[MKVII] Auto odpali³o na zimno (-8st. C) i po chwili zdech³o

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Witam!!

Normalnie je¼dzi³em w ostatnich mrozach na paliwie Statoil Gold Diesel. Odpali³em wczoraj auto (nie bez problemów, ale w koñcu odpali³em), by³o z -8 st.C, ujecha³em z 100-150m i auto zdech³o.

Rozrusznik krêci, paski te¿ siê krêc±, auto nie odpala
Czy to mo¿e byæ wina zapchanego filtru paliwa? Je¿eli tak to mo¿e podpowiecie, gdzie on siê znajduje i jak go wymieniæ. A mo¿e to co¶ innego, nie wiem, mechanikiem nie jestem, a jak do tej pory Ess ca³kiem nie¼le siê sprawowa³.

I jeszcze jedno. Ma³o my¶l±c poci±ga³em go trochê na lince. W sumie bez sensu, bo ani oleju, bez smarowania. Boje siê, ¿e mog³em co¶ uszkodziæ. Co o tym s±dzicie??

pomo¿ecie????

pozdrawiam


[ wiadomo¶æ edytowana przez: jarman dnia 2010-12-05 16:05:31 ]

[ wiadomo¶æ edytowana przez: jarman dnia 2010-12-05 16:05:58 ]
  
 
Jak sadze dawno filtr nie byl wymieniany skoro nawet nie wiesz gdzie on jest, wiec sa szanse ze to jego wina. Filtr masz po prawej stronie silnika jak patrzysz od przodu, na samej gorze.
  
 
Cytat:
2010-12-03 08:03:26, mefis22 pisze:
Jak sadze dawno filtr nie byl wymieniany skoro nawet nie wiesz gdzie on jest, wiec sa szanse ze to jego wina. Filtr masz po prawej stronie silnika jak patrzysz od przodu, na samej gorze.



Nie, to nie tak. Mój chrzestny ma warsztat, gdzie odstawiam auto na wiosnê na pe³n± obs³ugê. Tak¿e filtr mia³em wymieniany w marcu.
Dacie jakie¶ foto tego filtra?
  
 
Mia³em identycznie w filtrze paliwa by³a woda i zamarz³a wykrêæ wyczy¶æ a najlepiej kup nowy i nie krêæ go tak na tym zapchanym filtrze bo pompa pójdzie papa...
  
 
Podziêkowania za podpowiedzi... filtr zamówiony, pewnie jutro siê zajmê wymian±. Przy okazji wymieniê ¶wieczki. Dam znaæ czy problem rozwi±zany.
  
 
ostanio czytalem artykul ze paliwa co sa u nas na ta chwile nie sa przystosowane do zimowych warunkow. Wiec byc moze wytracila sie parfina z ropy.
  
 
paliwa na znanych stacjach s± ok ale jak slyszalem trzeba dodawac do ON miksolu
  
 
U mnie w firmowym pugu 307 tak byl zapchany filtr ze odpalal na sekunde i gasl, krecilismy go pozniej jeszcze kilka (nascie) razy i nic. Wymiana filtra i chodzil.... jeden dzien, pozniej padla pompa, wiec tez nie radze krecic po to aby krecic
  
 
Cytat:
2010-12-03 16:20:18, michno45 pisze:
paliwa na znanych stacjach s± ok ale jak slyszalem trzeba dodawac do ON miksolu


Glupota,wiecej zepsuje jak pomoze .
sa specjalne uszlachetniacze do ON na niskie temperatury i je sie stosuje.
  
 
Ja mialem przed glownym filtrem paliwa, maly przezroczysty filterek paliwa za 5pln. £adnie widzia³em jak go parafina zapchala i silnik zgasl - wyrzucilem filterek i pojechalem dalej

Wracaj±c do tematu: jak nie dochodzi paliwo to rozrusznik wyra¼nie szybciej krêci silnik.


[ wiadomo¶æ edytowana przez: luckyboy dnia 2010-12-03 16:55:54 ]
  
 
PROSZÊ ZAPOZNAÆ SIÊ Z REGULAMINEM

  
 
Wymieni³em filtr paliwa na nowy i ¶wiece na oryginalne Motorcrafta.
Niestety auto wci±¿ nie pali. Pewnie mam gdzie¶ zamarzniête przewody.

