[MKVI]1,6 16v spadek mocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od paru dni fordzik benzuna zamula jak zwukly disel, pommoze mi ktos rozwiazac problem

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-01-29 07:34:32 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
potrzebujemy więcej informacji.

kiedy to się stało, w jakich okolicznościach, jak wygląda praca silnika, w jaki sposób odczuwasz brak mocy, dokładniej jaki to silnik oczywiscie a także sposób zasilania paliwem (czy ma lpg), generalnie opisz problem z jak najdokladniejszymi szczegółami to możesz liczyć ze ktoś przyczyni się do rozwiązania twojego problemu.
  
 
silnik benzyna, 1.6 16v , od okolo trzech dni nie ma mocy, silnik pracuje nierownomiernie , jak by nie palil na wszystkie gary,sprawdzalem iskre ma wszedzie, gdy mu ostro przydusze to przy okolo 3000obr. dlawi sie i nie chce wiecej dac z siebie, wydech zmienialem mu caly bo myslalem ze to moze to ze cos jest zapchane
  
 
płynu nie ubywa?? ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym sie nie robi?? żadna świeca nie jest mokra po wykręceniu?? może strzeliła uszczelka...

z wydechu nadmiernie kopci??
  
 
z plynem jest o.k morze faktycznie troche mocniej dymi
  
 
duzo jest roboty z wymiana uszczelki , da rade samenu
  
 
bez jakiegokolwiek pojęcia i odpowiednich narzędzi lepiej nie podchodzić samemu...
  
 
jestem z zawodu mechanik sam. chyba dam rade?
  
 
a tak na 100 myslisz ze to uszczelka
  
 
Cytat:
2011-01-26 16:17:42, AdanDelik pisze:
duzo jest roboty z wymiana uszczelki , da rade samenu


Cytat:
Wysłany: 2011-01-26 16:35:09

jestem z zawodu mechanik sam. chyba dam rade?


Nie chce nikmu dogryść, ani nic, ale te 2 zdania nie pasują do siebie Bo albo jesteś mechanikiem i znasz swoje możliwości, albo nie wiem o co kaman
  
 
jestem mechanik ale glownie znam sie na dizlach, to moja pierwsza benzyna , a tak wogule to nie pracuje juz w swoim zawodzie juz ladnych pare lat ,teraz wiesz skad te dwa zdania
  
 
czy ta uszczelka moze byc powodem wiekszego spalania
  
 
Miałem podobny problem. Pomogło wyczyszczenie przepływomierza metodą pędzelek + benzyna ekstrakcyjna.