Czym zmyć plamę oleju z betonu?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam problem, ponieważ po wymianie oleju jeszcze spod korka spustowego coś tam wyciekło no i zostawiło w garażu plamę na betonie. Macie jakieś pomysły jak to zmyć? Gorąca woda to chyba mało, a boję się użyć jakichś Cif-ów,żeby jakieś białej plamy nie wyżarło.
Macie może jakieś skuteczne sposoby na to?
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2011-09-12 09:11:56, Esperynek pisze:
Witam! Mam problem, ponieważ po wymianie oleju jeszcze spod korka spustowego coś tam wyciekło no i zostawiło w garażu plamę na betonie. Macie jakieś pomysły jak to zmyć? Gorąca woda to chyba mało, a boję się użyć jakichś Cif-ów,żeby jakieś białej plamy nie wyżarło. Macie może jakieś skuteczne sposoby na to? Pozdrawiam


Przedziwne masz problemy, no chyba , że podłogi w garażu używasz (też) do przyrządzania potraw i to do celów komercyjnych /Sanepid czasem kontroluje czy beton czysty /

Ja wiem, że pasja , że hobby i że: "ja sam!" ale wiesz, wymiana oleju+filtra przez serwis w mieście wojewódzkim np.K-ce kosztuje 11zł (słownie:jedenaściezłotych) BRUTTO -ekologicznie, profesjonalnie .

Nie znam techniki ale przypuszczam , że specyfik do wyczyszczenia betonu (jeśli w ogóle się uda) szarpnie Cię pewnie lekko 30zł
( ciekaw też jestem , co robisz ze starym olejem ? )

no to .. Fajnego tygodnia !
  
 
Cytat:
2011-09-12 10:04:07, bogdan1 pisze:
( ciekaw też jestem , co robisz ze starym olejem ? ) no to .. Fajnego tygodnia !


1 albo będzie dolewał do następnej wymiany
2 albo wróci tam skąd się wziął czyli z ziemi

koszt wymiany jest czasem zerowy kupując w warsztacie olej i filtr


[ wiadomość edytowana przez: Kula69 dnia 2011-09-12 15:14:08 ]
  
 
Cytat:
2011-09-12 15:13:12, Kula69 pisze:
1 albo będzie dolewał do następnej wymiany 2 albo wróci tam skąd się wziął czyli z ziemi koszt wymiany jest czasem zerowy kupując w warsztacie olej i filtr [ wiadomość edytowana przez: Kula69 dnia 2011-09-12 15:14:08 ]


Tym bardziej, że w takim warsztacie płacisz za tyle ile potrzebujesz, czyli jak wleje 3,7 litra to płacisz za 3,7 litra, a nie całą 4 litrową bańkę...
  
 
Dobrze, dla ścisłości wymiana była dokonana w warsztacie, ale spod korka spustowego jakaś tam ostatnia kropla spadła. Beton w garażu mam położony od jakichś 2 miesięcy, więc był dziewiczy...aż do tego czasu. W związku z tym nie bardzo mam ochotę patrzeć na to przez X lat.
  
 
Cytat:
2011-09-12 19:24:03, Esperynek pisze:
Dobrze, dla ścisłości wymiana była dokonana w warsztacie, ale spod korka spustowego jakaś tam ostatnia kropla spadła. Beton w garażu mam położony od jakichś 2 miesięcy, więc był dziewiczy...aż do tego czasu. W związku z tym nie bardzo mam ochotę patrzeć na to przez X lat.


To może zainwestuj w specjalną farbę do betonu - nie pamiętam jak się to zwie, ale ostatnio widziałem jak nanosili takową na podłoże w świeżo wyremontowanym serwisie.

P.S. niestety nadal nie wiem jak można usunąć tę "kroplę"
  
 
Cytat:
2011-09-12 20:10:12, bogdan1 pisze:
To może zainwestuj w specjalną farbę do betonu - nie pamiętam jak się to zwie




Chlorokauczuk dobrze się sprawdza.



Cytat:
P.S. niestety nadal nie wiem jak można usunąć tę "kroplę"



Olać ją
  
 
Do usuwania oleju czy podobnych tłustych plamz roznych powierzchni używa się sorbentu, dobrze się sprawdza w postaci granulatu, którym posypujesz plamę, czekasz chwilę, po czym po prostu zamiatasz
  
 
Cytat:
2011-09-13 00:14:24, pochlast pisze:
Do usuwania oleju czy podobnych tłustych plamz roznych powierzchni używa się sorbentu, dobrze się sprawdza w postaci granulatu, którym posypujesz plamę, czekasz chwilę, po czym po prostu zamiatasz


Obawiam się , że za późno na sorbent, stąd nawet nie proponowałem

Metoda prawie wg krzychucha tylko może nie olać, a zamaluuuwać
  
 
Dzięki za sugestię, użyłem jakiegoś aerozolu do wywabiania tłustych plam z ubrań i pomogło. Co prawda został taki ciemny ślad/zaciek,ale i tak jest dużo lepiej.
  
 
Jest specjalne farba do betonu "Betondur"...trwała i słabo ścieralna...cena ok 30 pln