc czemu nie zrobić Essiemu prezentu i nie wymienić mu na świeży .

Btw. Wymieniał ktoś płyn w układzie wspomagania?? Ja wiem że w Essich ogólnie wspomaganie chodzi cieżko (i tak ma być ) ale u moich znajomych chodzi lżej niż u mnie. Wieć myślę że pompa już trochę nie wydala - a może właśnie wymiana płynu by coś pomogła - o ile nowy nie wymyje mi starych syfów i nie rozczelni układu.
  
 
Cytat:
2006-01-11 21:32:36, walkman pisze:
Chłopaki, dolewanie czy wymiana ? W chwili obecnej nie ma to znaczenia bo jeszcze nikt nie odpowiedział jak to sprawdzić ? Jest bagnet w skrzyni, żeby sprawdzić poziom przed dolewką ? OK, jak spuszczę troszkę i będzie przepracowany to wymienię ale skąd się dowiedzieć czy dolać ?




O ile sie niemyle to przewaznie sa korki kontrolne, czyli podobny do wlewowego ale sluzacy do sprawdzania stanu, odkrecasz 2 koreki i zalewasz olej, kiedy olej zacznie wyciekac korkiem kontrolnym to oznacza ze jest ok. Zakrecasz korki i po sprawie.

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-01-11 20:13:13, Arolahti pisze:
nalej nasz Polski Hipol!! Będzie ok!



Niekoniecznie, ale nie będę się kłócić.