Dziwny hałas wycie E12 D4D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam coś dzieje się z moim autem mianowicie pojawił się dziwny dźwięk takie jakby wycie myślałem że to łożysko w przednim kole,sprawdziłem dzisiaj z ojcem podniosłem samochód z jednej strony na podnośniku i włączyłem bieg rozpędziłem kolo i wrzuciłem luz słychać takie buczenie wycie z jednej i z drugiej strony to samo i nie wiem teraz o co chodzi możliwe że dwa łożyska naraz się wysypały???czy może macie koledzy podobne doświadczenia może coś doradzicie pozdr

[ wiadomość edytowana przez: maciek3m2 dnia 2011-01-22 14:46:01 ]


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2011-01-28 09:00:17 ]
[ powód edycji: temat ]
  
 
Widzę że nikt nie kwapi się zbytnio żeby coś podpowiedzieć,coraz bardziej się zastanawiam czy to nie skrzynia może mechanizm różnicowy się wysypał licze na Bigelektrona że coś doradzi podpowie
  
 
nikt się nie kwapi bo jak ma wróżyć z fusów co się w twoim aucie zepsuło. Może łożyska może nie masz oleju w skrzyni nie wiem.
Najlepiej podjechać do sprawdzonego mechanika niech posłucha i doradzi tak na odległość to mogęci życzyć tylko znalezienia usterki.
  
 
Podnieś samochód do góry, ściągnij koło, rozchyl klocki hamulcowe tak aby nie odzierały o tarczę hamulcową (tarczę dokręć śrubami od koła) i powtórz test. jeżeli będzie buczeć to zweryfikuj czy dźwięk dobiega z koła czy ze skrzyni biegów (w tym drugim przypadku musisz położyć się pod samochód, tylko upewnij się, że nie spadnie na Ciebie). Możliwe, że poszły Ci oba łożyska, nie koniecznie naraz, może jedno już wcześniej tylko go nie słyszałeś.
  
 
Cytat:
2011-01-23 20:46:39, junior_ek pisze:
Podnieś samochód do góry, ściągnij koło, rozchyl klocki hamulcowe tak aby nie odzierały o tarczę hamulcową (tarczę dokręć śrubami od koła) i powtórz test. jeżeli będzie buczeć to zweryfikuj czy dźwięk dobiega z koła czy ze skrzyni biegów (w tym drugim przypadku musisz położyć się pod samochód, tylko upewnij się, że nie spadnie na Ciebie). Możliwe, że poszły Ci oba łożyska, nie koniecznie naraz, może jedno już wcześniej tylko go nie słyszałeś.


Tak też mam zamiar zrobić podjadę do znajomego mechanika na podośnik i posłuchamy dzięki kolego jak coś się dowiem napiszę pozdr
  
 
Cytat:
2011-01-23 19:39:40, maciek3m2 pisze:
Widzę że nikt nie kwapi się zbytnio żeby coś podpowiedzieć,coraz bardziej się zastanawiam czy to nie skrzynia może mechanizm różnicowy się wysypał licze na Bigelektrona że coś doradzi podpowie


No coz jestem Bigelektron ,a nie Bigmechanior,nie zajmuje sie wyjacymi lozyskami.
Ale jak cos wyje ,a nie wiadomo co to trzeba podniesc auto i osluchac stetoskopem technicznym, lub jak niemasz takiego ,to przykladajac kawalek drewnianego patyka lub srubokreta do piasty i do ucha,wtedy slychac wyraznie skad wycie dobiega.
Wazne aby nie pomylic koncow w przypadku srubokreta

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam a więc tak klocki sprawdzone w jednym kole stał zacisk i klocki przycierały o tarczę,wszystko rozebrane przesmarowane i jest ok koło chodzi lużno ale wycie nie ustąpiło jak podnoszę auto raz z jednej raz z drugiej strony rozpędzam koła z 2 biegu i wrzucam luz to dzwięk jest ten sam mniej więcej z obu stron,wczoraj ojciec podjechał do znajomego mechanika ten wsiadł przejechał się i odrazu powiedział że na bank łożyska wyją mówi że obydwa naraz żeby wymienić cóż zamówiłem dzisiaj i wymienie w przyszłym tygodniu obydwa napisze co i jak mam nadzieję że to one tak wyją bo tanie nie byłypozdr
  
 
dwa na raz to trochę nie typowo ale ja bym najpierw zbadał stetoskopem bo może to mech różnicowy
  
 
Cytat:
2011-01-28 01:52:03, rng17 pisze:
dwa na raz to trochę nie typowo ale ja bym najpierw zbadał stetoskopem bo może to mech różnicowy


No dla mnie też nietypowo to wygląda,postaram się jeszcze upewnić
  
 
Witam wymieniłem oba łożyska z przodu i...jak ręką odjął jednak to były łożyska w obu kołach naraz,z tyłu też jedno delikatnie słychać ale naprawdę troszkę więc nie przejmuje się narazie,koszt tych tylnich jest spoory
Aha wymieniłem na łożyska firmy NTN SNR 148 zł sztuka na alledrogo pozdr

[ wiadomość edytowana przez: maciek3m2 dnia 2011-02-04 10:10:51 ]