Kontrolka cisnienia oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przykładowo- po nocy przy odpalaniu sie nie zapala
przy kolejnych odpaleniach jest juz ok
zapala sie i po odpaleniu gasnie
czujnik?
i kolejna sprawa
wyłacznie podczas jazdy i tylko przy dodawaniu gazu cos tyka-brzeczy
sam nie wiem -jak cewka?
linka predkosciomierza? przekaznik jakis?
ktos sie z tym spotkał?
  
 
Może brzęczeć linka prędkościomierza. U mnie tak jest. Co ciekawe brzęczy tylko jak jest zimno i dopóki silnik się nie rozgrzeje. Wtedy drży też wskazówka prędkościomierza, a po przekroczeniu 60 licznik potrafi się zamknąć
  
 
Pawel - co do czujnika to sprawdź połączenie przy silniku bo bardzo mozliwe że nie ma styku. Wtyczka to takie gumowe dziadostwo. Poprzez tą elastyczność ciężko włąsciwie ją podłączyć. Dostep bez kanału możliwy ale bardzo niewygodny.
  
 
Cytat:
Pawel - co do czujnika to sprawdź połączenie przy silniku bo bardzo mozliwe że nie ma styku.



No patrz, a ja kupiłem nowy czujnik

I nie działa
Sprawdzę to połączenie jak znajdę czas
  
 
Cytat:
2011-05-19 22:49:34, pawel12356 pisze:
przykładowo- po nocy przy odpalaniu sie nie zapala przy kolejnych odpaleniach jest juz ok zapala sie i po odpaleniu gasnie czujnik?



Mam tak od samego poczatku jak tylko kupiłem samochód - a będzie to już z 9 lat. I jakoś się tym nie przejmuję coby nie powiedzieć, ze mam to w ...poważaniu.

I Tobie też proponuję sie tym nie przejmować bo to jeden z wielu Koreańskich wynalazków który potrafi nieźle wq.... a i tak nie wiadomo o co chodzi.

Najważniejsze, żeby zapalała się w sytuacji kiedy nie będzie oleju - reszta jest nieistotna.
  
 
Wyciągam z szuflady:

Mam podobny problem, lecz trochę inny i nie znalazłem nic na ten temat...

Kontrolka oleju zapala się podczas jazdy na ciepłym silniku, zgasiłem silnik - myślę mało oleju, dolałem trochę, chwile po odpaleniu nic i znowu świeci, po ostygnięciu poziom oleju w porządku, odpalam - długo nie świeciła ale tak 70km później znowu się świeci, następnego dnia nie świeci ale po rozgrzaniu świeci, na wolnych obrotach lekko świeci, na wyższych mocniej, kupiłem baniak oleju - myślę mało - po ostygnięciu sprawdzam - poziom ok, olej niedawno wymieniany - Mobil 1 10W40 ...

W czym może być problem? czujnik?
  
 
Może kupiłeś "lewy" olej.
Jeżeli na zimno jest ok, a kontrolka zapala się na mocno rozgrzanym to być może wlałeś tylko coś olejopodobnego, co jest strasznie rzadkie jak się rozgrzeje.
To tylko taki pomysł na szybko - podobny przypadek miał jeden znajomy.
  
 
Cytat:
2011-08-22 07:47:19, DeeJay pisze:
Może kupiłeś "lewy" olej. Jeżeli na zimno jest ok, a kontrolka zapala się na mocno rozgrzanym to być może wlałeś tylko coś olejopodobnego,..


tak to trochę wygląda...też słyszałem o podobnym przypadku i to dot. mobile1 ..

Druga opcja z możliwych 11-tu..kończy się silnik (pompa oliwy, panewki, albo 100 innych jego organów )..
  
 
Cytat:
2011-08-22 07:47:19, DeeJay pisze:
Może kupiłeś "lewy" olej. Jeżeli na zimno jest ok, a kontrolka zapala się na mocno rozgrzanym to być może wlałeś tylko coś olejopodobnego, co jest strasznie rzadkie jak się rozgrzeje. To tylko taki pomysł na szybko - podobny przypadek miał jeden znajomy.



Olej wymieniany był w lipcu (gdzieś koło 13-15, teraz dokładnie nie pamiętam) przejechał z Polski na Dalmacje i z powrotem bez żadnych problemów, silnik trzymał temperature, a takie objawy dopiero teraz... dalej wada oliwy?

