Czujnik ciśnienia oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie jestem nowy i nie mogę znaleźć odpowiedzi-kupiłem ładę nivę 1.6z gazem.Pali jeździ ale denerwuje mnie brak wskazań ciśnienia oleju(lampka gaśnie)czujnik wymieniony a tu du....pa nie działa-proszę o pomoc
  
 
No ale w czym Ci mamy pomoc???? Przyjechac i naprawić?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
nie naprawić tylko podpowiedzieć gdzie mam szukać usterki
  
 
może po prostu wskaźnik jest popsuty albo coś z jego instalacją(źle podłączone kabelki)??
  
 
Wymieniales jeden czy oba czujniki? W bloku powinienes miec maly czujnik wkrecony prostopadle do silniki (on odpowiada za lampke) i ukosnie taki wiekszy (odpowiada za wskaznik). Masz ten drugi sprawny i podlaczony? to ze wymieniales to nic nie znaczy - taki shit jest w handlu ze jak pamietam to kupilem chyba z 3 az trafilem na sprawny. No ale zrob tak - zapal silnik, zdejm koncowke z tego ukosnego i dotknij gdziekolwiek masy. Jak wskaznik sie rusza to znaczy ze czujnik jest walniety, jak nie drgnie to coz, albo przewody nie kontaktuja albo wskaznik jest popsuty - i tu trzeba pogrzebac w instalacji albo wyjac wskaznik i sprawdzic .

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2011-03-10 21:36:43, andrzej_krakow pisze:
........... No ale zrob tak - zapal silnik, zdejm koncowke z tego ukosnego i dotknij gdziekolwiek masy. ....



Po co zapalać silnik, nie wystarczy włączyć stacyjkę ?
  
 
Jest jeden haczyk, jeden z tych czujników (nie pamiętam który) jest stosunkowo drogi