1.3 gaz+benzyna

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam moja lada posiada instalacje lpg i problem jest w tym ze odpala tylko na gazie a jak wiadomo na lpg ciężko aby zaskoczył. Posiadam pzełacznik od gazu z 1-0-2, odpala tylko na pozycji 2, na 1 lub 0 nie ma opcji aby zaskoczył. Co mnie dziwi ze filtr paliwa jest pusty, nie ma w nim benzyny. Jeśli posiada sie instalacje lpg trzeba mieć elektryczną pompkę paliwa czy po prostu moja oryginalna już nie ciągnie ?

Pozdrawiam
  
 
Akuratnie tak sie składa że mam 1,3 z LPG. Pompka niema znaczenia. w pozycji górnej masz gaz w pozycji po środku masz neutral tzn nic nie dochodzi do gaźnika i w pozycji dolnej masz benzynę sprawdź jeszcze tak. Rozpędź sie do 90 i wrzuć na benzynę. Jeśli nadal się nie przeżuci to znaczy że masz coś nie tak z pompka lub zaworem elektrycznym od gazu który masz założony na przewodzie paliwowym.
Z gazu na benzynę przerzucasz normalnie ale z benzyny na gaz wpierw na neutral paliwo się wypali jak czujesz ze nie dochodzi paliwo tzn zwolni wrzucasz gaz i lecisz.

[ wiadomość edytowana przez: Astro2107 dnia 2015-07-25 17:10:34 ]
  
 
Na górze na przełączniku masz opcję gaz. Opcja 0- oznacza tzw. dopalanie. Opcja 1- benzyna. Przełącz na opcję 1 czyli na benzynę.

Pompuj trochę pedałem na włączonym zapłonie, następnie otwórz maskę i pompuj ręcznie. Tam przy pompce jest taka wajcha (pompowanie może potrwać z 30s. po tym czasie już waha powinna iść). Jeżeli nie będzie zasysać paliwa przy ręcznym pompowaniu to masz albo zjebany przełącznik od lpg i nie puszcza benzyny albo ktoś tak długo jeździł na gazie, że przewody paliwowe się zapchały i pompka nie wytwarza ciśnienia w układzie.

Jeżeli się powiedzie i zobaczysz w filtrze paliwa benzynę (zakładam, że jest przed pompką założony) a mimo to nie będzie chciał zapalić. To odkręć pokrywę filtra powietrza i zalej tak ok. 25-30 ml benzyny profilaktycznie do każdej gardzieli po pół czyli po jakieś 10-15 ml. Albo spraym psiknij, lecz ja wolę benzynę.

Jak odpali to gazuj pedałem i niech nie spada poniżej 2000 obr/min tak aby pompka napełniła komorę pływakową.

Tak samo rób przy przełączaniu z benzyny na lpg. Ustaw z pozycji 1 na pozycję 0. Silnik będzie pracował dopóki nie zużyje paliwa z komory pływakowej ( moja potrafi przejechać do 1,5 km ) i jak poczujesz że auto nie ma paliwa dopiero przełącz na gaz.

Zastosuj sie i powinno być dobrze


[ wiadomość edytowana przez: pawelkielich dnia 2015-07-27 13:06:19 ]