Mo¿e bardziej do¶wiadczeni w reanimowaniu zamarzniêtych klekotów co¶ poradz±? Niestety nie dysponuje ogrzewanym gara¿em. Obecnie auto stoi w zamkniêtym lecz nieogrzewanym pomieszczeniu. Jutro spróbuje z suszark±. Bêdê móg³ ogrzaæ okolice przy silniku. Nie mam pojêcia gdzie dok³adnie s± prowadzone przewody paliwowe.

Mo¿e na forum jest kto¶ z Wroc³awia, kto by udostêpni³ na parê godzin ogrzewany gara¿?? Jestem w mega kropce, bo w tym tygodniu czekaj± mnie wa¿ne wyjazdy i bez samochodu jestem ugotowany. Jak go jutro nie uruchomiê "na suszarkê" to oddam do mechanika i zap³acê za ogrzanie auta
  
 
Cytat:
2010-12-05 16:14:55, jarman pisze:
Wymieni³em filtr paliwa na nowy i ¶wiece na oryginalne Motorcrafta. Niestety auto wci±¿ nie pali. Pewnie mam gdzie¶ zamarzniête przewody. Mo¿e bardziej do¶wiadczeni w reanimowaniu zamarzniêtych klekotów co¶ poradz±? Niestety nie dysponuje ogrzewanym gara¿em. Obecnie auto stoi w zamkniêtym lecz nieogrzewanym pomieszczeniu. Jutro spróbuje z suszark±. Bêdê móg³ ogrzaæ okolice przy silniku. Nie mam pojêcia gdzie dok³adnie s± prowadzone przewody paliwowe. Mo¿e na forum jest kto¶ z Wroc³awia, kto by udostêpni³ na parê godzin ogrzewany gara¿?? Jestem w mega kropce, bo w tym tygodniu czekaj± mnie wa¿ne wyjazdy i bez samochodu jestem ugotowany. Jak go jutro nie uruchomiê "na suszarkê" to oddam do mechanika i zap³acê za ogrzanie auta



Nie macie we Wroc³awiu jakiego¶ centrum handlowego z parkingiem gdzie zawsze jest plusowa temperatura?
  
 
Cytat:
2010-12-05 16:19:48, MaRRecki pisze:
Nie macie we Wroc³awiu jakiego¶ centrum handlowego z parkingiem gdzie zawsze jest plusowa temperatura?


Zaraz wybiegnie jaki¶ cieæ i pogoni. Poza tym s± bramki i nie wiem czy na holu przejadê
  
 
U mnie w klekocie zamarz³o paliwo w metalowych przewodach pod pod³og±.Wstawi³em fure do szopy,obwiesi³em kocami(tak,¿eby dotyka³y ziemi) i od ty³u postawi³em farelke na pó³ godz.
Pomog³o.
  
 
Mo¿e jest na forum kto¶ kto by³by w stanie u¿yczyæ na parê godzin ciep³e pomieszczenie we Wroc³awiu dla mojego bolida ????
  
 
jarman przy wymianie filtra paliwa zawsze jest ciezko go zapalic to kazdy mechanik ci powie oni maja swoje spozoby zalewaja je jakos. napewno sasz w swoim takie cos jak papka reczna ktora znajduje sie obok filtra podpapuj i sprobuj zapalic
  
 
Cytat:
2010-12-05 22:08:53, pawcon pisze:
jarman przy wymianie filtra paliwa zawsze jest ciezko go zapalic to kazdy mechanik ci powie oni maja swoje spozoby zalewaja je jakos. napewno sasz w swoim takie cos jak papka reczna ktora znajduje sie obok filtra podpapuj i sprobuj zapalic


Pompowa³em tu¿ po wymianie, mo¿e za s³abo. Zdawa³o mi siê, ¿e pompka jest ju¿ twarda. Czy kto¶ z bardziej do¶wiadczonych wypowie siê na temat skutecznego pompowania hehe ??
  
 
Kompresje sprawdza³e¶? Ja mia³em podobn± sytuacjê w Hondzie i okaza³o siê ¿e to pompa wtryskowa, nie wiem jak w escorcie, czy tam jest pompa wtryskowa czy mo¿e jaki¶ nowszy wynalazek. Gdzie mieszkasz we Wroc³awiu? Napisz na PRV ja mam pod Wroc³awiem ogrzewany gara¿. Jutro mam wolne i we wtorek. Daj znaæ.
  
 
Cetek71, machn±³em cosik na priv

Jest pompa, Lucasa dok³adnie.