Vectra - bieg wsteczny :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Kilka dni temu kupilem VECTRE A - 89r. 2.0i
Mam nastepujacy problem: podczas wrzucania wstecznego biegu
slychac czasami brzydki zgrzyt zaznaczam ze dzieje sie tak tylko czasami. Co moze byc przyczyna ?

Pozdrawiam
AndRe
andrzej_d@box43.pl
 
 
Witam

Myślę że przyczyn może byc kilka ( ale wszystkie one dotyczą elementow współgrających ze sobą )
1. Podjechana tarcza sprzęgła
2. "Wygwizdany" docisk sprzęgła ( "miękkie/podjechane słoneczko, może nawet nadłamane któreś z jego ramion)
3. Żadko ale wykrzywiona łapka dociskająca łożysko dociskowe

Niestety wszystko to wyjdzie po demontażu skrzyni biegow
Można spróbować "podkręcić" linkę sprzęgła, ale zwykle i to już nie wystarcza

Pozdrawiam
Edmund Dantes
  
 
Sprobuj tak. Jesli chcesz wrzucic bieg wsteczny wrzuc na luz odczekaj 3 sekundy, wcisnij sprzeglo wrzuc bieg i jesli bedzie Ci cos zgrzytac to masz problem, odpowiedz powyzej. Jesli bedzie ok to zgrzytanie wynikało z zbyt szybkiego wrzucania wstecznego.
  
 
Ile bedzie kosztowac: tarcza, docisk i łożysko ???

AndRe
 
 
Sprawdź najpierw tak jak wcześniej opisał kolega PiotrS - zgrzytanie moze byc najnormalniejszym objawem przy niepełnym zatrzymaniu jazdy do przodu lub np. samoczynnym toczeniu do przodu z pochyłości podczas wrzucania wstecznego.
Witek
 
 
Tarcza zuzyta jest wtedy gdy Ty dajesz gazu ( tak naprawde to zwiekszasz doplyw powietrza a nie benzyny poprzez nacisniecie padalu przyspiesznia...... ale po co ja to pisze ) a samochod nie reaguje, nie przyspiesza czyjesz ze jest cos nie tak. Docisk zuzyty jet wtedy gdy wrzucisz luz, kaz kazdem co zyje i jest w Twoim samochodzi byc cicho, wylacz radio i sie wsluchaj, czy ze skrzyni biedow dobiegaja szumy/piski jesli tak to wcisnij sprzeglo ale nie wrzucaj biegu jesli szumu ustana to docisk powinie byc wymieniony, ale zwykle to robi sie dopiero wtedy gdy chcesz zmienic tarcze a lozysko to slychac i to mocna jednstajny szum/ pisk i nie pomoga wcisniecie pedalu sprzegla ale nikt nie powie Ci ktore, a w skrzyni biegow jest pare .....ciezko trafic w odpowiednie czesto jest to ktore jest najblizej silnika.
Widze ze mosz nowy samochod i wiele rzeczy wydaje Ci sie dziwnych ale nie podejmuj pochopnych decyzji o naprawie czegos co nie jest zepsute. Jesli sie myle to przepraszam jesli nie to takich ludkow mechanicy nazywaja "leszczami" co jest powszechnie rozumiane. Nie zrozum mnie zle nie chce Cie obrazac ale nie chce abys niepotrzebnie wydawal pieniadze.
  
 
Hej

W takim razie tarcze mam OK, bo sprzeglo nie ciagnie, chyba docisk jest juz do wymiany (na luzie slychac szumek, ale jak wcisne sprzeglo to szum znika) Po prostu bede jezdzil az sprzeglo sie calkiem rozsypie

Dzieki za info
Pozdrawiam
AndRe