Cytat:
2011-08-22 08:43:24, bogdan1 pisze:
tak to trochę wygląda...też słyszałem o podobnym przypadku i to dot. mobile1 .. Druga opcja z możliwych 11-tu..kończy się silnik (pompa oliwy, panewki, albo 100 innych jego organów )..



Czy to możliwe jak silnik ma 150tys?


Co proponujecie? Sprawdzić czujnik, wymienić olej czy co?

[ wiadomość edytowana przez: seboos dnia 2011-08-22 13:12:01 ]
  
 
Cytat:
2011-08-22 13:09:00, seboos pisze:
Czy to możliwe jak silnik ma 150tys? Co proponujecie? Sprawdzić czujnik, wymienić olej czy co?


Wiadomo , od rzeczy najbardziej banalnych warto zacząć

Czujnik ..najprościej i najtaniej , potem olej ..potem..lepiej żeby nie było już potrzeby /150kkm na ten motor to żaden przebieg/

No chyba, że masz gdzieś możliwość dokonać pomiaru ciśnienia oleju - to ułatwiło by diagnozę
  
 
Cytat:
2011-08-22 13:49:30, bogdan1 pisze:
No chyba, że masz gdzieś możliwość dokonać pomiaru ciśnienia oleju - to ułatwiło by diagnozę



No chyba mam, ale jakby co to się jeszcze odezwę, na wszelkie inne propozycje przyczyny usterki nadal czekam
  
 
@bogdan1
Czy mógłby kolega napisać więcej na temat oleju Mobil1?

Esperolot od nowości jeździ na Mobil 5W50 i silnik jest idealnie czysty - ani miligrama nagaru. Ostatno zdejmowana była głowica i wygląda jak nowa.

Kupuję tylko ten olej i żadnego problemu nigdy nie było ani z lampką ani ze spalaniem tego oleju przez silnik.

Pozdrawiam!
R

  
 
Cytat:
2011-08-26 09:13:44, Ravpraca pisze:
@bogdan1 Czy mógłby kolega napisać więcej na temat oleju Mobil1? Esperolot od nowości jeździ na Mobil 5W50 i silnik jest idealnie czysty - ani miligrama nagaru. Ostatno zdejmowana była głowica i wygląda jak nowa. Kupuję tylko ten olej i żadnego problemu nigdy nie było ani z lampką ani ze spalaniem tego oleju przez silnik. Pozdrawiam! R

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej podróbek i to szczególnie M-1.
Jeśli masz sprawdzone źródło to nie powinno być problemu.
  
 
Odnośnie mego przypadku. Jeszcze nie byłem sprawdzić ciśnienia z braku czasu, ale kontrolka się zaczęła teraz palić ciągle.
  
 
Cytat:
2011-08-26 11:00:39, kisztan pisze:
W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej podróbek i to szczególnie M-1. Jeśli masz sprawdzone źródło to nie powinno być problemu.


Dokładnie o to mię chodziło Dziękuję Pawełku
  
 
To mnie nastraszyliście....:

Podrabiane oleje

  
 
Siema W sobotę wymieniłem czujnik. Bryzdało z niego oliwą po całym podwoziu... wymiana pomogła na dolegliwości wskaźnika, który już przestał świecić od paru dni do wymiany.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2011-09-06 00:50:31, seboos pisze:
Siema W sobotę wymieniłem czujnik. Bryzdało z niego oliwą po całym podwoziu... wymiana pomogła na dolegliwości wskaźnika, który już przestał świecić od paru dni do wymiany. Pozdrawiam


Ściema

przy okazji masz . bez nakładu pracy ..zakonserwowane podwozie ..

P.S.
1. co to za wyraz "Bryzdało" ??
2. przetłumacz na język polski znacznie zdania:
.."wymiana pomogła na dolegliwości wskaźnika, który już przestał świecić od paru dni do wymiany.."
  
 
Bryzdało jak nie trudno się domyśleć pewnie jest slangiem i znaczy to samo co tryskało, lało, leciało itp. Choć nie ma tego w słowniku to teraz wielu słów nie ma i za jakiś czas się pojawią.
To pytanie można uznać za nie byłe.
drugie pytanie owszem aktualne.


[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2011-09-07 20:34:03 ]
  
 
Cytat:
2011-09-07 20:32:29, Ikarus260 pisze:
Bryzdało jak nie trudno się domyśleć pewnie jest slangiem..


taaa ??.... przedziwne masz wizje!

..może się napij Autobusie czego mocniejszego czasem ?...wyczyści Ci szare komórki i inne jelita ..będzie dobrze...chyba