MKVII 1.8 D - Wymiana półksiężyca

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko, a właściwie prośbę o opis wymiany półksiężyca przy pedale sprzęgła (wycinek zębaty).
Czy jest to proces wysoko skomplikowany i wymagający specjalnych narzędzi, czy też osoba manualnie sprawna aczkolwiek bez wybitnego doświadczenia motoryzacyjnego da sobie z tym radę na parkingu przed domem?

[ wiadomość edytowana przez: Noviush dnia 2011-04-04 21:23:34 ]
  
 
Ja wymieniałem swój jakoś rok temu. Dałem radę sam, a nie jestem mechanikiem (prosty informatyk). Do wymiany potrzebna jest latarka, imbus (rozmiaru nie pamiętam), jakieś małe śrubokręty do ściągnięcia zawleczek. Dodatkowo dobrze jak jesteś nie za duży i gibki Już tłumaczę dlaczego... musisz dostać się pod kierownicę i zdemontować trzpień na którym osadzony jest pedał sprzęgła. Ja w tym celu odsunąłem maksymalnie i położyłem siedzenie. Położyłem się na nim na plecach i głową w dół wczołgałem się pod kierownicę Wygięty w pałąk, ale dałem radę
  
 
za kolejnym razem zmiescisz sie w kwadransie razem z odsunieciem fotela, demontazem polki itd.
zapamietaj gdzie jest tulejka niebieska a gdzie czarna.
zdejmij zapinke na hamulcu, sprawdz stan tulejek w podalach.
po udanej akcji koniecznie sprawdz dzialanie swiatel stop.
  
 
I nasmaruj ciut ośkę,bo Ci będzie piszczała.
 
 
Dzięki wszystkim za rady i instrukcje, dzisiaj zamawiam części i biorę się do zabawy...