Plyn hamulcowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
konczy mi sie plyn w zbiorniczku napedu hydraulicznego wylaczenia sprzegla.chcem go uzupelnic ale nie wiem jakim plynem hamulcowym.od goscia od ktorego kupilem auto dostalem dwa plyny.jeden na mocno obciazone sprzeglo a drugi na srednio obciazone.pomozcie mi,ktory plyn mam wlac do tego zbiorniczka?dodam ze pali mi sie czerwona lampka z wykrzyknikiem.
  
 
Witam
Lampka się pali od hamulców, zbiorniczek od sprzęgła nie ma kontrolki poziomu!!
Orytginalnie w ładach lali coś zdgodnego z fiatem , był to raczej dot3 niż R3, zalezy jaki masz kolor, zajrzyj do zbiorniczka, takie niebieskozielony to r3 a zólty to jest dot3
  
 
czy r3 i dor 3 to niesa te same plyny? i czy koloru żółtego nie jest dot-4??
  
 
R3 i DOT3 to nie to samo!!!
a DOT4 jest jaśniejszy od DOT3, taki prawie biały
uwaga na mieszanie, doty od biedy można mieszac, R3 nie bardzo z pozostałymi, w efekcie mogą popłynąc uszczelki!!!
  
 
DOTy sa na 100% mieszalne - przynajmniej tak na butelce jest napsane - czy z r3 tez, tego nie wiem.
Jesli to jest sprzeglo to lepiej wypompowac caly i nalac nowy - jest go tam chyba 0,2
  
 
w ogóle to ile tego plynu w caly uklad hamulcowy i sprzeglo do lady wchodzi? bo wydaje mi sie, ze nie az tak duzo, zeby niemozna sobie w przypadku jakis wątpliwości pozwolic na wymiane plynu, aby miec pewnosc ze jest dobry, i zeby bylo wiadomo, czego w razie potrzeby dolac. a co do tego co pisalem =wczesniej, czy dot3 i r3 to to samo, moje przypuszczenia wynikły stąd, ze na butelce plynu bylo napisane, ze "zgodne z dot 3" mniej wiecej tak to pisalo. Ale moglem sie pomylic,ok
  
 
Czyli co - jak mam w okładzie DOT3 i kupiłem R4 to nie moge go dolać? Cholera jasna zagapiłem się w sklepie. No nic - mozę jutro uda mi się oddać, bo z tego co widzę to w kolor płynu w układzie hamulcowym u mnie jest koloru niebieskawego.
  
 
Podobno na dolewkę, to lepszy wyższy niż niższy Ale najlepiej jak jest taki sam - ja mam dot-4 vw'a
  
 
Teraz spojrzałem w domu i okazuje sie ze mam DOT 4 - wiec chyba z DOT 3 jest mieszalnu, no nie?
  
 
jak wymieniać w hamulcach to tylko na DOT 5.1.ma dużo wyższą temperaturę wrzenia i wolniej łapie wodę a jest tylko o 7-8 zł droższy
  
 
No dobra, ale ja nie mam DOT5 tlyko DOT4 i pytanie jest czy on jest meszalny z DOT3?
  
 
wszystkie DOTy są mieszalne ze sobą
  
 
Cytat:
2005-08-10 09:59:44, Koliber_111 pisze:
wszystkie DOTy są mieszalne ze sobą



Dzięki serdeczne!
  
 
ktoś wie ile idzie płynu hamulcowego w całym układzie w 110?
przynajmniej w przybliżeniu
  
 
juz wiem
0,75Litra
  
 
Cytat:
2005-08-10 09:59:44, Koliber_111 pisze:
wszystkie DOTy są mieszalne ze sobą



Aha, tiaaa...
Za wyjątkiem DOT 5
Pozdro.
  
 
Również ubyło mi (po wizycie u mechanika - pewnie mu się spuściło i nie miał skąd dolać ) płynu hamulcowego. Zajrzałem do zbiorniczka (w jednej komorze jest na dnie resztka, w drugiej tak 1/5 całości. Kolor płynu to niebieskawo-turkusowy. Będę wdzięczny za poradę, jakiego powinienem dolać w tej sytuacji

PS
Dolewa się tyle, zeby pływak unosił się na powierzchni?

PS 2
Nawet da się hamować przy tej ilości
  
 
Cytat:
2007-06-21 13:52:44, SAL pisze:
Również ubyło mi (po wizycie u mechanika - pewnie mu się spuściło i nie miał skąd dolać ) płynu hamulcowego. Zajrzałem do zbiorniczka (w jednej komorze jest na dnie resztka, w drugiej tak 1/5 całości. Kolor płynu to niebieskawo-turkusowy. Będę wdzięczny za poradę, jakiego powinienem dolać w tej sytuacji PS Dolewa się tyle, zeby pływak unosił się na powierzchni? PS 2 Nawet da się hamować przy tej ilości



System hamulców w ładzie ma 2 sekcje - dlatego pojemniczek podzielony jest na 2 czesci. Jezeli jedna bedzie popuszczac to 2ga bedzie miala ciagle płyn.

Płyn hamlucowy to masz chyba jakiś R3 - przynajmnije kolor mi taki podpowiada.

Płynu wlej pod korek.

  
 
Ja wlasnie zamierzam wlac dot4. Bo poki co, do nowej pompki sprzegla(i wyprzeglika) wlalem r3/205 i po miesiacu puscil- tj przecieka pompka.
Wkurzam sie, moze sie uda dopasowac z innego woza, poki co, hamulcowa zalozylem z duzego fiata 125.
W cindku i sei jest to samo- poza tym ze ma 4ry wyjscia- lecz gwinty na przewody stalowe-drobnozwojowe, podczas gdy lada nie.
W uno chyba jest ta sama pompka jak w sei.
A hamulce to chce wstawic z opla/lanosa na 13 cali wentyle.
Nie ma co, dawno juz nie kupilem nowej czesci do lady zeby sie nie zpierdzielila.

  
 
Podepnę się pod temat. Wczoraj przy hamowaniu, skręcaniu itd. kontrolka z wykrzyknikiem zaczęła mrugać. SMS do kumpla, aby się upewnić. Płyn hamulcowy.

Czyli tak.:

R3 - niebieskozielony
DOT3 - kolor żółty
DOT4 - kolor jasnożółty

Najprawdopodobniej mam zalany R3 bo z tego co dziś wstępnie widziałem płyn ma ciemny kolor (nie otwierałem zbiorniczka).

Z tego co wyczytałem w tym temacie płynów z grupy DOT nie należy mieszać w żadnym wypadku z R3. Dobrze kminię ? I jeszcze jedno pytanie z czystej ciekawości - fabrycznie, przynajmniej w pierwszych modelach 2107 lano R3 ?