Łada samara gaśnie jak wcisnę sprzęgło.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem od kilku dni. Moja Samara 1.5 benz. gaśnie gdy wrzucę na luz, lub gdy wcisnę sprzęgło, ale to nie zawsze. Przydała by się jej regulacja wolnych obrotów bo chyba troche za niskie ma ustawione i stąd te problemy. I tu pojawia się moje pytanie gdzie dokładnie przy gaźniku jest ta śrubka od regulacji wolnych obrotów, bo nie chciał bym się pomylić i pokręcić coś ze składem mieszanki i pogorszyć jeszcze bardziej sprawę. Ogromne dzięki z góry przepraszam, szukałem i znalazłem podobne tematy, ale w żadnym z nich nie było gdzie jest ta śrubka. Z góry dzięki wielkie
  
 
Chodzi mi głównie o to żeby ktoś napisał która to śrubka i bede dalej sam kombinował
  
 
Regulacja biegu jałowego Samara
Śruba na pierwszym zdjęciu to regulacja ilości mieszanki, a na drugim jakości mieszanki. O ile pierwszą kręcisz według uznania (wiedzy, gustu), o tyle z drugą lepiej się nie zapoznawać bez analizatora spalin, bo jak do tej pory jest gut, to z dnia na dzień raczej się nie wysypało, a jak zubożysz mieszankę to popalisz zawory, gniazda, itd. itp.
Najpierw jednak radzę sprawdzić czy nie bierze ci gdzieś lewego powietrza. Jeśli sytuacja ma miejsce podczas JAZDY (nie postoju) na luzie - sprzęgle, to może powietrze za mocno dmucha ci we wlot puszki filtra (skierowany otworem do kierunku jazdy) i "zdmuchuje" silnik. W takim wypadku załóż rurę NA (a nie W) wlot filtra i koniec umieść tam gdzie powietrze podczas jazdy nie dmucha zbyt mocno np. za reflektor.
Na innym obrazku - Gaźnik Samara - nr18 ilość mieszanki biegu jałowego, nr21 jakość mieszanki.

[ wiadomość edytowana przez: MariuszY dnia 2011-05-24 17:56:31 ]
  
 
Dzięki wielkie za pomoc wystarczyło tylko troche 2palcami podkręcić śrubkę która była obluzowana i już jest wsio ok