Wygięte listwy boczne drzwi przednich.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam grupowiczów.

W czasie mrozów paskudnie mi się wygięły przednie części listew bocznych. Prawdopodobnie od zbyt szerokiego otwarcia drzwi. Listwy odkleiły się chyba od wody i mrozu, a potem przy otwarciu drzwi zostały odgięte o część karoserii przy zawiasach. Listwy na długości 5-10cm zostały prawie nieodwracalnie odgięte i sterczą prostopadle do drzwi. Mało tego przy otwieraniu drzwi, odstające części listew zrywają co rusz boczne migacze wraz z ich mini-listwami.

Pytanie jest takie: co z tym zrobić, bo wygiąć z powrotem się nie daje (trwale odkształcony plastik listew) ? Czy da się to giąć na gorąco jakimś małym palnikiem, czy najpierw zdjąć te listwy, czy da się to zrobić bezpośrednio na drzwiach ? Czytałem na forum, że ktoś użył kleju Bisonite i się sprawdził. Z tym, że ja nawet kombinerkami nie mogę dogiąć tych listew z powrotem, ponieważ strasznie sprężynują.

Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję
muciasek
  
 
To tworzywo jest na tyle wredne, że po zagięciu ciężko je z powrotem wyprostować.
Ja na twoim miejscu kupiłbym całą listwę, zdaje sie że ceny mają dość przystępne, a oszczędzisz sobie czasu i nerwów.
 
 
kup sobie jakieś używki ...cena to około 40 zł za listwe drzwiową...po oczyszczeniu blaszek przyklejasz na tasme dwustronną i sie trzyma...jak będziesz kupował to zwróć uwage na stan tych blaszek i jak się trzymają listwy..
  
 
piszemy o omedze b 95r - może być tak, że nowej listwy nie będzie juz do czego przyklejać
  
 
Ja walczylem ostatnio z listwa tylna od pasarzera. Podgrzewalem opalarka do dzwi i dalej klej wedlug uznania. Polecam klej do szyb. Moja listwa wygiela sie jakies 5-7cm.
1 klejenie malych wygiec koncowych polecam uchwyt stolarski
2 przy wiekszych np cala listwe to tasma dwustronna, klej, autko rownolegle do sciany i dwie rozporki do montowania drzwi
3 kupno innej listwy jak juz ktos wspomnial
Wybor nalezy do ciebie pozdrawiam