Sonda Lambda w Toyota Carina 2.0 zgazowana

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Będąc ostatnio w serwisie diagnostycznym wykryli mi iż mam uszkodzoną sondę lambda. Na początku mówili że należy wymienić, bo to ma wpływ na doborze ilości paliwa w trakcie jazdy. A ostatnio powiedzieli, że przy gazie się nie opłaca wymieniać, ponieważ i tak prędzej czy później się znowu uszkodzi. Jak patrzałem na koszt takiej sondy to z Bosha ok. 450zł, a zamiennik DENSO 200zł, więc pytanie czy warto.

Znaleźli również uszkodzony czujnik abs, lewy przód, warto kupować nowy za 300zł czy założyć używany za 150zł?.

Zastanawiam się czy wymiana sondy lambda pomoże mi przy ustabilizowaniu pracy silnika, ponieważ przy nierozgrzanym silniku skaczą mi obroty od 1000 do 1500. Czasem jest tak, że jak mocniej przy gazuje to wskakuje na ponad 3000 i dużo czasu mu zajmuje aż obroty spadną do normalnej wartości, czy to coś innego.
  
 
Cytat:
...Jak patrzałem na koszt takiej sondy to z Bosha ok. 450zł, a zamiennik DENSO 200zł, więc pytanie czy warto...


Jeżeli faktycznie masz zamiar wymieniać sondę lambda to tylko i wyłącznie na oryginał kupiony w serwisie. Przerabiałem 2 takie sondy. Jedna z nich to zamiennik NGK, druga niby denso kupiona na allegro wg nr części. W obu przypadkach nie byłem zadowolony.
Cytat:
...Znaleźli również uszkodzony czujnik abs, lewy przód, warto kupować nowy za 300zł czy założyć używany za 150zł?...


Załóż używany. Jak dobrze pogmerasz w internecie to uda Ci się załatwić taniej. Szukając niedawno czujnika rozbieżność cenowa była od 200 do 50 zł. Warto dzwonić do osób, które wystawiają taką Carinę na części. Zawsze mają taniej
  
 
Cytat:
2010-10-11 12:07:44, ufo5000 pisze:
Witam Będąc ostatnio w serwisie diagnostycznym wykryli mi iż mam uszkodzoną sondę lambda. Na początku mówili że należy wymienić, bo to ma wpływ na doborze ilości paliwa w trakcie jazdy. A ostatnio powiedzieli, że przy gazie się nie opłaca wymieniać, ponieważ i tak prędzej czy później się znowu uszkodzi.



Każda sonda prędzej czy później w końcu padnie. NIeważne czy na gazie czy na benzynie. Niech się ten serwis zdecyduje, bo kręcą dość mocno
Oczywiście że sonda jest potrzebna do ustalenia składu mieszanki i gaz również z niej korzysta ! No chyba że masz na żywca założoną I generację na śrubę, co z kolei jest partactwem wyskoiej klasy

Cytat:
Jak patrzałem na koszt takiej sondy to z Bosha ok. 450zł, a zamiennik DENSO 200zł, więc pytanie czy warto.[...]



Zatem odpowiedź jest: warto.
Pozdro.
  
 
A co to za oszczednosc dac 150 za czujnik ktory moze zdechnac za tydzien dwa lub za godzine,kupisz drugi uzywany? Nowy to nowy ma gwarancje a wytrzyma przynajmniej te 100 tys lub lepiej.
Twoj czujnik wczoraj tez byl uzywany sprawny z auta ktore jezdzilo A dzisiaj nie.
Co do sondy to jak chcesz sie dowiedziec jak bedzie po wymianie to ja odepnij.
Jezeli masz takie historie z obrotami to nalezy najpierw samochod naprawic, a potem dopiero wymienic sonde jezeli faktycznie padla.
Z tego co piszesz to masz raczej problem z falszywym powietrzem w kolektorze ssacym lub wydechowym.A wtedy nawet sprawna sonda bedzie zle pracowac.
Na jakiej podstawie stwierdzili ze sonda,czym sie kierowali?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wymieniłem sondę lambda, tamta stara nie była wymieniana od początku czyli jakieś 16 lat, prawie się już rozlatywała.
Po zamontowaniu nowej już nie ma takich skoków obrotów, więc myślę że jest dobrze.

Co do czujnika to mam zamontowane Denso, czy mogę ją wymienić na Bosha czy muszę kupić Denso?
  
 
Witam kolegow.
Kazdy decyduje na co go stac sam,choc przyznac musze
ze juz pare razy "pozorne" oszczedzanie juz mi sie czkawka odbilo
Sa podzespoly ktorych nie warto wkladac uzywanych itp. bo to sie zemsci.
Jednak sam wiele razy decydowalem sie na zamienniki(wiadomo kasa)
moze ta stronka pomoze w sprawie lambdy i czujnikow LB.
pozdrawiam i dlugiej jazdy zycze.
http://www.worldcarparts.co.uk/CarParts/tabid/144/ProductID/1288/Default.aspx

[ wiadomość edytowana przez: nikalaj dnia 2011-03-23 14:33:20 ]