Koncepcje na odrestaurowanie alufelg 16 - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiedziałem że was zawiode tą informacją

Niestety ale biały mi kompletnie nie odpowiada, a czarny z czerwonym bardzo dobrze wg mnie do siebie pasuja, tymbardziej ze w aucie sa czarne klamki, trojkat lusterek, trojkat w tylnych drzwiach itp - powinno się to mimo wszystko ładnie skomponować. Może nie będzie to zbyt wyraziste no ale cóż.. zawsze można przemalowac
  
 
aktualizacja:














to już po polerce, jeszcze tylko trzeba pomalowac wneki

efekt nie zadowala mnie do konca ale nie mam pojecia jak z nich wiecej wyciagnac. po papierze 2500 na mokro polerowalem je krazkiem bawełnianym na wiertarce i pasta automax..
  
 
widać wyraźnie, że masz jeszcze rysy. A próbowałeś drobniejszej pasty, typu farecla G3, G10? Po paście są też mocno tłuste, więc wymyć je trza...
  
 
nor rysy jeszcze niestety są ale postaram się ją jeszcze zając przed malowaniem

robilem tylko automaxem, pierw na sucho pozniej na mokro..
  
 
A 2500 robiłeś na mokro wiertarką na małych obrotach?
  
 
2500 na mokro robilem recznie - tzn ramiona recznie a rant na aucie.
  
 
Przyklej sobie kropelką na starą bawełnę (tą do rzepa) nowy 2500 (trzeba zmatowić wcześniej papier i odtłuścić przed klejeniem) i na mokro na wolnych obrotach na wiertarce. Całą felę do michy (albo wieszasz na sznurku butelkę pet-a z dziurąi woda kapie) i jazda, ale z elastycznym i dość miękkim krążkiem.
  
 
poco polerować to na idealne lustro bez rys jak i tak po pierwszych kilku kilometrach ryski same się pojawia. Zostaw jak jest jest super jeszcze tylko pomaluj wnęki i wio na autko - takie moje zdanie
  
 
spróbuje jeszcze dzisiaj filcem to zrobic bo wydaje mi sie ze krazek bawelniany byl za miekki..
  
 
aktualizacja - felgi przelecialem jeszcze filcem na wiertarce (bawełna jednak musi być na koniec a przed nia twardszy filc), efekt jest zdecydowanie lepszy ale to jeszcze nie koniec













  
 
Jak robisz foty polerki to dużo światła i bez lampy.
Trochę jeszcze brakuje tej polerce
Foto Taka przykładowa polerka w moim wykonaniu, i to trochę matowa po zimie...
  
 
Cytat:
2011-04-14 09:08:18, Pele19m pisze:
Jak robisz foty polerki to dużo światła i bez lampy. Trochę jeszcze brakuje tej polerce Foto Taka przykładowa polerka w moim wykonaniu, i to trochę matowa po zimie...



Bo wszystko zalezy od stopu polerowanego przedmiotu, na forum vw w temacie odnosnie polerowania alu widzialem wiele opini ze felgi ze stopu alu-magnez sa praktycznie nie do wypolerowania tradycyjnymi metodami na 100% lustro.. - zostaje zawsze ta mgiełka.. mnie ten efekt i tak zadowala
  
 
No właśnie zapomniałem dodać, że ten stop jest trudno polerowalny
Kiedyś siedziałem w temacie (skuterów). Piaggio ma właśnie taki kijowy stop (no ale raczej nie jest alu-magnez), także wszystko się da, tylko trza stosować różne techniki, ale nie ulega wątpliwości, że jedne stopy się lepiej polerują od innych. Więcej alu w "alu" = lepszy efekt. Ja bym jeszcze męczył
  
 
dokładnie tak jak piszesz - zależnie "ile alu jest w alu".


Przeciez napisałem wcześniej że to jeszcze nie koniec


Pomęcze jeszcze ją dzisiaj a jutro pomaluje

Ogólnie to i tak jestem cholernie zadowolony - po piaskowaniu myślalem ze nadadzą sie tylko do malowania, a jednak udało sie "odratowac".. przynajmniej front

[ wiadomość edytowana przez: shadk-k dnia 2011-04-14 09:59:02 ]
  
 
Felga już pomalowana ale dałem ciała i jest lipa.. Później opisze co i jak.. Jestem zrezygnowany..
  
 
czekam z niecierpliwością na zdjęcia gotowych felg ....
  
 
Zdjęcia z prac podczas malowania i gotowy efekt. Niestety ale chyba przez to że nie dałem podkładu pod alu, farba sie prawie nie trzyma - łatwo odchodzi.. podczas odklejania taśmy z ramion podnosiła sie płatami........












  
 
No to lipka Mozesz kupic srodek do zdejmowania powlok lakierniczych (latwo w twoim przypadku pojdzie ) i zrobic jeszcze raz. Na Twoim miejscu po ponownym malowaniu wnek - calosc przykrylbym bezbarwnym - oczywiscie u lakiernika ktory oda specjalny dodatek do polerowanego alu by farba nie schodzila - moj lakiernik ostatnio tpodobnie robil 19" do BMW - wyszlo super.
  
 
wneki dam znajomemu do malowania proszkowego
  
 
A moze wlasnie te wneki w kolor auta dac co?!