[MKVII] Szpilka głowicy TD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szybkie pytanko, została przekręcona szpilka głowicy. Gwint w bloku został zerwany. Czy da się coś z tym zrobić? Jeśli tak to co?
  
 
nagwinowac.
  
 
CKsrv, dzięki za wyczerpującą podpowiedź. Robiłeś to kiedyś???
  
 
Poszukaj szpilki o takiej samej długości z większym gwintem i nagwintować.
Nie robiłem tego ale może to ci w tym pomoże.
  
 
Nagwintować ... z czego jak gwint zerwany..

robi się tak samo jak przekręcisz szpilkę czy tez śrubę w bloku.
Rozwiercasz na większą srednicę . Pózniej do tokarza. On przygotuje ci szpilkę o srednicy powiększonej którą rozwierciłeś a z drugiej strony o sredincy nominalnej do przykręcenia głowicy.
Robiłem tak przy astrze ojca
Pogadaj z Tabaką w Inie. Ma warsztat gdzieś jak na Toruń sie leci. Koło aeroklubu.

  
 
Ja niedawno ukręciłem śrubę mocującą zbiornik paliwa do ramy w swoim motocyklu. Śruba utknęła w ramie, nie wystawała.
Znajomy mi ją nawiercił malutkim wiertłem, a następnie w powstały otwór wkręcał coś jak wkręt coś jak wiertło (nie wiem jak to się nazywa w każdym razie nie miało jednego rozmiaru tylko się rozszerzało) ale z lewym gwintem. Tym sposobem w pewnym momencie to coś zaczopowało się na tyle mocno, że już nie dawało się tego bardziej wkręcać. Zerwana śruba zaczęła się wykręcać

Tym sposobem została wyjęta. Zrobią Ci coś takiego w każdym warsztacie.
  
 
Cytat:
2011-06-22 14:23:17, jarman pisze:
Ja niedawno ukręciłem śrubę mocującą zbiornik paliwa do ramy w swoim motocyklu. Śruba utknęła w ramie, nie wystawała. Znajomy mi ją nawiercił malutkim wiertłem, a następnie w powstały otwór wkręcał coś jak wkręt coś jak wiertło (nie wiem jak to się nazywa w każdym razie nie miało jednego rozmiaru tylko się rozszerzało) ale z lewym gwintem. Tym sposobem w pewnym momencie to coś zaczopowało się na tyle mocno, że już nie dawało się tego bardziej wkręcać. Zerwana śruba zaczęła się wykręcać Tym sposobem została wyjęta. Zrobią Ci coś takiego w każdym warsztacie.



Świetnie..
Czytac !! nie szpilka urwana / ułamana tylko GWINT zerwany...
Szpilki nie ma wiec nie ma co używać wykrętaków.
W sumie to chyba juz temat nieaktualny
  
 
Cytat:
2011-06-17 20:52:58, karol2211 pisze:
CKsrv, dzięki za wyczerpującą podpowiedź. Robiłeś to kiedyś???



rozmiar wyzej. albo jak nie pasi to nowu blok
  
 
naprawione dzięki chłopaki za privy z poradami Temat do zamknięcia.