[RS2000] jak zredukować spaliny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam nie wiem czy w dobry temat wo wrzuciłem ale mam nadzieje że tak mianowicie robiłem teraz przegląd i diagnosta się czepił że mam przekroczone spaliny jak mogę to zredukować ?? (katalizator jest ) pozdrawiam
  
 
a rurki apsu tez masz? na nadkolu od pasazera masz taka czarna puszeczke ( od strony zderzaka ) i tam jest filtr w nim. moze juz jest tak zasyfiony, ze nie daje rady? pewnie nikt tam od zakupu auta nie zagladal.

pozatym ja bym sie nie dziwil. silnik ma juz pare lat. duzo masz przekroczone?

ja bylem na przegladzie na okregowej stacji cieszaca sie zla slawa i mi nie sprawdzali emisji.


[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2012-05-19 09:21:54 ]
  
 
sprawdzic poprawnośc działania sond lamdba.
Poza tym o co masz przekroczone? co2,nox?????
Temat rzeka
  
 
na wolnych obrotach 800% na luzie 200% rurki jeszcze są ale ten taki gruby gumowy wąż jest na tym rozejściu obcięty i zaślepiony tam jeszcze jakaś puszka była ale już jej nie ma bo będę likwidował te rurki bo podobno zamulają
  
 
Patrzyłem nie widzę tam żadnej puszki miałem swapa możliwe że nie założyli czegoś ?? nie wiem co mam przekroczone mówił spaliny papier został u nich a jak sondę sprawdzić??
  
 
Cytat:
2012-05-19 09:45:55, swieczka1785 pisze:
na wolnych obrotach 800% na luzie 200% rurki jeszcze są ale ten taki gruby gumowy wąż jest na tym rozejściu obcięty i zaślepiony tam jeszcze jakaś puszka była ale już jej nie ma bo będę likwidował te rurki bo podobno zamulają


To podlacz to jak nalezy, a jesli wywalisz to, to juz na pewno przegladu nie przejdziesz.
  
 
Cytat:
2012-05-19 09:44:53, RemikGT pisze:
sprawdzic poprawnośc działania sond lamdba. Poza tym o co masz przekroczone? co2,nox????? Temat rzeka



dokładnie..ja ten niby APS mam wywalony,a spaliny mam bardzo dobre,RS dostał pochwałę nawet za to
  
 
Cytat:
2012-05-19 10:33:06, Seba pisze:
To podlacz to jak nalezy, a jesli wywalisz to, to juz na pewno przegladu nie przejdziesz.




.

[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2012-05-19 12:39:41 ]
  
 
Najwygodniejszym sposobem będzie zmiana stacji diagnostycznej xd

A jeśli już chcesz się zagłębiać w problem to standardowo powietrze musi być czyste, paliwo musi być czyste, proporcje muszę być dobre i iskra musi być jak należy. Dobrze też żeby z EGRu nie leciał syf. Oczywiście sprawdzenie sondy lambda i czujników temperatury też nie jest bez znaczenia.
  
 
Cytat:
2012-05-19 18:45:41, darek4488 pisze:
Najwygodniejszym sposobem będzie zmiana stacji diagnostycznej xd A jeśli już chcesz się zagłębiać w problem to standardowo powietrze musi być czyste, paliwo musi być czyste, proporcje muszę być dobre i iskra musi być jak należy. Dobrze też żeby z EGRu nie leciał syf. Oczywiście sprawdzenie sondy lambda i czujników temperatury też nie jest bez znaczenia.



w RSie jest to APS, a nie EGR i odrobinke dziala inaczej. podobnie, ale jednak sa roznice.
  
 
Cytat:
2012-05-19 20:26:13, smallsize pisze:
w RSie jest to APS, a nie EGR i odrobinke dziala inaczej. podobnie, ale jednak sa roznice.


Dobra, doedukowałem się, ale APS też ma swoją rolę w czystości spalin, więc też może być źródłem problemu. Nie wiem czy jest w ogóle możliwe, żeby spaliny z APSu wyszły brudniejsze niż te wlatujące, ale może wystarczy, że filtracja jest kiepska.


LINK DLA CIEKAWSKICH
  
 
Cytat:
2012-05-19 22:50:41, darek4488 pisze:
Dobra, doedukowałem się, ale APS też ma swoją rolę w czystości spalin, więc też może być źródłem problemu. Nie wiem czy jest w ogóle możliwe, żeby spaliny z APSu wyszły brudniejsze niż te wlatujące, ale może wystarczy, że filtracja jest kiepska. LINK DLA CIEKAWSKICH



.

[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2012-05-20 09:25:28 ]
  
 
Cytat:
żeby spaliny z APSu wyszły brudniejsze niż te wlatujące, ale może wystarczy, że filtracja jest kiepska.



Chyba się nie do końca wyedukowałeś .APS nic nie filtruję i nic do niego nie wlatuje .APS dodaję powietrze do spalin przez co katalizator lepiej je dopala .APS nie działa cały czas ,działa tylko przy rozgrzewaniu silnika i czasami na krótko się włącza w określonych warunkach.
  
 
o czym wy piszecie aps nie filtruje nic...Problem leży gdzie indziej.większość rsów ma wywalone APSy i spaliny mają dobre.
wystarczy że mieszankę ma zbyt bogatą i już jest nie tak.szkoda że kolega nie napisał co dokładnie przekraczają spaliny.
  
 
powiedz na przegladzie ze to RS i ten typ tak ma. panie 2 litry robia swoje. katalizator jest, wydech seryjny, sondy sprawne. przeciez jest luz