Silnik 1600 i 1700 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chcesz mieć wymierny efekt przy niskich kosztach - wsadź inny silnik, proste
szczerze powiedziawszy sam rozwiert niewiele da, mozna to wyliczyc, jaki bedzie wymierny przyrost mocy, ale moim zdaniem gra nie warta swieczki, nie za ta kase. cos takeigo jest oplacalne tylko przy wyciaganiu silnika na maksa.
chcesz cos poprawic tanim kosztem? wsadz delikatnie poprawiony walek, dobrze wyreguluj gaznik i zaplon, zadbaj o ogolny stan techniczny samochodu (opory toczenia, zawieszenie etc) i bedziesz mial wymierny efekt, takie moje skromne zdanie. a jak masz ochote cos wiecej podlubac a budzet masz ograniczony to wsadz motor z innego auta
  
 
Cytat:
a jak masz ochote cos wiecej podlubac a budzet masz ograniczony to wsadz motor z innego auta



Do 1000zł pozostaje jedynie silnik Nivy
  
 
kup nive, za mniej niz 1000 na pewno da sie trafic, bez problemu potem z zamontowaniem itd itp. jak bedziesz mial farta to niva MPI sie trafi.. wtedy to juz wypas
obrób kanały chinskim dremlem za 100 zl - dają rade, lepszy walek i bedzie bardzo dobrze w malej kasie. swapy z innych aut to mordęga i duze koszty.
  
 
Cytat:
2011-06-17 17:14:03, konukera pisze:
kup nive, za mniej niz 1000 na pewno da sie trafic


Jak taka niwe kupisz, dam ci od reki 1500zl i najlepiej bez umowy i bez tego cholernego OC.
  
 
o silnik chodzi.. ja za swoj 1.7 dalem 500 zl
  
 
A no to tak. Teraz z tobą się zgodzę. Tez bylem chory na taki motor, ale mi już przeszło. Pozostanę przy swoim 1,6.
  
 
Nie wiem jak szukać tego 1.7
Tragedia.
Za żadkie auto.

Czy jest sens remontować i pakować kasę w 1.3?
Musze napewno wymienic rozrząd.
Nowy wałek i koniki rozrządu.
A to że kompresja słaba to sie okarze jak rozkrece silnik. Czy to wina luzów tłoków czy góra.

Nie wiem w jaka iść teraz strone.
  
 
Nie wiem jak szukasz, ale ja od razu znalazlem:

Silnik 1

Silnik 2

Silnik 3

Masz duży wybór, a ciężko raczej znaleźć 1,6, niż 1,7. Powodzenia.
  
 
Cytat:
2011-10-06 08:13:18, NaczelnyFilozof pisze:
Nie wiem jak szukać tego 1.7 Tragedia. Za żadkie auto. Czy jest sens remontować i pakować kasę w 1.3? Musze napewno wymienic rozrząd. Nowy wałek i koniki rozrządu. A to że kompresja słaba to sie okarze jak rozkrece silnik. Czy to wina luzów tłoków czy góra. Nie wiem w jaka iść teraz strone.



przemyśl jaki to ma dla Ciebie sens.
Wydaje mi się, że mógłbym wysłać blok czy potrzebne części do Ciebie z Rosji.
  
 
No więc mamy 1.7 w garażu.
Oparty o pojemnik na popiół.
Przykryty.

Powiem jedno. Jest strasznie cieżki!!!!! Czyli na zimę będzie zajęcie!
  
 
Ile zabuliłeś i gdzie kupiłeś? Teraz skrzynia piątka to podstawa.
  
 
Cytat:
2011-10-16 00:22:36, NaczelnyFilozof pisze:
No więc mamy 1.7 w garażu. Oparty o pojemnik na popiół. Przykryty. Powiem jedno. Jest strasznie cieżki!!!!! Czyli na zimę będzie zajęcie!





-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3