Świece NGK BP6E podginać do 0,5-0,6 mm?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Zakupiłem do swojej 2107 1300S nowe świece NGK V-Line BP6E. Słyszałem że łady bardzo ładnie na nich chodzą. No i rzeczywiście, odpala ładnie i równo chodzi. Z tym że te świece mają przerwę 0,8 mm (zmierzyłem) a ładowska instrukcja podaje że przerwa powinna wynosić 0,5-0,6. No i teraz moje pytanie czy należy te świece podgiąć do tej wartości, czy jeździć na 0,8? Auto bez gazu.

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: mylkus3 dnia 2011-02-17 11:58:02 ]
  
 
Używam takich samych świec. Katalogowo to one mają odstęp 0,7 mmm chyba.
Gdzieś wyczytałem na ruskiej stronie odnośnie odstępu elektrod świec do 2106: 05-0,6 przy zapłonie tradycyjnym, 0,7 przy bezkontakowym bodajże ?
Więc można podgiąć do odstępu zgodnego z danymi technicznymi.

Ja mam tradycyjny zapłon i jeżdżę na tych 0,7mm .
  
 
A mierzył kolega czy jest 0,7? Bo u mnie jest właśnie 0,8 nie licząc nacięcia na elektrodzie środkowej. Najwyżej podegnę do 0,6, gdzieś wyczytałem że za duży odstęp może uszkodzić palec rozdzielacza lub inne części rozdzielacza zapłonu.
  
 
Ja te świece kupiłem 2 lata temu. Zajrzałem do swoich notatek ,danych tych świec w tamtym czasie i podawali odstęp elektrod 0,7 mm. Chyba też mierzyłem ten odstęp i zgadzał się.
Ale zajrzałem do danych tych świec obecnie sprzedawanych i podają odstęp elektrod do łady 0,8 mm.

Na stronie angielskiej NGK można sobie ściągnąć katalog tych świec:
http://www.ngkntk.co.uk/working/FileLib/NGKCarcat2010.pdf

Zauważyłem , że do różnych aut są BP6E z różnymi odstępami elektrod 0,6 ;0,7; 0,8 itp.
Nie znalazłem informacji że z powodu technologii wykonywania tych świec należy zwiększyć odstęp elektrod niż zaleca to producent auta.
Poza tym zauważyłem ,że 2 lata temu NGK zalecała do łady 2106,2107 odstęp elektrod 0,7 , teraz 0,8 , katalog podaje jeszcze co innego ?
To by wskazywało, że należy chyba dogiąć te elektrody do 0,6 i już.

  
 
na 0,8 śmiało można jeździć ja te świece stosuję od początku z taką przerwą.