[FSO] Polonez 1.5 X - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z felami to miałem rożne fazy.
Początkowo zajarałem się na ats 6". ciut szersza od fabrycznej stalówki tak co by nie przesadzić (ale nie ma rantu )

Potem była faza na alu fso, te o wzorze piły tarczowej, koniecznie na czarno, zero problemów z montażem i taniocha (ale szerokość i et fabryczne czyli do bani)

no i oczywiście ats 7" ehhh ten rant polonezowi pasuje idealnie w sumie to licytowałem je tak, co bym mógł sobie rano w lustrze spojrzeć w oczy i powiedzieć ... przynajmniej próbowałeś

no ale udało się i będzie lans

generalnie łopony juz są, felgi u tokarza zwiększają otwór cent. jakieś dystanse tez zanabyłem jeszcze śruby do alu muszę skołować, tylko juz nie wiem za co.

Co do nazw firm to, na A4 w kierunku Wrocka reklamuje się firma GNIOTPOL, i to jest mój obecny lider w rankingu obciachowych nazw
  
 
ciągnąc OT przeczytajcie od końca
  
 
to jest lepsze



A wyzej wspomniany serwis NYGA wzial sie od nazwiska własciciela
  
 
Co by przerwać ot zapodam kilka świeżych fot trapeza (foto z kom. wiec szału z jakością nie ma)

Na fele naciągniete zostały opony 185/70, na przedzie debica vivo a tył passio...kurna nie wiem co lepsze ale wyrwałem je za półdarmo wiec nie marudzę.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

we wnętrzu tez kilka zmian, dokompletowałem kilka pierdółek, fotel IG (docelowo będzie oddany do tapicera, co by go przypisał do wnętrza, czyli czarny welur)



Uploaded with ImageShack.us

i jeszcze jedno


Uploaded with ImageShack.us

reszta układu seryjna, poprawił sie dźwięk, dynamika, jak ktoś jeszcze nie ma to polecam

peace!
  
 
No coz, kibicuje Ci od poczatku watku ale rozwaliles mnie z tymi oponami. Robisz auto na wypas, kupujesz zajebiste felgi a szkoda Ci na uczciwe gumy tylko zakladasz takie rarytasy jak debica vivo ( chociaz nowe?). No ale auto zapewne ma wygladac a nie porzadnie sie prowadzic


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2011-04-18 09:57:44 ]
  
 
brakuje mu gleby ewidentnie

do tego może koła pod kolor nadwozia albo białe
  
 
Cytat:
2011-04-18 13:03:17, rafal125p pisze:
brakuje mu gleby ewidentnie do tego może koła pod kolor nadwozia albo białe



Eee tam. Wygląda jak przeniesiony w czasie z przed 20 lat. Tylko mu kolorowych piłeczek na antenie brakuje.
  
 
Spoko luz Panowie wszytko bedzie w swoim czasie i gumy i gleba.

Andrzej, vivo jeszcze z "cyckami" tak wiec jak nówki, passio znajomy oddał mi za free po jednym niepełnym sezonie, tak wiec ciesze sie ze juz auto na letnich stoi.

Wcześniej miałem zimówki bieżnikowane 175/70 na 5" i to była masakra.

Dodam ze auta używam na codzień wiec profil 70 sprawdza sie na dziurach, krawężnikach i na hajłeju

Docelowo chce opony 185/60 ale wtedy wiadomo ze luka miedzy błotnikiem będzie jeszcze większa, i trzeba to połączyć z obniżeniem fury, a jak juz będę dłubał zawias to chciałbym wymienic elementy gumowe na poliuretanowe stronflexa, amory, i mase innych duperelów i potrzebne bedą $$$ tak wiec cierpliwości

Auto na zdjęciach wyszło średnio, w realu nie ma to tamto wygląda mega bojowo

Jak sie cyfrówka naprawi, to machnę jakieś porządne zdjecie na równym asfalcie i wyczyszczę opony z błocka bo wiochą wieje

[ wiadomość edytowana przez: madmat dnia 2011-04-18 17:15:31 ]
  
 


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
  
 
Może jakiś dystansik
  
 
fajny peloponez
  
 
Zlikwiduj rdze na drzwiach i będzie git
  
 
Cytat:
Może jakiś dystansik



Dobrze rzecze ! Dystanse alu 15-20mm na stronę. Oprócz wyglądu poprawi się również prowadzenie
  
 
Podoba mi się A siedzonka będziesz jakieś oryginalne montował czy zostają te co masz, tudzież coś innego ?
  
