Które tarcze hamulcowe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po przejechaniu 800km nadszedł czas na zmianę tarcz hamulcowych przednich. Nie będę pisał co i jak powiem tylko ze Zimmermany zwyke nie nadają się już do jazdy.
Zastanawiam się teraz którą firmę wybrać, jest tego od pitu na rynku i wcale nie muszą być oryginalne.
Mam kilka firm na oku:
ATE
Zimmerman Sport
TRW
Bosch
Brembo

Ceny mocno zróżnicowane - od 230 do 370zł/szt

Czy ktoś może mi powiedzieć sensownie która firma jest lepsza a która gorsza?

Nie pisać mi tak:
ja takie mam i są dobre - znam ludzi którzy mają zimmermany zwykłe i też są dobre

dzięki
  
 
z tej listy mam zaufanie do ATE i Brembo.

z heblami w złomedze widać jak z deklami - jedni maja pod górkę, inni z.

te parę lat w żółtym ciągle na 1kpl tarcz GM i nadal nie mogę narzekać
  
 
TRW są dobre i nie drogie do Omy.

Ja z kolei brembo bym odradzał
  
 
TRW /telepie/, Brembo /telepie/ Mikoda /telepie/ GM /telepie/....ale z tych telepiących najlepsze Brembo
  
 
jako sprzedający polecam wg komentarzy kupujących

ATE (390 zł za 2 szt)
ori made in dżermany

długo, długo nic

TRW

BOSCH

BREMBO

niedługo ZIMMERMANNa będziem mieć




[ wiadomość edytowana przez: MEGA_3 dnia 2011-07-13 16:53:38 ]
  
 
no dobra, a które tarcze nawiercane - nacinane?
  
 
a co myślicie o firmach black diamond, dba, sp performance?

dodam ze tarcze maja byc do Audi A8 sr 323, gr 30, 10 otworow

np:
EBC - nr katologowy GD 1012

  
 
Zimmerman-y .... fajne i dobre tarcze. Tylko jak odróżnić ori od podróby bo z tego co sie orientuje to różnice są w pudełkach, jednak słyszałem że zimmer zmienił pudełka i jak tu kurna wierzyć komukolwiek.
Wczesniej miałem zimmery na innym aucie i rewelacja tarcze..

Mimo to jednak w dalszym ciągu obstawiam ATE na których teraz jeżdżę i są warte swojej ceny.
Nie oszukujmy się..grunt to nie trafić na podróbę bądź produkcję w "tanim" kraju a tego typu zagrywek jest u nas coraz więcej



[ wiadomość edytowana przez: katanos dnia 2011-07-15 17:57:44 ]
  
 
nawiercana i frezowana Mikoda wytrzymała mi 20k km i wydawało mi się mało (zaczęło telepać)
Zapodałem Ate razem z nowymi klockami i wytrzymały 1500km
(słownie tysiąc pięćset kilometrów)
Teraz zapodam TRW, zobaczymy

[ wiadomość edytowana przez: KAFARMAN dnia 2011-07-17 00:00:10 ]
  
 
Cytat:
2011-07-15 17:52:55, katanos pisze:
Zimmerman-y .... fajne i dobre tarcze. Tylko jak odróżnić ori od podróby bo z tego co sie orientuje to różnice są w pudełkach, jednak słyszałem że zimmer zmienił pudełka i jak tu kurna wierzyć komukolwiek.

Można tylko polegać na sprawdzonym dystrybutorze. Zimmermanny kupuję od kilku lat w firmie Lewian.pl (znalezionej na allegro) i nigdy nie miałem problemów z tymi tarczami - rozmiary od 296 do 360, nawiercane i pełne - zawsze było git