JAK DOCIERAC PO REMONCIE???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
JAK DOCIERAC PO REMONCIE??? JAKIE STOSOWAC PRZELOZENIA PREDKOSCI OBROTOWE I JAKI STYL JAZDY ?? L.SAMARA1,3
 
 
Coz nie podam ci dokladnych przelozen ale napewno nie mozesz szarzowac nie wiem jaki styl jazdy masz ja osobiscie nie cisne jej ponad 90 na trasie w miescie nie ganiam powyzej 60/65 ostatni silnik jaki docieralem dzieki takiej pracy uzyskal znakomite wyniki po dotarciu, odpada napewno wedlug mnie piskanie na swiatlach bo olej zrobi sie czarny a to niedobrze swiadczy ze nie szczedzisz silnika przynajmniej tak mowil mi moj mechanik jezeli sie myle poprawcie !!! Zebym nie wprowadzil kolegi w blad
  
 
na docierce max ( u mnie ) to 80km poza miastem a w mieście to róznie ale bez żadnego wozactwa.prędkość oczywiście nie należy do największych. z tego co wiem najważniejsze jest pierwsze 300km i dobrze żeby silniczek pochodził sobie pare godzinek(tak na postoju) żeby tam się to wszystko "dopasowało" do siebie .
  
 
DELIKATNIE!!!
pwaznie, nie przekraczej zielonego pola na obrotomierzu w zadnym razie, olej zmien juz po 1000 km, potem nastepny po jakis 3000. Filt naturalnie tez.
a dokadne predkosci to juz jakis samariusz z ksiazeczki musi podac.
w kazdym razie nie przeginaj...
ale tez nie mecz silnika na przsadnie niskich obrotach.... i pomalu wracaj do w miare normalnej jazdy...
  
 
Sprawa jest bardzo prosta, jeżdzij na max 70% możliwości auta, pilnuj aby go nie przegrzać, nie jeżdzij z maksymalnym obciążeniem, pod górę wcześniej redukuj. Operuj silnikiem płynnie i w miarę delikatnie, pilnuj oleju i płynu chłodzącego i to wszystko. Wcale nie trzeba się z tym certolić jak z jajkiem. Jakieś 3 do 4 tys km i autko będziesz miał dotarte jak złoto (właśnie docierał będę już piąty silnik - nie tylko od Łady).
Andrzej