 
Dzięki za miłe słowa

Dystanse będą. Na tył bankowo, bo felga cienko siedzi na piaście i bym musiał zamówić u tokarza takie z pierścieniem cent. ale to temat na później bo teraz zbieram dudki na remont głowicy bo cos cieknie

Tybek fotele mam takie:


Uploaded with ImageShack.us
moim zdaniem najfajniejsze fotele ładowane seryjnie przez fso, będą "obite" w czarny welur jak reszta tapicerki.





[ wiadomość edytowana przez: madmat dnia 2011-04-26 17:34:20 ]
  
 
Coś się dzieje ostatnio, a mianowicie

zakupiłem 2 ulepszacze do mojej maszyny, pierwszy to moduł digitecha sts14 poprawiający iskre itd... generalnie gut shit i ma możliwość rozbudowy
a w tylnym moście wyladował kontrowersyjny ceramizer w raz z nowym olejem wiec łoboczymy co to da.


Z większych prac to głowica poszła do naprawy z okazji wymiany uszczelki pod głow.
Uszczelka poszła bo termostat był wadliwy i sie silnik jak stałem w korku nagrzał zbytnio.
Wymienione uszczelniacze, dotarte zawory, wymienione jedno gniazdo świecy (coś ciężko szła przy wkręcaniu)planowanie i oczywiscie wszytko solidnie wyczyszczone.

Do tego wiadomo nowe uszczeleczki, cybanty, swiece ngk, itd starałem sie polikwidować niedoskonałości fabryki w kolektorze ssącym i głowicy i dopasowałem do otworu w uszczelce.


sylykon a feeee



klocki lego




Uploaded with ImageShack.us

i po zabawie






[ wiadomość edytowana przez: madmat dnia 2011-06-01 15:50:11 ]
  
 
widać pasję i miłość do auta
  
 
Mała aktualizacja.

Zrobiłem mały serwis przed sezonem zimowym. Do wymiany poszły 2 paski, których w sumie od kupna PN nie ruszałem i świeży olej


A od ostatniego posta w aucie wylądowały następujące nowe graty.
pompa paliwa,
drążki reakcyjne mostu,
drążki kierownicze,
przewody hamulcowe miedziane na tył,
przewody WN,
tylne tuleje resorów,
łożyska kół przednich,
wymieniłem tez wał napędowy bo ten co był to mnie wk...ał na maxa, trafiłem na szrocie wał z C+ za 30zł eleganci kompletny wał z podporą, po wymianie mogę bez zakłóceń słuchać opery płynącej z tylnego mostu




Poczyniłem tez pewne inwestycje, biorąc pod uwagę wysokie ceny paliwa Ale to temat prawdopodobnie na wiosne/lato.





[ wiadomość edytowana przez: madmat dnia 2011-12-02 17:28:03 ]
  
 
O rołver znowu Ja bym pomodził ohv...

Cytat:
2011-12-02 17:25:36, madmat pisze:
po wymianie mogę bez zakłóceń słuchać opery płynącej z tylnego mostu


  
 
i to by było na tyle






i ostatnie zdjecie


Nie wiem co sie dokładnie stało. Coś strzeliło zatrzymałem sie i juz ogień z pod machy buchał. gaśnica niestety g...o dala i strazaki jak przyjechali to juz auto poszło z dymem.

Na chwile obecna mam bane na produkty FSO u mojej dziewuchy.

Peace

[ wiadomość edytowana przez: madmat dnia 2011-12-14 14:26:58 ]