Dekle

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy metalowe dekle (kołpaki) z Fiata 125p będą dały się umocować na oryginalnych felgach (z tzw. uszami) od Łady? Felgi jaki posiadam mają okrągłe otwory na obrzeżu.
  
 
Tak, będą pasować.
  
 
Problem w tym, że nie pasują. Dekle fiatowskie mają mniejszą średnicę, przekonałem się o tym dzisiaj.
  
 
Mam Łade 03, gdzie mam 3 dekle od lady i jeden od fiata, wiec na pewno pasują.
  
 
Mocowałem się przez ponad godzinę aby oryginalne metalowe dekle z Fiata 125p (Zastawy), wepchnąć na uszy w oryginalnych Ładowskich felgach (z okrągłymi otworami na obrzeżu). Niestety tego zrobić się nie da... Średnica rozstawu tzw. uszu oryginalnej Ładowskiej stalowej felgi jest większa od średnicy wewnętrznej fiatowskiego dekla. Podejrzewam, że ten dekiel masz na fiatowskiej feldze (z podłużnymi otworami na obrzeżu). Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2011-03-17 21:14:01, Ladfan pisze:
Mocowałem się przez ponad godzinę aby oryginalne metalowe dekle z Fiata 125p (Zastawy), wepchnąć na uszy w oryginalnych Ładowskich felgach (z okrągłymi otworami na obrzeżu). Niestety tego zrobić się nie da... Średnica rozstawu tzw. uszu oryginalnej Ładowskiej stalowej felgi jest większa od średnicy wewnętrznej fiatowskiego dekla. Podejrzewam, że ten dekiel masz na fiatowskiej feldze (z podłużnymi otworami na obrzeżu). Pozdrawiam.


Coś tu się nie zgadza, ja w 2101 też miałem oryginalne felgi ładowskie (z okrągłymi otworami) i dekle od Fiata 125p wchodziły idealnie. Jest natomiast możliwość że dekle od Zastawy różnią się od tych od Fiata 125p.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Już wiem skąd moje kłopoty. Kołpaki jakie posiadam są deklami z Fita 127 (Zastawy). Są identyczne we wzorze z kołpakami z Fiata 125p jednak ich średnica jest mniejsza.