[P] wiazka elektryczna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie czy ktos sie orientuje jaki moze byc koszt wykonania prostej instalacji elektrycznej w samochodzie : swiatla-pozycyjne-mijania-drogowe,kierunkowskazy,stop,wycieraczki,zaplon,ladowanie(alternator),podswietlenie tabl.rejestracyjnej.
Pytam bo koszt nowej to 1 tys zeta i chce sie zorientowac co ma wiekszy sens
Pzdr
  
 
a cos takiego przez przypadek znalazlem
klik
  
 
Ta wiazka akurat nie jest od forda i jest do zrobienia od podstaw kozystajac ze schematu
  
 
zapytaj sie goscia, moze ogarnie sprawe
  
 
Zależy jaka to wiązka, czy masz materiały, czy trzeba szukać. zależy też na kogo trafisz. elektryk weźmie sporo kasy, bo zabierze mu to sporo czasu, kumpel pasjonat jeżeli dasz mu materiały może ci to ogarnąć "za zgrzewke browca"
Z własnego doświadczenia wiem, że najgorszym tematem są wtyczki.
  
 
Cytat:
2011-01-16 23:33:40, Venom_4x4 pisze:
najgorszym tematem są wtyczki.


amen
  
 
nie przesadzajmy, koszt całej instalacji silnika to jakies 1500 tys do essa zalezy jeszcze kto robi ale ja operuje kwotami jakie mi mój znawca powiedział...takze instalka co mówisz to bedzie sporo poniżej tego co podałeś
  
 
Samochod to stary Citroen i nie mam materialow ale wystarczy powiedziec co kupic i to zrobie
  
 
Cytat:
2011-01-16 23:38:49, trance pisze:
1500 tys



1500 tys = 1 500 000 jeden milion piecset tysiecy
wydaje mi sie ze miales na mysli 1,5 tys
czyli powinienes napisac 1,5 tys albo 1500 (zł).
mniej wiecej tysiackrotna roznica i uprzedze - nie piszcie "ale kazdy wie o co chodzi".
Apeluje. Nie piszmy glupot (jesli nawet wiadomo o co chodzi) to jest to ...
Dziekuje.
  
 
te półtora tysiąca złotych za zrobiemie nowej instalacji od podstaw?
Sama regeneracja wiązki ta co na allegro za 400zł? masakrta ceny, to ja komuś zregeneruje instalke do RSa za 100 zł.
  
 
Cytat:
2011-01-17 19:37:54, Kleszczak pisze:
te półtora tysiąca złotych za zrobiemie nowej instalacji od podstaw? Sama regeneracja wiązki ta co na allegro za 400zł? masakrta ceny, to ja komuś zregeneruje instalke do RSa za 100 zł.


Kleszczu - sama skrzynka bezp. będzie Cię kosztowała conajmniej tyle, a gdzie reszta? Nie mówimy o naprawie, tylko pełnym przeglądzie. Zwalasz podufitkę, tapicerkę i przeglądasz wszystkie wiązki...za 100pln?
Regeneracja za 400pln to tylko wymiana uszkodzonych fragmentów, linii, przedzwonienie kabli i czyszczenie wtyczek.
Ja robiłem kompletną instalację do E9 i zajęło mi to około tygodnia po 8...10godzin. Robiłem ze schematu, miałem nowe wtyczki, długości wiązek z serwisówki. Także 1500 to minimum + części.
Oczywiście jak masz na wzór, to będzie łątwiej.
Rene, a jaka to citryna, bo w Gdańsku są trzy kluby-szroty-naprawa, nawet jeden obok mojej roboty. Niestety najstarsze to chyba DS-y, ale może coś by poradzili...
http://www.pkt.pl/s/gdansk/1683428/citroen-service.html
http://www.zumi.pl/1452732,Citroen-Peugeot_Stanislaw_Kolarz__Serwis_-_Podstawowa_Stacja_Kontroli_Pojazdow,Gdansk,firma.html
  
 
chodzi mi o regeneracje instalki silnika do RSa.
  
 
Cytat:
2011-01-17 21:34:02, Kleszczak pisze:
chodzi mi o regeneracje instalki silnika do RSa.


No to też zależy od zakresu działania...
  
 
Citro jest z 46 roku model BL11,pytam bo gotowa instalacje moge sprowadzic z francji za 1k a zamawiajac czesci w sumie za 1k ojro jest od 10 do 20 % rabatu wiec w sumie sprowadzenie wyjdzie taniej
  
 
Jeżeli masz możliwość zakupić nówke ori, to nawet jakby była nieco droższa to chyba lepiej. masz fabrycznie pozaciskane wtyczki, dobrze dobrane długości i średnice przewodów itd.
  
 
Cytat:
2011-01-17 22:37:07, rene pisze:
Citro jest z 46 roku model BL11,pytam bo gotowa instalacje moge sprowadzic z francji za 1k a zamawiajac czesci w sumie za 1k ojro jest od 10 do 20 % rabatu wiec w sumie sprowadzenie wyjdzie taniej



widze, ze ruszasz dalej z praca przy cytrynce zapytam sie mojego znajomego elektryka czy by sie podjal zrobienia wiazki i za ile. odezwij sie do mnie na prv jutro wieczorem.
  
 
Cytat:
2011-01-17 22:42:44, Venom_4x4 pisze:
Jeżeli masz możliwość zakupić nówke ori, to nawet jakby była nieco droższa to chyba lepiej. masz fabrycznie pozaciskane wtyczki, dobrze dobrane długości i średnice przewodów itd.


Raczej nie fabryczne, ale mocno zbliżone do ori.