Falowanie silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam Vectre A i problem z silnikiem , otóż jak go odpalę silnik na wolnych obrotach faluje mi i jak nie dodam gazu to mi się zapala kontrolka od silnika (żólta). Czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązał, ASO rozkłada ręce. jest to silnik C16NZ

[ wiadomość edytowana przez: sylwek dnia 2002-09-21 21:58:41 ]
  
 
Odczytaj kod usterki.
zytom
  
 
Co ciekawe nie pokazuje żadnego kodu usterki, zaznaczm że sonda LAMBDA jest nowa.
  
 
Kiedy zapala się kontrolka? Jeżeli kontrolka zapali się a silnik nie zgaśnie to kod usterki musi zostać zapamiętany. Jeżeli kontrolka pali się po zgaśnięciu silnika to prawidłowo.
1. odłącz sondę, odłącz akumulator na 1 minutę, uruchom silnik bez sondy.
2. przeczyść silnik krokowy
3. sprawdź układ zapłonowy

zytom
  
 
Jak uruchomię ponownie silnik kontrolka nie zapala się.
  
 
Jezeli podczas pracy zapli Ci sie kontrolka, to kod błedu zsotanie zapamietany chyba za natstepne 10 uruchomien silnika bedzie bezbledu to kod bledu zostanie usuniety. Sprawdz jakie masz kody bledy to na pewno wiele wyjasni. W dziale technika masz napisane jak. Ta czynnosc to podstawa przy jakiejkolwiek naprawie. Dopiero gdy to nic nie da zaczyna szukac innych przyczyn.Gdy odlaczysz minus akumulatora to wszystki bledy zostana skasowane i komp sie zrestaruje.
  
 
Błąd zapisze się dopiero wtedy, gdy trwa bodajże ponad 10 sekund. Czyli jeśli chcesz go obejrzeć to daj się trochę poświecić kontrolce a dopiero potem diagnozuj. Dzieje się tak dlatego, aby w pamięci komputera nie zapisywać zbędnych informacji. Przecież sporadyczny krótkotrwały stan alarmowy można pominąć.
  
 
Ale żeby odczytać kod błędu muszę mieć chyba komputer?.
A jeżeli nie to jak mam to odczytać
  
 
Pod maską na lewym nadkolu jest korektor oktanowy i obok wtyczka diagnostyczna. Wyjmij wtyczkę, zewrzyj spinaczem styki A-B, włącz zapłon ale nie uruchamiaj silnika i obserwuj lampkę kontrolną silnika. Lampka będzie błyskała najpierw trzykrotnie kodem 12, następnie trzykrotnie kazdym z zapamiętanych kodów i na końcu znów trzykrotnie kodem 12.
zytom
  
 
Najpierw lampka blyska dziesiatkami potem jednostkami czyli kod 12 wyglada tak 1 blysk przerwa 1s i 2 blyski z przerwa 0,5 sekundy potem pauza i znow to samo jeszcze 2 razy Kody jaki zapiszesz to 12 i 31 to standard,inne ta sa prawdziwe bledy. W dziale technika jest napisane dokladnie jak lub znajdziesz to samo na stronach astry.
  
 
Zapala mi się kod od sondy lambda, wymieniłem na nową i jest to samo. Co mam dalej robić?
  
 
U mnie też się kiedyś zapalał błąd 13 i już miałem wymieniać sondę, ale na szczęście nie było od ręki nawet w ASO. Wymieniłem świece zapłonowe i przewody w.n. (bo akurat przyszła na to pora) i objawy kodu 13 ustąpiły.
  
 
mam nowe przewody,nowe świece (takie jakie są zalecane),nowa kopółka i palec, nie wspominając o sądzie. Cholera wie o co tu chodzi.
  
 
Nie panikuj podaj symbol tego kodu ok Z tego co zrozumialem to jest 13 ale nie wynika to z twojego postu .