[Ogólne] Pranie wykładziny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie wyjąłem wykładzinę z cabrio bo już nie mogłem na nią patrzeć taka była zasyfiała i teraz pytanie co z nią zrobić czyścić jakimiś specyfikami do dywanów ? wyprać w pralce ? robił już ktoś podobne zabiegi nie straci ona kształtu jak dostanie porządny shower ? dla ścisłości dodam że ona nie jest brudna tylko upier... i tak dalej pozdrawiam
  
 
odkurzacz piorący bym proponował. Po wypraniu w wannie czy pralce moze stracic kształt, albo sie skurczyc.
  
 
Masz myjke cisnieniowa?? Vanish do dywanow, spryskujesz i myjka wyplukujesz - bez szorowania a lepiej nim czym kolwiek. Spryskiwanie i plukanie powtorz pare razy
  
 
W mojej okolicy za pranie całego auta krzyczą max 100 zł, mi po znajomości fokę wyprali za flaszkę popytaj u siebie ile biorą bo może szkoda zachodu
  
 
Ja widziałem w sprzedaży pianki do prania tapicerek samochodowych, może tym warto spróbować. Szkoda tylko że ceny nie pamiętam
  
 
Ja próbowałem wszystkiego:
1. Wyjąć, wyprać zwykłym płynem do naczyń i dobrze spłukać. Myjka ciśnieniowa jest super, ale można też zwykłą wodą. Trzeba porządnie wypłukać i nie suszyć na słońcu, bo będą zacieki i plamy.
2. Mycie odkurzaczem pioracym, ale wg mnie tylko wtedy, jak nie chcesz wyjmować.
3. Spryskać np tym: Klik, poszorować szczotką, później odkurzyć po wyschnięciu.
4. Vanisch do dywanów wg mnie średni efekt.
  
 
wyjąłem wyjąłem najpierw było ostrze trzepanie i powiem że już po tym wygląda o niebo lepiej a teraz mam zamiar wziąć właśnie jakiś specyfik do prania dywanów i zrobić robotę.
Żeby nie zakładać już drugiego tematu powiedzcie czym zabezpieczyć podłogę myślałem o przeleceniu jej jakimś hameraitem i później wyłożyć takim czymś ala mata wygłuszająca coś co by nie przepuszczało i nie nasiąkało wodą w razie czego. bo to ori wygłuszenie do niczego się już nie nadaje.
  
 
mam takie pytanie czy w escorcie MK7 normalnie się wyjmuje wykładzinę po wyjęciu foteli i kanapy, plastików na progach i tunelu , czy trzeba coś jeszcze odkręcać ?
  
 
Cytat:
2011-06-13 14:06:10, bobo_ssj pisze:
wyjąłem wyjąłem najpierw było ostrze trzepanie i powiem że już po tym wygląda o niebo lepiej a teraz mam zamiar wziąć właśnie jakiś specyfik do prania dywanów i zrobić robotę. Żeby nie zakładać już drugiego tematu powiedzcie czym zabezpieczyć podłogę myślałem o przeleceniu jej jakimś hameraitem i później wyłożyć takim czymś ala mata wygłuszająca coś co by nie przepuszczało i nie nasiąkało wodą w razie czego. bo to ori wygłuszenie do niczego się już nie nadaje.


jak masz rdzę, to na krótko pomoże jakaś farba "zżerająca" rdzę. Może być Cortina, może być Brunox, albo Hammerayt. Na to jakiś lakier. Jeśli wygłuszenie, to pamięraj, że rdza pod spodem będzie chrupała bardziej, bo przy kiepskim przyleganiu, potworzą się pęcherze powietrza pod matą, nie będzie przepływu powietrza i będzie tylko gorzej. Zresztą zawsze na samym dnie zbiera się wilgoć...Dlatego jest filcowe wygłuszenie. Ja bym poszukał w dobrym stanie tej wypraski z filcu...
  
 
Cytat:
2011-06-13 14:48:10, surec pisze:
jak masz rdzę, to na krótko pomoże jakaś farba "zżerająca" rdzę. Może być Cortina, może być Brunox, albo Hammerayt. Na to jakiś lakier. Jeśli wygłuszenie, to pamięraj, że rdza pod spodem będzie chrupała bardziej, bo przy kiepskim przyleganiu, potworzą się pęcherze powietrza pod matą, nie będzie przepływu powietrza i będzie tylko gorzej. Zresztą zawsze na samym dnie zbiera się wilgoć...Dlatego jest filcowe wygłuszenie. Ja bym poszukał w dobrym stanie tej wypraski z filcu...



czyli generalnie jak coś polecał byś zakonserwować podłogę i wyłożyć ją filcem np o takim klik ? pytam bo chciał bym zrobić to dość dobrze żeby nie okazało sie że za rok będą dziury
  
 
Cytat:
2011-06-13 15:52:23, bobo_ssj pisze:
czyli generalnie jak coś polecał byś zakonserwować podłogę i wyłożyć ją filcem np o takim klik ? pytam bo chciał bym zrobić to dość dobrze żeby nie okazało sie że za rok będą dziury


1.Czy masz rdzy dużo, dziury itp? Jeśłi tak, to wyciąć, wspawać, zakonserwować (zwykły podkład+lakier). Konserwacja pomaga na rok, dwa, później i tak podłoga odpadnie...
2.Czy chcesz wygłuszyć porządnie, czy tylko wymienić starą? Jeśli porządnie, to mata bitumiczna na ciepło (ale nie na rdzę) i dopiero na to filc, albo można pomyśleć o piance (pianka nie chłonie wody).
3.Udrożnij odpływy w podłodze (do progów).
KLIK

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2011-06-17 09:31:35 ]