Koncepcje na odrestaurowanie alufelg 16 - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jednym slowem dales ciala... bedziesz mial nauczke na przyszlosc
  
 
nauczka juz jest.. pytanie co dalej?
  
 
papier i jazda... mozesz na poczatek sprobowac jakiejs oscylacji, tylko ostroznie zebys dziur nie narobil...
  
 
a od jakiego teraz najlepiej zaczac? 60?
  
 
auto na kobyłki, fele na auto i nawet jak zaczniesz od papieru 100 to dasz rade

 
 
Panowie jestem za przeproszeniem w tzw ciemnej dupie.

Piaskowanie spieprzylo moj plan ostatecznie - bylem w garazu, zapialem dekiel na wiertarke i po pol godziny papierem, siatka, i gąbką o gradacji od 60 - 100 nie moge wyciagnac tego na gladko... ehh zalamalem sie.. nie wiem co dalej moge zrobic.. chyba kupie czarny mat i heya.. ale żal mi jeśli taki ma byc efekt koncowy.. dalem dupy ze oddalem do piaskowania, trzeba bylo kupic scansol i sie pomeczyc samemu.

jakies pomysły?
  
 
znaczy nadal masz doły/ wżery itp?
  
 
dokładnie tak.. wygląda to kaszaniasto.. w zyciu tego nie wyprowadze na gladko a co dopiero na lustro..


Ile farby musialbym kupić zeby starczylo na 4 fele? Myśle o czarnej perle.. Jak się zabrać za malowanie? Kompresor i pistolet jest..
  
 
nie chcesz ich sprzedac?? ja sobie poradze z nimi bez problemu
  
 
nie odpuszcze im


a moze zarzucisz jakis sposob zeby je ogarnac?
  
 
nie ma innej opcji. jedziesz papierkiem dalej.
  
 
pokaz foty jak to wyglada po tym piaskowaniu i co udalo ci sie zrobic... to pomoge
  
 
postaram sie na dniach zdobyc jakis aparat i wrzuce..

ehh mam nauczkę, spieprzylem caly urok tych felg ale nie chce dac za wygraną..
  
 
od razu cie pociesze... nie wiem jakim sprzetem dysponujesz, mi wypolerowanie samego rantu jak nie ma duzych wzerow zajmuje 8-10 godz. Takze przygotuj sie na sporo roboty.

Najprostszy, najtanszy i najszybszy chyba sposob w twoim przypadku to zaopatrzenie sie w oscylacje mimosrodowa i papiery na rzep (papiery najlepiej na plotnie). Zaczynasz od gradacji 40, potem 80, i konczysz 240. Jak juz bedziesz mial wszystkie felgi zrobione papierem 240 mozna powiedziec ze jestec na polmetku.

Pamietaj ze musisz szlifowac cala powierzchnia oscylacji a nie rantem bo inaczej porobisz dziury i po wypolerowaniu bedzie widac fale. Tam gdzie nie dojdziesz szlifierka niestety czeka cie robota reczna... Powodzenia


[ wiadomość edytowana przez: srvrserver dnia 2011-03-17 00:17:20 ]
  
 
No to zobaczymy jak to będzie.

A możesz mi podrzucić jakiś schemat działania odnośnie malowania? Zaświtała mi w glowie kocnepcja: Czarna perła/brokat i sam rancik zjechac do gołego alu.. ew. bez rantu.
  
 
Jezeli nie posiadasz dobrego sprzetu do malowania to sobie odpusc... nie wiem jakie sa glebokie te dziury po piaskowaniu... musialbys polozyc jakas szpachle natryskowa potem podklad, baze a nastepnie klar... czyli czytaj potrzebujesz dobry kompresor i min 3 rodzaje pistoletow (najlepiej 4 rodzaje).

Ewentualnie mozesz zlecic komus malowanie...
  
 
Dobra, nic straconego bedzie poler, siadłem wczoraj do jednej felgi z siatką scierna o gradacji 80 - 15/20 min i jest prawie idealnie gladko - tzn mam na mysli jedno ramie felgi
  
 
W sklepach lakierniczych są takie specjalne papiery na cieniutkiej gabeczce ,super się sprawdza na takie drobne powierzchnie .Nie zużywa się tak szybko i palce maja lżej
  
 
Cytat:
2011-03-18 08:42:48, shadk-k pisze:
Dobra, nic straconego bedzie poler, siadłem wczoraj do jednej felgi z siatką scierna o gradacji 80 - 15/20 min i jest prawie idealnie gladko - tzn mam na mysli jedno ramie felgi



Chlopie zastanow sie - jedno ramie tyle czasu by gladkie bylo?? A gdzie tu lustro jeszcze ?? Razy 7 ramion razy 4 felgi ... Wez to ladnie pomaluj i bedzie ladniej i szybciej - narobisz sie jak kon i za chwile z lustra zrobi Ci sie matowe "lustro" w dodatku zasniedziale... Miales kiedys polerowane felgi?? Wyobrazasz sobie powtarzac operacje taka co roku??
Pomysl nad tym
  
 
Nie ma mowy będą w poler niezaleznie od nakladu pracy później wystarczy raz na miesiac przepolerować je pasta i bedzie wporzo

[ wiadomość edytowana przez: shadk-k dnia 2011-03-18 09:42:55 ]